WHO apeluje aby zaprzestać lockdownów, bo nic nie dają, a powodują biedę

Kategorie: 

Źródło: ONZ

Światowa Organizacja Zdrowia zupełnie zmieniła swoje pierwotne stanowisko wobec sposobu reagowania na COVID-19. Przedwczoraj wezwano światowych przywódców do zaprzestania blokowania gospodarek swoich krajów poprzez całkowite ich zamknięcie, znane jako lockdown. Teraz tego typu reakcja na wirusa jest odradzana.

Dr David Nabarro z WHO zaapelował wczoraj do światowych przywódców, mówiąc im, aby przestali „używać blokad jako podstawowej metody kontroli” koronawirusa . Twierdził również, że jedyną rzeczą, jaką osiągnięto blokady, była bieda - bez wzmianki o potencjalnych ocalonych istnieniach.

„Blokady mają tylko jedną konsekwencję, której nigdy nie wolno bagatelizować, a to sprawia, że ​​biedni ludzie są strasznie biedniejsi” - powiedział. „W Światowej Organizacji Zdrowia nie opowiadamy się za blokadami jako głównym środkiem kontroli tego wirusa” - dodał dr Nabarro 

Jedynym przypadkiem, w którym WHO uważa, że blokada jest uzasadniona, to kupienie czasu na reorganizację, przegrupowanie, przywrócenie równowagi zasobów i ochronę wyczerpanych pracowników służby zdrowia, ale w zasadzie nie powinno się tego robić. Główna krytyka dr Nabarro dotycząca blokad dotyczyła skutków globalnych, wyjaśniając, w jaki sposób biedniejsze gospodarki zostały pośrednio dotknięte taką polityką.

„Wystarczy spojrzeć na to, co stało się z branżą turystyczną, na przykład na Karaibach lub na Pacyfiku, ponieważ ludzie nie biorą urlopu” - powiedział - „Zobaczcie, co się stało z drobnymi rolnikami na całym świecie. (...) Zobaczcie, co się dzieje z poziomem ubóstwa. Wydaje się, że do przyszłego roku możemy mieć podwojenie ubóstwa na świecie. Możemy mieć podwojenie niedożywienia dzieci ”

Najbardziej skrytykowano bezwględne, wprost totalitarne podejście Australijczyków. Blokadę Melbourne okrzyknięto jedną z najostrzejszych i najdłuższych w historii świata. Ale wcale nie lepiej jest w Europie. W marcu w Hiszpanii ludzie nie mogli wychodzić z domu, chyba że chodziło o wyprowadzenie swojego zwierzęcia domowego . W Chinach władze zamykały ludzi a nawet zaspawywano drzwi poszczególnych bloków, aby uniemożliwić ludziom opuszczanie domów.

 

Teraz oficjalnie WHO uważa, że ​​te kroki były w dużej mierze niepotrzebne i stanowiły reakcję niewspółmierną do zagrożenia. Zamiast tego WHO opowiada się za nowym podejściem do powstrzymywania wirusa.

„Apelujemy do wszystkich światowych liderów: przestańcie używać lockdownu jako podstawowej metody kontroli. Opracujcie lepsze systemy do tego. Pracujcie razem i uczcie się od siebie nawzajem ”.

To jest obecnie aktualna rekomendacja dla rządów na świecie. Ta opinia nie jest odosobniona i wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia z całego świata od dawna mówiło, że lockdown to lekarstwo gorsze od choroby, wzywając do zaprzestania przyszłych blokad koronawirusowych. 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Obawiam się, że masz rację,

Obawiam się, że masz rację, @Drako_tr
Zabrnęli w kryminał tak daleko, że nie mogą odpuścić. Świadczy chociażby o tym i jest bardzo niepokojące zdanie:

"[...] przestańcie używać lockdownu jako podstawowej metody kontroli. Opracujcie lepsze systemy do tego."

Dodatkowo Polska jako państwowość Polaków i tak przeznaczona jest do likwidacji wraz biologicznym "wymazaniem" samych Polaków. Tu akurat plandemia, czy jej brak, niczego nie zmianiają.
Kilka milionów "nowych poliniaków" czeka przebierając z niecierpliwością kopytkami ze świeżuśkimi paszportami na terenie okupowanej Palestyny.

Portret użytkownika S

Victoria jest podobno "obozem

Victoria jest podobno "obozem szkoleniowym" dla sprawdzenia jak daleko może posunąć się policja. Wszędzie na Świecie zatrudniano w tym roku dodatkowych mundurowych, wszędzie wprowadzano przepisy o bezkarności jeśli "walczysz" z GRYPĄ-19 (w Polandzie to ustawa 539 jakby ktoś nie wiedział). Wydaje się jakby elementy planu były testowane w różnych miejscach, a potem zostaną przeniesione na cały Świat. Chiny mają punktowanie w "Social Credit", w USA rewolucyjne zamieszki rodem z Rosji 1917, w Anglii już ogłoszono powołanie "Policji Szczepionkowej" (do przymusowego szczepienia opornych) a już teraz WOJSKO chodzi po domach robić testy (!), w Kanadzie kary za brak szmaty na twarzy są absurdalne (podobno nawet do MILIONA $), i tak dalej ...

Bezsilne ujadanie "pożytecznych idiotów" z Ministerstwa Prawdy zawsze upewnia mnie, że mam rację. Podziękujcie za to ode mnie drogie "płatne szczekaczki", swoim oficerom prowadzącym i politrukom Biggrin

Strony

Skomentuj