WHO stawia Szwecję, która nie zamknęła kraju, za wzór dla świata w radzeniu sobie z koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zdaniem jednego z prominentnych urzędników Światowej Organizacji Zdrowia, dr Mike'a Ryana, dyrektora WHO do spraw zagrożeń (Emergencies Program), uznał, że szwedzki model radzenia sobie z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest najlepszy i powinien być powielany przez inne kraje.


Jeden z najważniejszych urzędników Światowej Organizacji Zdrowia pochwalił Szwecję jako wzór dla reszty świata w walce z nowym koronawirusem.

„Myślę, że jeśli mamy osiągnąć nową normę, pod wieloma względami Szwecja reprezentuje przyszły model - jeśli chcemy wrócić do społeczeństwa, w którym nie mamy blokad” - powiedział dr Mike Ryan

Ryan, który pełni funkcję dyrektora wykonawczego WHO, chwalił szwedzki system opieki zdrowotnej i stwierdził, że dokonał właściwych kroków od początku epidemii.

„Przeprowadzali testy, znacznie zwiększyli swoją zdolność do intensywnej terapii. Ich system opieki zdrowotnej zawsze był w stanie reagować na liczbę napotkanych przypadków” - ocenił dr Ryan

Szwecja nie wprowadziła restrykcji w postaci zamknięcia granic i nie uwięziła obywateli w areszcie domowym. Nadak działają tam restauracje i nie są również wymagane maseczki. Jednak przestrzega się zasad dystansu społecznego i izoluje się chorych.

„Szwecja wprowadziła bardzo silną politykę publiczną dotyczącą dystansu społecznego, opieki i ochrony osób przebywających w ośrodkach opieki długoterminowej oraz wielu innych rzeczy” - powiedział dr Mike Ryan - „To, co zrobili inaczej, polegało na tym, że bardziej polegali na zaufaniu do obywatelami oraz na ich zdolności i gotowości do wprowadzenia dystansu fizycznego i samoregulacji”

Rzeczywiście, Szwecja mimo, że poszła inną drogą niż tzw. lockout, ma obecnie oficjalnie około 21,5 tysięcy chorych i 2653 ofiary śmiertelne. O ile oczywiście można wierzyć zawodnym testom PCR oraz zdolności szwedzkich lekarzy do właściwego klasyfikowania przyczyn zgonu. Bez względu jednak na to jak bardzo można wierzyć Covidowym statystykom, jasne jest, że WHO wcale nie nakazywało zatrzymania i zamknięcia wszystkich krajów świata.

Organizacja ta była mocno krytykowana za panikarstwo podczas poprzedniej pandemii grypy AH1N1. Wśród krytykujących była właśnie Szwecja, która za duże pieniądze kupiła trefne szczepionki, które zaaplikowano całej populacji. Do dzisiaj szwedzkie władze płacą odszkodowania za powikłania poszczepienne po tej akcji wakcynacyjnej. Prawdopodobnie dlatego tamtejsze władze tym razem nie zareagowały tak jak poprzednio, wykazując wysoki sceptycyzm wobec gwałtownych kroków i stawiając na wytworzenie odporności stadnej. Dzięki temu Szwedzi mają szansę bardzo szybko uporać się z koronawirusem.

 


 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Ashia

Szwedzi sie boja, nie

Szwedzi sie boja, nie posylaja dzieci do przedszkoli i szkol i licza sie z problemami z opieka socialna. Dystans? zatloczone tramwaje i autobusy, przepelnione restauracje i puby. Przyklad w Lineé Tarassen w Goteborgu wlasciciel mimo kontroli i scisku w lokalu odmowil zamkniecia lokalu tlumaczac sie ze musi placic czynsz. Wieszosc szwedow pracujacych w biurach siedzi bezpiecznie w domach "pracujac" a reszta w wiekszosci to obcokrajowcy, pracownicy fizyczni sciskaja sie w tramwajach. Wielki sklep Ullared w Gekås przezywa oblezenie klientow a wlasciciel wina obarcza klientow ale sklepu nie zamyka. Przed sklepami i w srodku nie ma dezynfekcji, plynow,rekawiczek, w srodku sklepu typu ICA, Lidl, scisk i tlok. Tloczno w IKEA. Jak tylko sloneczna pogoda parkingi pelne przed marketami. Czytam artykuly chwalace Szwecje na polskich stronach a z drugiej strony artykuly na friatider.se albo svd.se opisujace ze starszych ludzi zostawia sie na smierc, ze dziurawe namioty wojskowe maja zle warunki i zle wyposazenie,ze sie nie nadaja, albo ze dyrektor hemtjänst (opieki dla osob starszych) zapowiedzial ze jak sie dowie ze ktos z pracownikow nosi maseczke to od razu zwalnia. O taka wlasnie wolnosc w cudnej Szwecji. Burki i hijaby nosic mozna. Smiertelnosc jest duza i zachorowan tez przybywa, warto porownac Danie lub Finlandie. Tutaj w Szwecji jest duza propaganda, serwuje sie ja z woda z kranu z olbrzymia iloscia fluoru. Jak jest na prawde pisza niezalezni dziennikarze, Szwecja wybrala ekonomie, gospodarke ponad ludzkie zycie.

Portret użytkownika euklides

Dlaczego słucha się

Dlaczego słucha się nawiedzeńców z WHO, którzy w najlepszym przypadku powinni być leczeni przez psychiatrę? Co jest z tym światem nie tak? Dlaczego wysokie stanowiska zajują nawiedzeńcy o skłonnościach mafijno-terrorystycznych.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

666 lat po Czarnej Śmierci

666 lat od Czarnej Śmierci (1347-1353) myślę że to gówno się tak łatwo dla nas nie skończy, instalacja 5G wszędzie, do tego elonek fakeX instaluje to swoje latające gówno nazywane starlink nad naszymi głowami, niby na wysokości 550km ,ale wiadomo że nie latają w kosmos więc wydaje mi się że będą w stratosferze, udowodnione że satelity te mają rodzaj laserów prawdopodobnie holograficznych zamontowanych na pokładzie łącząc to z nadajnikami 5G instalowanymi na ziemi na czerwiec szykuje nam się albo laserowy pokaz inwazji obcych, o czym wspominał Werner von Braun albo zstąpienie anty-masjasza na ziemię, albo jeszcze coś gorszego bo nie wiadomo czego można się spodziewać po psychopatach. Zaczyna się robić śmiesznie i strasznie bo wybrańcy to bardzo mściwy i pamiętliwy naród a wtedy były ogromne i okrutne pogromy żydowskie... ale pojechałem... warto zastanowić się jaki scenariusz nam napisały te świry przy okazji angażując do tego samego szatana Wink

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Strony

Skomentuj