WHO ogłasza, że „szczep Delta jest najbardziej zakaźną i śmiertelną odmianą koronawirusa”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Delta, czyli indyjski wariant SARS-CoV-2, jest potencjalnie „bardziej śmiercionośny, ponieważ rozprzestrzenia się skuteczniej od osoby do osoby i jest bardziej podatny na zarażenie osób wrażliwych, które trafiają do szpitala i mogą umrzeć” – powiedział Mike Ryan, dyrektor programu ds. nagłych wypadków zdrowotnych WHO.

 

Niebezpieczeństwo jest szczególnie duże w regionach o niskiej gęstości szczepień. Sytuację można poprawić, wprowadzając środki mające na celu ochronę najbardziej wrażliwych grup ludności i dystrybucję szczepionki - pisze CNBC.

 

Odpowiedzialność za to ponoszą, według Ryana, światowi liderzy i przedstawiciele organizacji medycznych.

„Możemy chronić najbardziej narażonych pracowników pierwszej linii” – powiedział – „a fakt, że tak się nie dzieje, jak wielokrotnie powtarzał dyrektor generalny WHO, jest globalną katastrofą moralną”.

Pod koniec ubiegłego tygodnia WHO uznała wariant Delta za dominujący szczep koronawirusa na całym świecie. W zeszłym miesiącu otrzymał on status bardzo niebezpiecznego. Dzieje się tak, gdy wariant staje się bardziej zakaźny, bardziej śmiertelny lub bardziej odporny niż obecne szczepionki i leki. Zastąpił on Alfa, również zaraźliwą odmianę, która na początku roku przeszła przez Europę i Stany Zjednoczone.

„Ta konkretna opcja Delta jest szybsza, silniejsza i łatwiej dotrze do słabszych niż poprzednie opcje, więc jeśli są ludzie bez szczepień, ryzykują jeszcze więcej” – powiedział Ryan. WHO wzywa kraje rozwinięte do wysyłania szczepionek do najbiedniejszych regionów w ramach pomocy charytatywnej.

 

Według badań Delta jest o 60% bardziej zakaźna niż Alfa, która z kolei była bardziej zakaźna niż pierwotna odmiana, która po raz pierwszy pojawiła się w Wuhan (ChRL) pod koniec 2019 roku. Według WHO w poniedziałek, wariant Delta został zarejestrowany w 92 krajach... Istnieją również dowody na to, że prowadzi to do poważniejszych objawów, ale ta informacja nie została jeszcze potwierdzona.


 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Demiurg

Prawdopodobnie HebrajskiJesus

Prawdopodobnie HebrajskiJesus wystraszył się sądu w Etiopii i żre z ręki aby go nie usunęli ze stołka. Ma u siebie sąd za zbrodnie ludobójstwa.

A co do Delty: nie może być jednocześnie bardziej zakaźna i bardziej śmiertelna, bo to medyczna sprzeczność. No, chyba że ktoś przy tym majstrował Smile

Biorąc zaś pod uwagę, że ARR szczepionek oscyluje wokół 1% skutecznego zmniejszenia ryzyka hospitalizacji, to zaszczepienie się nie ma najmniejszego wpływu na przenoszenie tej odmiany i na ryzyko trafienia do szpitala.

Namawianie więc do szczepień jest więc ewidentnie programem depopulacji, bo nie ma żadnej podstawy w logice ani medycynie.

A co do Polski:

W listopadzie 2020r Pinkas (głowny Inspektor Sanitarny; ten od "lodu w majtkach") zrezygnował z funkcji. Zgodnie z przepisami to on nadzorował "pandemię".
W chwili obecnej jego stołek zajmuje "w zastępstwie" jakiś przypadkowy człowiek. Nie ma nawet chętnych, by objąc ten stolek w trybie "pełniący obowiązki", bo to rodziłoby odpowiedzialność.

Od tamtej pory Minister Zdrowia nie powołał nowego GIS. Pytany (przez lekarzy) o powody  odparł, że "nie widzi powodu, by powoływac nowego GIS". To jasno pokazuje, że mamy do czynienia z przestępstwem przeciw zdrowiu ludzi.
 

Portret użytkownika r.abin

Jaja sobie robią. W G.B., na

Jaja sobie robią. W G.B., na 35000 zarażonych (i niezaszczepionych)- zmarły 34 osoby. To stanowi niecałe 0,1%. Wśród zasczepionych (stanowiących 60% populacji, zachorowało 4100, a zmarło 26 osób. I choć "demoni statystyki" , wskazują na sześciokrotnie większy wslaźnik - są to pozory., bo 46900, zaszczepionych - nie zachorowało  i nie mogli umrzeć. Wskaźnik śmiertelności wsród zaszczepionych - jest dwukrotnie mniejszy (niż wśród nieszczepionych)

Portret użytkownika ​euklides

Wskaźnik śmiertelności wsród

Wskaźnik śmiertelności wsród zaszczepionych - jest dwukrotnie mniejszy (niż wśród nieszczepionych)

Ale ponad dwukrotnie większy niż tych co zjedli źle przyrządzoną rybę fugu. Wniosek? Trzeba jeść rybę fugu, bo lizcba zgonów po fugu jest mniejsza niż liczba zgonów u osób zaszczepionych. No ku..a nie mów mi, że nie rozumiesz statystyki....

Portret użytkownika ​euklides

O dawno nie widziałem

O dawno nie widziałem Glebejezusa z World Hoax Organization. Jak się mu przyjrzeć to wygląda jak Sars-cov-2 wariant alfa (prototyp). Niestety był za drogi w produkcji wiec odczepili tułów, uszka, oczka i nosek i zostawili samą główkę z kolcami.

Strony

Skomentuj