Wielka destabilizacja Nowego Jedwabnego Szlaku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

8 listopada 2021 roku białoruskie służby rozpoczęły ściąganie na granicę z Polską imigrantów, których przez następnie tygodnie będą wypychać na naszą stronę. Działania te, jak twierdzą oficjalne źródła masowego przekazu, związane są z tym iż Unia Europejska po aresztowaniu białoruskiego opozycjonisty Pratasiewicza, nałożyła na reżim w Mińsku sankcje gospodarcze.

Jednocześnie z kryzysem który umownie nazwiemy białoruskim, rozpoczął się kryzys ukraiński. A mianowicie rosyjskie wojska rozpoczęły gromadzenie zasobów militarnych przy granicy z Ukrainą co według zachodnich środków propagandowych ma zwiastować rosyjską inwazję na naszego wschodniego sąsiada.

W czasie kiedy białoruski kryzys destabilizował jedną z głównych arterii Nowego Jedwabnego Szlaku a kryzys ukraiński zagrażał możliwości podjęcia próby omijania „białoruskiej” nitki chińskiej drogi do Europy poprzez Ukrainę, w innym miejscu istotnym dla inicjatywy One Belt One Road a mianowicie w Górskim Karabachu, terytorium formalnie należącym do Azerbejdżanu jednak zamieszkałym głównie przez Ormian, odkurzono konflikt zbrojny sprzed roku. W walkach zginęło 15 ormiańskich żołnierzy. Dlaczego obszar Kaukazu jest interesujący z punktu widzenia Nowego Jedwabnego Szlaku?

Otóż w grudniu 2013 roku Wiktor Janukowycz, prezydent Ukrainy, porozumiał się z Chińczykami w sprawie stworzenia na Krymie terminala dalekomorskiego. Ukraina miała stać się także ważnym czynnikiem dla chińskich dostaw do Europy drogą lądową. Rewolucja na Majdanie, wojna na wschodzie Ukrainy oraz aneksja Krymu przez Rosję zniszczyły te plany.

Aby ominąć te trudności Chińczycy postanowili w grudniu 2015 roku porozumieć się z porewolucyjną Ukrainą po to, aby alternatywa wobec chińskiego szlaku przez Rosję i Ukrainę, poszła z pominięciem Rosji, przez ukraiński port Ilijczewsk (obecnie Czarnomorsk), Morze Czarne, Kaukaz, Kazachstan aż do Chin.

Jeżeli spojrzymy na przebieg owego szlaku przez Kaukaz, widzimy wyraźnie, że przechodzi on w bardzo bliskiej odległości od spornego regionu Górskiego Karabachu gdzie w listopadzie bieżącego roku odkurzono konflikt zbrojny. A sama groźba wojny powoduje już, że firmy transportowe muszą wkalkulowywać ryzyko tego, że konflikt militarny może pozbawić ich możliwości przewożenia towarów akurat tym szlakiem. Tym samym jego atrakcyjność spada niemalże do zera.

W czasie kiedy destabilizowana jest polsko-białoruska granica, pogranicze ukraińsko-rosyjskie zagrożone jest eskalacją wojenną, Górski Karabach ponownie zapłonął, Izrael zaczyna straszyć możliwością konieczności zbombardowania irańskich instalacji nuklearnych. Przypomnijmy że południowa nitka Jedwabnego Szlaku przechodzi właśnie przez Iran, gdzie Chińczycy zobowiązali się zainwestować 400 mld dolarów w ciągu najbliższych lat. Więc jakikolwiek konflikt zbrojny może te plany przekreślić. A sama groźba wybuchu tak owego może zniechęcić Chińczyków do inwestycji w zagrożonym konfliktem regionie.

W tym samym czasie, kiedy wszystkie nitki lądowego Jedwabnego Szlaku są zagrożone wojną, destabilizowane przez kryzys imigracyjny bądź ten są przecięte stanem wojny (wschód Ukrainy), w pakistańskim porcie Gwadar wybuchła ludowa rewolucja.

