Wybitny tenisista Novak Djokovic pokonał australijski covidowy faszyzm

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Walka z segregacją sanitarną toczy się na wielu frontach, także sportowym. Organizatorzy turnieju wielkiego szlema Australian Open zapowiedzieli zakaz wstępu dla niezaszczepionych. To nie pierwsze dyskryminacyjne zachowania zaprezentowane w tym upadłym kraju. Okazuje się, że covidowe reguły będą jednak nagięte, bo inaczej na turnieju nie wystąpiłby najlepszy obecnie tenisista świata, Serb Novak Djocovic, który nie zamierza się szczepić.

Kontrowersyjna decyzja organizatorów Australian Open jest pokłosiem paranoicznej polityki walki z chinskim koronawirusem, którą ze zdumieniem i zgrozą od kilku miesięcy obserwuje świat. Segregacjonistyczne australijskie władze ugięły się wydając Serbowi specjalną przepustkę medyczną. Nie ma wątpliwości, że chodzi tutaj o potężne pieniądze jakie mogli stracić organizatorzy turnieju. 

 

Novak Djoković powiedział, że nie zaszczepi się przeciw Covid. Uparł się w tej kwestii i groźba jego wykluczenia z Australian Open nie zrobiła na nim żadnego wrażenia. Federacja Tenisowa długo zastanawiała się co z nim zrobić i ostatecznie uznano, że "ze względów medycznych Djoković może wystąpić w turnieju nieszczepiony".

 

Novak Djokovic uzyskał specjalną zgodę i mimo braku szczepienia wystąpi w Australian Open. Nie wystąpi z kolei Rosjanka Natalja Wichlancewa i to pomimo tego, że jest zaszczepiona, ale nieuznawanym w Australii rosyjskim Sputnikiem V. Segregacja sanitarna w Australii dotyczy nie tylko szczepień ale też konkretnych preparatów nieuznawanych za szczepionki. Podobna sytuacja mam miejsce z chińską szczepionką Sinovac, która jest konieczna do przyjęcia jeśli ktoś chce odwiedzić Chiny.4

"Spędziłem fantastyczny czas z bliskimi, a dziś ruszam na Antypody ze zwolnieniem ze szczepienia" - napisał na Instagramie dziewięciokrotny zwycięzca Australian Open Novak Djokovic.

Zgoda na udział tylko jednego niezaszczepionego tenisisty - Novaka Djokovica, sugeruje, że niewątpliwie funkcjonuje on na specjalnych warunkach. Dla wielu ta decyzja to skandal i splunięcie w twarz Australijczykom, którzy miesiącami trwali w twardym lockdownie. Z drugiej strony może będzie to dla nich okazja do refleksji nad sytuacją w jaką wpakował ich rząd walcząc z ludźmi w obronie pandemii.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Dziś jestem wypity

Trafnie oceniasz sytuację

Trafnie oceniasz sytuację związaną z covidem. Jednak mógłbyś wrócić do dawnego sposobu wypowiedzi i tak jak dawniej wypowiadać się w sposób konkrentny jednak stonowany. W innym przypadku wielu czytelnikow może stwierdzić że takim chamstwem chcesz dorównać bacy.  

Strony

Skomentuj