Wielka Brytania: muzułmańskie gangi pedofili były bezkarne przez wiele lat. Władze i policja obawiały się oskarżeń o rasizm

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wielka Brytania nie jest tak spokojna, jak mogłoby się wydawać. Państwo wyspiarskie od kilku dekad miało poważne problemy z gangami pedofilów, jednak władze miast, policja oraz pracownicy socjalni przymykali oczy. Teraz brytyjskie media ujawniają kolejny wielki skandal.

 

Jak podaje lokalny dziennik The Telegraph, w Telford, mieście położonym w hrabstwie Shropshire w Anglii funkcjonowały muzułmańskie gangi pedofilów, które pozostawały bezkarne. Od 1980 roku nawet tysiąc dzieci mogło paść ofiarą imigrantów. Nieletnie dziewczyny były zmuszane do prostytucji, faszerowane narkotykami i zastraszane. Niektóre z nich zginęły śmiercią tragiczną – przestępcy próbowali zacierać wszelkie ślady swojej aktywności.

 

Brytyjskie media głoszą, że ofiary gangów pedofili często zwracały się o pomoc do policji oraz pracowników socjalnych. Nie dość, że gwałconym nastolatkom odmawiano pomocy to jeszcze kwalifikowano je jako młode prostytutki. Przestępcy grozili śmiercią, czasem również zmuszali je do samobójstw, natomiast policja i władze miasta nie zrobiły kompletnie nic, choć sprawa muzułmańskich gangów była znana już od lat 90. Służby obawiały się oskarżeń o rasizm ale w końcu rozpoczęły śledztwo – dopiero po 10 latach.

 

Powyższa kwestia znalazła szersze zainteresowanie po pożarze domu z 2000 roku, w którym zginęły trzy osoby – 16-letnia Lucy Lowe, jej siostra oraz matka. Śledztwo wykazało, że podpalenia dokonał 26-letni Azhar Ali Mehmood, który w 1997 roku zgwałcił nastolatkę. Rok później, Lucy mając zaledwie 14 lat urodziła dziecko gwałciciela. Zwyrodnialec zabił ją, aby zatrzeć ślady przestępstwa. Kolejna młoda ofiara, 13-letnia Becky Watson zginęła w wypadku samochodowym w 2002 roku. Po jej śmierci policja ustaliła, że dziewczyna była przynajmniej od dwóch lat wykorzystywana przez gang pedofili.

W 2013 roku policja w ramach operacji Chalice aresztowała tylko siedmiu przestępców. Tymczasem kilkanaście ofiar anonimowo opowiedziało o co najmniej 70 gwałcicielach, zatem wielu z nich wciąż żyje na wolności. Zatrzymanie przynajmniej części z nich wydaje się dziś raczej niemożliwe – minęło zbyt wiele czasu od tamtych wydarzeń, a część ofiar widząc niechęć policji do współpracy zwyczajnie zrezygnowała ze składania zeznań.

 

Horror w mieście Telford to tylko wierzchołek góry lodowej. W 2014 roku ujawniono istnienie gangów przestępczych w mieście Rotherdam. Pakistańscy pedofile wykorzystali tam co najmniej 1.400 dzieci na przestrzeni 16 lat. Rok później przedstawiono wyniki śledztwa w hrabstwie Oxfordshire, gdzie w ciągu 15 lat przynajmniej 300 nieletnich dziewczyn zmuszano do prostytucji. Liczba wykorzystanych seksualnie dzieci w całej Anglii na przestrzeni kilku ostatnich dekad prawdopodobnie jest ogromna. Tylko niewielka część z nich otrzymała pomoc, choć już po fakcie. Uważa się, że muzułmańskie gangi pozostają aktywne aż do dziś, lecz nie wiedzieć czemu wciąż nie zyskuje to zbyt wielkiego zainteresowania władz.

 

Ocena: 

Średnio: 4.8 (5 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Dlaczego po tylu latach

Dlaczego po tylu latach zaczyna się o tym mówić ?

Chodzi o syndrom gotowanej żaby. Z czasem przyzwyczajamy się do każdej patologii. 

Taka jest ludzka psychika. 

Lesbijka, gej, bi, czy trans nie robi już na nas wrażenia. 

Nadszedł czas dla pedofili. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika moon fake

To nie jest żadna patologia,

To nie jest żadna patologia, Patologia to są ludzkie umysly i prawo.Kiedys w czasach królów i królewien taki wiek jak 13 -14 lat to była norma. Na marginesie niektóre dzieci są doroslejsze niz obecni 60 latkowie.A jeśli zostawiono by wszystkich w spokoju to nie byłoby problemu. Jak wiadomo z resztą wszędzie gdzie wprowadza się sztuczne regulacje pogarsza sę sytuację.  Dziewczyny  i chłopcy sami sie w wieku 13 lat ciekawią seksem. Istoty ludzkie sa seksualne na wskroś i to juz od narodzin.Choćby zabawy w doktora są w naszej kulturze mówiacym o tym faktem. Moim zdaniem  pedofilia to słowo do wykasowania a gwałcicieli bym od razu uśmiercał najlepiej. A juz napewno po pierwszej recydywie. Bezwzględnie. Raczej zainteresowac bym sie radził bardziej przemoca, gwałtami a pedofilię  od gwałtu oddzieliłbym .Pedofile jak sądzę  i nazwa wskazuje nie lubią kontaktów intymnych z "doroslymi" chociaż to też dzieci ale mają takie plastikowe plakietki które sprawiają że nie czują juz zazwyczaj przed inną osobą respektu ,wiec myslą ze mogą zwyzywać ,napluc w twarz bez powodu, popsuć czyjąś pracę np kosze na mieście albo wbić nóz i ukrasc cudze pieniadze bo im sie pracowac nie chce.Wracając do tematu być moze wulgarne podejscie do seksu w wydaniu dorosłych nie jest akcptowane przez pedofili (tych prawdziwych nie gwałcicieli bo gwałciciele dzieci to nie pedo- filos , raczej pedo-a-filos). A  gwałty i przemoc jest równiez np w  związkach u dorosłych i nikogo to nie bulwersuje. Z kolei prawo niech się zajmie prewencja a nie sciganim auta w którym 14 latka z ochotą pokazuje 18 latkowi cipkę. Bo to nie prawa sprawa a tych obojga i tyle.Gdzie w waszych mózgach jest wolnosc? Nie ma. Radze zając się wszelkiego rodzaju krzywdą i przemoca i przyjrzeć się każdemu zjawisku w życiu bez klapek na oczach i mózgu. Słowną również.

Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...

Portret użytkownika P7

To cześć jednego dużego

To cześć jednego dużego projetku.Wszystko jest perfekcyjnie wyreżyserowane.Smute że przez tyle tragedii.Ale pomyślcie o rzezniku on też nie przejmuje się płaczem zabijanego a czesto jeszcze umęczonego zwieżaka.Myślicie,że jesteśmy dla nich czymś innym to jesteście w błędzie.Mechanizm jest identyczny.Więc nie oczekujcie wspierając ich lub czegość innego.Jeszcze jesteśmy i wszystko możemy odmienić.Pozdrawiam Serdecznie Miłość Radość Zdrowie Szczęście

Skomentuj