Pakistański port w Gwadarze jest kluczowym portem przeładunkowym dla chińskiego transportu do Europy i Afryki a także do importu surowców energetycznych z regionu Zatoki Perskiej ze względu na możliwość zmilitaryzowania i zamknięcia cieśnin indonezyjskich przez amerykańską armię. Gdyby taka sytuacja zaistniała i byłaby najprawdopodobniej połączona z działalnością sabotażową australijskiej marynarki wojennej, Chińczycy mieliby gigantyczny problem z importem i eksportem surowców i towarów konsumpcyjnych. Aby tego uniknąć port w Gwadarze stał się kluczowym elementem morskiego jedwabnego szlaku.

W połowie listopada 2021 roku, dokładnie w czasie kiedy wybuchły wojenne ruchawki w Górskim Karabachu, Rosjanie gromadzili zasoby wojskowe przy granicy z Ukrainą a Aleksander Łukaszenka wpadł w szał przerzucania do Polski imigrantów, destabilizując kluczowy obszar dla handlu Europa-Chiny, w Gwadarze wybuchło coś w rodzaju ludowej rewolucji, która trwa tam do dnia dzisiejszego. Protestujący domagają się poprawy jakości życia miejscowej ludności. Demonstracje są odzwierciedleniem tego że w Pakistanie narasta sprzeciw wobec inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku, którego integralną częścią jest ten kraj oraz jego port.

Aby zrozumieć wszystkie przedstawione przeze mnie zjawiska, wystarczy spojrzeć na poniższą mapę przedstawiającą cały projekt Nowego Jedwabnego Szlaku.

Oraz na drugą mapę, przedstawiającą ten sam projekt wzbogacony o żółte plamki, którymi oznaczono miejsca, gdzie dochodzi do destabilizacji, konfliktów zbrojnych bądź też gróźb wybuchu tak owego.

Kiedy widzimy już, że ktoś zapewne celowo próbuje zdestabilizować każdy element tego wielkiego chińskiego projektu geoekonomicznego, należy ustalić kto odpowiada za poszczególne działania.

Konflikt polsko-białoruski został ewidentnie sprowokowany przez Unię Europejską, Stany Zjednoczone oraz stronę polską. Jednak pełną odpowiedzialnością za jego rozkwit należy obarczyć stronę białoruską i być może inspirującą ją stronę rosyjską.

Groźba wybuchu konfliktu na wschodzie Ukrainy to pochodna wydarzeń z 2014 roku. Jednak ewidentnie odpowiedzialnością za nią należy obarczyć stronę rosyjską.

Walki w rejonie Górskiego Karabachu z połowy listopada 2021 roku były efektem napięcia generowanego przede wszystkim przez stronę azerską, wspieraną przez Turcję a więc kraj NATO. Destabilizacja tego obszaru jednak tak naprawdę rozpoczęła się już w maju 2021 roku a amerykański Departament Stanu obarczył winą za nią oczywiście Azerbejdżan.

Zimna Wojna pomiędzy [nuklearnym?] Izraelem a Iranem trwa już od kilkudziesięciu lat i ostatnie groźby Syjonistów w kierunku Persów są jej kolejną odsłoną. Bez wątpienia ewentualny konflikt jak i groźba wybuchu tak owego może być przypisana jedynie Izraelowi oraz jego protektorowi zza oceanu.

Destabilizacją portu w Gwadarze przewodzi lokalny watażka jednej z frakcji Bractwa Muzułmańskiego, proxy armii amerykańskiego oraz brytyjskiego wywiadu w świecie islamskim. Co z resztą było dosyć łatwe do przewidzenia.

Podsumowując: wielka destabilizacja Nowego Jedwabnego Szlaku jest kierowana przez siły sprzymierzone z dwoma światowymi mocarstwami: Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej oraz Federacją Rosyjską. Jest to oczywiście bardzo logiczny ciąg zdarzeń. Wszak ekspansja gospodarcza Chińskiej Republiki Ludowej najbardziej zagraża interesom właśnie tych dwóch krajów. W przypadku USA wzrost potęgi Chin oznacza detronizację tego kraju z pozycji pierwszej światowej potęgi gospodarczej, w przypadku Rosji kolonizację tego kraju przez chińską ludność oraz zagrożenie dla spójności jego terytorium.

