We Francji wciąż trwają protesty przeciwko certyfikatom COVIDowym

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W ciągu ostatnich tygodni setki tysięcy osób protestowało w różnych miastach Francji przeciwko wymogowi posiadania przepustki w przypadku koronawirusa. WIele z nich zostało zatrzymanych przez władze.

 

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w całym kraju odbyło się łącznie 171 marszów. W zlocie w stolicy kraju w Paryżu rzekomo wzięło udział ok. 5 tys. osób. Nie było poważnych starć z policją.

 

W zeszłym tygodniu około 45 tys. osób wzięło udział w protestach w całej Francji. Powodem niezadowolenia jest decyzja rządu o rozszerzeniu listy miejsc publicznych dostępnych tylko dla posiadaczy karnetów zdrowotnych.

 

Od 9 sierpnia br. jest to obowiązkowe dla osób chcących odwiedzić kawiarnie, restauracje, muzea, kina, centra handlowe, a także podróżować pociągiem i samolotem. Wcześniej rząd ogłosił, że rozważa przedłużenie tych wymagań do 31 lipca 2022 r.

 

Od początku pandemii Francja odnotowała ponad 7 milionów przypadków zakażenia koronawirusem i około 117 tys. zgonów. Ponad 50 procent populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika baca

gówno prawda, do centrów

gówno prawda, do centrów handlowych w całej Francji wchodzi się normalnie bo nikt niczego nie kontroluje, ochroniarze nawet olewają ludzi bez maseczek bo nie ma takiego obowiazku...

gdybyś talinn wylazł ze swojej ziemianki to byś to wiedział a tak to tylko siejesz panikę, zjebku...

nowością są zaparkowane przed centrami handlowymi ambulanse - od czasu do czasu zabierają gdzieś skrzepniętych szczepanów... i to tyle w temacie...

 

Portret użytkownika Anarchista

Co ty gadasz za farmazony,

Co ty gadasz za farmazony, dziwnym trafem całkiem nie dawno byłem w paryżu, i gdzie bym nie poszedł proszono mnie o ukazanie paszportu kowidowego, czy to w restauracji czy nawet w sklepie z ubraniami. Więc ja nie wiem skąd masz takie inforacje baca. Jest tam segregacja na całego, dla jasności, paszporcik posiadam, ale nie jestem zaszczepiony :) 

Skomentuj