Według pracownika muzeum Polin, to Żydzi założyli Polskę

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Coraz częściej słyszymy ostatnio, że Polska to państwo założone przez Żydów. O rzekomym 1000 lat ich obecności w Polsce mówił nawet aktualny prezydent naszego kraju, Andrzej Duda. Wpisuje się to w dziwaczne teorie opowiadane ostatnio przez pracownika warszawskiego muzeum Polin, który powiedział dzieciom w katolickim programie Ziarno, że właściwie to Żydzi założyli Polskę.

Te dziwaczne twierdzenia pochodzą od pana Piotra Kowalika, pracownika działu edukacji Muzeum Polin w Warszawie. Bardzo możliwe, że ta nowa żydowska legenda może być nową wersją początków polskiej państwowości. 

 

Według pracownika muzeum Polin, gdy pierwsi Żydzi przybyli na tereny dzisiejszej Polski, wszystko porastał las. Potem rzekomi przybysze modlili się i ich Bóg odpowiedział im po hebrajsku "Po lin", co oznacza "Tutaj odpoczniesz". Według legendy przytoczonej przez pana Kowalika tak to właśnie jest, że od 1000 lat Polska jest domem dla Żydów.

Co z tego wynika? Według tej wersji historii, to my jesteśmy gośćmi u Żydów, a nie odwrotnie. Polska jest po prostu Polin, a Lech, Czech i Rus z naszej legendy, musieli być zatem Żydami! Doprawdy trudno zrozumieć jaki cel przyświeca w tworzeniu takich dziwacznych legend z mchu i paproci. Trudno nie odbierać tego jako propagandowego oddziaływania na najmłodsze pokolenie Polaków. Szokuje również to, że te dziwaczne teorie jakoby Polska była Polin, są wypowiadane w rzekomo katolickim programie telewizyjnym dla dzieci i to w obecności księdza!

 

Ze słów pana Kowalika może wynikać, że to Polacy mieszkają u Żydów, a nie odwrotnie. Fakt, że takie rzeczy opowiada się dzieciom w publicznej telewizji może niektórych szokować, ale jest to też bardzo pouczające, bo wskazuje kierunki jakie obiera obecna polskojęzyczna władza.

Co ciekawe Żydzi rzeczywiście przybywali 1000 lat temu na tereny zajmowane przez Słowian, ale nie po to aby zakładać Polin, tylko głównie po to, aby zyskiwać niewolników, których sprzedawali potem z zyskiem. Nie bez powodu w niektórych językach słowo Słowianin i niewolnik brzmią podobnie ( ang. slave - slavic) 

 

Pod takim tematem jak ten wypadałoby wyłączyć dodawanie komentarzy, bo z pewnością dla oddelegowanych 100 prokuratorów zobowiązanych do walki z tzw. antysemityzmem, większość z opinii będzie wyczerpywała znamiona art.256 KK. Ostatnio zarzuty usłyszał nawet mężczyzna, który na samochodzie napisał "Polska nie Polin" zatem apelujemy o ostrożność w wyrażaniu poglądów, aby nie narobić sobie niepotrzebnych kłopotów.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Orwell "rok 1984"

Niestety tolerancja

Niestety tolerancja normalnych ludzi obróciła się przeciwko im samym. Tolerowaliśmy wybryki najróżniejszych spaczonych grup społecznych, zamiast reagować i niszczyć głupotę w zarodku i teraz to już raczej równia pochyła. Ludzi, którzy widzą co dzieje się z Europą jest tak niewielu i są tak zakrzyczani przez kretynów, że mogą sobie już tylko ręce pozaciskać z bezsilnej frustracji. Chyba pora przyznać, że jest już po wszystkim. Normalność przegrała. Smutne

Portret użytkownika 3plabc

Ja mam własną teorię na ten

Ja mam własną teorię na ten temat. A mianowicie, iż Sarmaci są tożsami z Słowianami, albo byli wąską grupą, która się ze Słowianami zasymilowała i przejęła wiodący prym w strukturach plemiennych, a następnie państwowych. (etymologi słowa sarmata upatruje w Sara mater, czyli obecnie Sara matką, czy Sara matka. Sara byłą żoną Abrahama) Co więcej Słowianie i Sarmaci pochodzą według naukowców z terenu dzisiejszego Iranu, starożytnej Medii i Persji. Na tych terenach na skutek najazdów i uprowadzeń znalazło się wielu Izraelitów. Przykład niewoli babilońskiej, czy asyryjskie. Nie zdziwiłbym się gdyby z 2500 lat temu jakiś klan Izraelski dał dyla z niewoli babilońskiej prze obecny Iran i na stepach południowo-wschodniej Azji rozrósł się do pokaźnych rozmiarów zasiedlając 1000 lat później około IV-VI w. środkowo-wschodnią Europę. Zresztą z uwagi być może na jakąś duchową bliskość Piastowie zezwalali na osadnictwo żydowskie, podczas gdy cała zachodnia Europa co rusz fundowała pogromy i prześladowała żydów. Naturalnie to teorie, ale jak zna się Biblię, historię i oficjalne teorie naukowe to takie przemyślenia się nasuwają. Co ciekawe, w pogańskiej wierze Słowian też bym doszukiwał się wpływów monoteizmu w postaci np. najważniejszego w panteonie Świętowita/Światowita. Naturalnie po przyjęciu chrześcijaństwa nie ma to już znaczenia, ale też daje do myślenia.

Portret użytkownika 3plabc

Co do slave do etymologi

Co do slave do etymologi doszukiwałby się u germanów, a z Teutonami to my zawsze chyba na pieńku mieliśmy... zresztą po puszczeniu przez komin Żydów, i Romów to samo chcieli zrobić z nami... ewentualnie zrobić ze Słowian niewolników dla III Rzeszy. Zresztą słowo niewolnik brzmi po łacinie servus, po francusku esclave, po niemiecku sklave, po angielsku slave, norweski slave, niderlandzki slaaf, i po szwedzku slav, więc zdecydowanie u ludów germańskich można doszukiwać się powiązania Słowian z niewolnikami... zresztą wikingowie właśnie do nas po niewolników i łupy przypływali.

Portret użytkownika Perun

Gdzie ty się tej etymologi

Gdzie ty się tej etymologi uczyłeś u niemca czy u żyda ? Przeczytać jakieś płytkie produkcje i bezmyślnie łyknąc tylko leming potrafi. Język słowiański jest starszy niż te przez ciebie wymienione więc nie mogło tak być. 

Wikingowie to nawet nie zaglądlai na ziemie słowiańskie bo wiedzieli, że tylko co może ich spotkach to sowite lanie. 

Na logikę niszczyliśmy Imperium Rzymskie, a ty twierdzisz ze wikingi nasz szabrowali..

Radzę zacząć czytać kroniki, a nie ksiązki pseudo historyczne oparte na wymysłach ludków z niemiec i zydow.

Strony

Skomentuj