Kalendarium wydarzeń:

12 maj 2021 – początek kryzysu granicznego w Górskim Karabachu

2 wrzesień 2021 – wprowadzenie stanu wyjątkowego przy polsko-białoruskiej granicy

25 październik 2021 – Times of Israel donosi, że Izrael wznawia w przyszłym roku przygotowania do ataku na irańskie instalacje nuklearne

1 listopad 2021 – publikacja zdjęć satelitarnych dowodzących rosyjskiej mobilizacji przy granicy z Ukrainą

9-10 listopad 2021 – duże grupy imigrantów próbują przekroczyć polsko-białoruską granicę. Rozpoczyna się permanentna destabilizacja pogranicza.

16 listopad 2021 – krótkotrwałe starcie zbrojne Armenii i Azerbejdżanu

16 listopad 2021 – początek protestów w Gwadarze

5 grudnia 2021 – dyrektor Mossadu przylatuje do Waszyngtonu z zamiarem naciskania USA na bombardowanie Iranu

14 grudnia 2021 – 29 dzień protestów w Gwadarze

 

 

Na podstawie:

https://irshadgul.com/gwadar-receives-4-demands-of-haq-do-tehreek-notification-issued/

https://en.wikipedia.org/wiki/2021_Armenia–Azerbaijan_border_crisis

https://www.theguardian.com/environment/2021/aug/20/water-protests-in-pakistan-erupt-again...

https://www.indiatoday.in/world/story/protests-pakistan-gwadar-backlash-china-belt-road-pr...

https://en.wikipedia.org/wiki/Gwadar_Port

https://www.eikleaf.com/pl/china-and-iran-draft-a-400-billion-pact/

https://chinese-studies.com.ua/sites/default/files/Archive/2020/2/11.pdf

https://openknowledge.worldbank.org/bitstream/handle/10986/34329/South-Caucasus-and-Centra...

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-16/armenia-interfax-15-zolnierzy-zginelo-w-wal...

https://tvn24.pl/swiat/ukraina-rosyjskie-wojsko-przy-granicy-czy-mozliwa-jest-inwazja-i-ja...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_migracyjny_na_granicy_Białorusi_z_Unią_Europejską_(2021)

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-ukraina/fakty/news-rosja-znowu-gromadzi-wojsko-przy-gr...

https://www.dawn.com/news/1658521

https://www.wionews.com/south-asia/wont-stop-till-we-get-peace-maulana-hidayat-talks-to-wion-about-trawler-mafia-and-failing-pak-govt-436780

https://en.scandinavianexpress.com/blog/poland-scandinavia-strategic-hub/

https://combined-transport.eu/the-new-silk-road-obor

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika axell69

Jedwabny  szlak to taki temat

Jedwabny  szlak to taki temat zastępczy ??    w czasach  gdy   mało kto wie  o co w  tej całej plandemi  chodzi , bo plandemia   jest  środkiem a nie celem i napewno  nie jest powodem do  ratowania  ludzkości przed  chorobą  (czytaj:lichwą). Artyści  z ZnZ (autorzy od A do R)  piszą  i wklejają   różnej maści  dezinformacje  i  nic nie ważne tematy , które  niczego  nie wyjasniają  a jedynie potęgują  napięcia  . Jedwabny Szlak  jest  na ten moment mało intereujący  a w  zasadzie   dla nas  nie ważny, bo  tym szlakiem  miały być  transportowane   gadżety i badziewia  absolutnie   nikomu nie potrzebne do  normalnego życia w  czasach gdy  pieniędzy  mamy coraz mniej  a wydatków  coraz  więcej - prąd , gaz , paliwo . Artyści  ZnZ  piszą nam wszystko ,  jednak  nigdy nie napiszą  a wręcz  ukrywają  prawdę  o tych  którzy  za tym stoją , kto z was pamięta  jakikolwiek artykuł z ostatnich  dwóch  lat w którym  sprawcy  tego podłego  życia w maskach  zostali  nazwani po imieniu lub po przynalezności rasowej / etnicznej ?? NIKT !! ja też  nie .

