WHO przepowiada koniec pandemii. Omikron zmienił reguły gry

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Wariant Omikron rzeczywiście wprowadził pandemię Covid-19 w nową fazę. Nie jest to jednak wstęp do katastrofy humanitarnej którą zapowiadał przemysł farmaceutyczny a raczej nadchodzący koniec pandemii w Europie. Taką opinię, wygłosił niedawno europejski dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia.

 

Hans Kluge w wywiadzie dla AFP, stwierdził że Omicron, może zarazić do 60% Europejczyków, do marca tego roku. Kontynentalna odporność na wirusa, utrzyma się wówczas przez kilka tygodni lub miesięcy. Niezależnie od tego, czy Europejczycy będą odporni na skutek zaszczepienia czy też infekcji, zdaniem WHO nastąpi okres spokoju, a pandemia może już nie wrócić.

Podobny optymizm wyraził w niedzielę czołowy amerykański naukowiec Anthony Fauci. W wywiadzie dla ABC News, poinformował on że liczba przypadków Covid-19 spada „dość gwałtownie” w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych. Zdaniem Fauci'ego jeśli ten trend zdoła się utrzymać, to USA również zbliży się do zakończenia pandemii. Równie optymistyczne informacje docierają z biura regionalnego WHO dla Afryki. W zeszłym tygodniu, liczba przypadków Covid-19 w regionie oraz liczba zgonów gwałtownie spadła. Jest to pierwszy taki okres od początku czwartej fali, zdominowanej przez wariant Omikron.

 

Już w zeszłym roku, pojawiły się sugestie, wedle których ten bardziej zaraźliwy wariant, powoduje mniej ciężką infekcję, wzbudzając nadzieje, że Covid-19 zaczyna przekształcać się z pandemii w chorobę endemiczną, taką jak sezonowa grypa. Wygląda na to, że okazały się one uzasadnione a już wkrótce, dążenia do "nowej normalności" będzie można zostawić za nami. 

Czy zmuszanie do szczepień, wprowadzanie kolejnych restrykcji i ciągłe straszenie Omikronem ma jeszcze sens? Czy produkcja szczepionek na Omikron nie jest już zwykłą próbą wyłudzenia pieniędzy ze strony koncernów farmaceutycznych? Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem WHO, szczepienia nadal są uznawane z skuteczną formę przeciwdziałania zachorowaniu.

 

Ocena: 

Średnio: 3.9 (8 votes)

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika BRAT BOGA

Ziemkiewicz co artykuł to

Ziemkiewicz co artykuł to twuj komentarz!

We wszystko wplatasz swoją szatanską religie.

A powiem ci jedno BOGA do tego nie mieszaj

 

p.s

Pewnie płacą ci od wpisu!?

Idż na jakość a nie ilość.

Nie pozdrawiam!

Portret użytkownika kolo

No antyszczepany wasz czas

No antyszczepany wasz czas jest policzony jak przyjdą następne OMICRON'y, 
jak się nie zaszczpicie to w kosmos na bajkonurze polecicie !!!
--
W promocji polecamy dużą zniżkę na kremację w kosmos na ewakuację 
zapraszamy. tel: 5-1-9-0-3-2-0-5-0

Portret użytkownika Elena Kasmycz

To może od razu na planeta

To może od razu na planeta mars. A wy na ziemi zostaniecie i będziecie się dalej kolić , bo tak wam powiedzieli w telewizji, oczywiście zakrzepica gratis i raczysko w promocji. Śmiało do punktu zdążacie i rączkę z uśmiechem wyciągacie, pan doktor strzykawkę już zbroi, żegnaj kowidzie witaj normalności. Na zdrowie Smile

Strony

Skomentuj