W tym filmie , wybitny Ekspert finansowy wyjaśnia, kto i dlaczego wywołał obecny kryzys. Ernst Wolff jest autorem wielu książek, dziennikarzem oraz wybitnym ekspertem do spraw finansów , wyjaśnia  to  w sposób  bardzo zrozumiały  i  oczywisty 

https://www.youtube.com/watch?v=hNapcB0tSl0

 

 

Portret użytkownika "Bicz Boży" Współczesny Attyla

            Najwięcej

            Najwięcej wyznawców satanizmu (masonów) jest w USA (10lat temu ok. 4mln.), potem Wielka Brytania (10 lat temu ok. 0,5 mln.) dalej Holandia. Ludziom tym marzy się jedno światowe państwo z jedną walutą i religią już od 300lat. Chcą to osiągnąć przy pomocy USA, ale finansowo Chiny prześcignęły USA w 2017r. i stały się głównym przeciwnikiem ich planu. W przeszłości były już sytuacje, w których długi państw były przez banki po prostu anulowane, bo w ostateczności liczy się prawdziwa siła - militarna, z tą siłą, jeżeli jest naprawdę potężna nawet bankowcy nie chcą konfrontacji, wolą kombinować nawet przez umarzanie długów. USA użyje wszelkich sposobów by wymanewrować Chiny, jednym z nich jest "koronawirus z Wuhan", a tak naprawdę Fort Detrick. Od 2005 roku produkcja wojskowa w USA jest nastawiona na to aby prowadzić wojnę na morzach wokół Chin. Czy do niej dojdzie? Raczej tak... Czy plan wyznawców satanizmu się powiedzie? Raczej nie...

Portret użytkownika irfy

Kawał dobrej roboty. Mapki –

Kawał dobrej roboty. Mapki – pierwsza klasa, informacja o zadymie w Gwadarze również. Kilku rzeczy jednak nie rozumiem. Z tego co tutaj widać wynika, że USA i Rosja zawarły chwilowy taktyczny sojusz antychiński. Aktualna dyslokacja wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą służy celom dezinformacyjnym i ma przekonać świat (oraz Chińczyków), że oba mocarstwa są skłócone. Przy okazji destabilizuje się Chińczykom szlaki transportowe.  W porządku, to trzyma się kupy. W dalszej perspektywie „nagrodą” dla cara może być właśnie jego upragniona Ukraina.

Nie rozumiem natomiast, jaką korzyść ma z tego Europa Zachodnia? Przecież nie ma własnego przemysłu a ten który jej jeszcze został ulega szybkiemu ograniczeniu. Ponadto dzięki obłąkańczej polityce klimatycznej produkcja przemysłowa będzie coraz bardziej zmniejszana. Ograniczenie konsumpcji, która jest fundamentem „zachodniego stylu życia”? I co, „zachód” dobrowolnie chce się przekształcić w jakiegoś wnuka szarego, siermiężnego PRL-u, tyle że z dostępem do internetu i kastą multimiliarderów? Jaką taki PRL ma przewagę nad dotychczasowym ustrojem?

Portret użytkownika dd

A może UE jest nie liczącym

A może UE jest nie liczącym się pionkiem w grze. Tak na prawdę lewactwo samo siebie zjada i nie stanowi dla nikogo konkurencji na arenie międzynarodowej. Kompletną odrwotnością praktycznie pod każdym względem są Chiny - no może z wyjątkiem chińskiego wirusa - tutaj UE mocno ich stara się naśladować.

Portret użytkownika inzynier magister

Szykuje się coś na świecie !

Szykuje się coś na świecie ! musimy być duchowo przygotowani bo demony NWO atakują na całego ! Należy organizować wielkie marsze różańcowe katolickie i prosić Boga Jezusa o miłosierdzie jednocześnie modląc się koronką do miłosierdzia od św. Faustyny ! Niech nas ochrania Bóg Jahwe i Chrystus Pan !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Ty  widzę   trenujsz  przed

Ty  widzę   trenujsz  przed kolędą , bo za każdym komentarzem  obrazki   święte   rozdajesz   jak  ksionc xD

Należy-  to, eleminować takich  jak ty , to dzięki  kościołowi głównie mamy w Polsce  takie  gówno ,  KK  to długie  ramię   szydowskie - ty kanalio  i agencie   mosadu  /:   przestań   zasrywać   rycinami   i pieprzyć  że teraz  franek  taki   zły  , to w końcu twój szef .  No i niech ten wasz  joszka chytrus w końcu wynagrodzi ci   rozumem  albo sprawi   automat  do przeliczania   koralików  modlitewnych 

Strony

Skomentuj