Watykanista ujawnił nazwiska sześciu potencjalnych następców papieża Franciszka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kościół Katolicki przeżywa obecnie wielki kryzys w związku z aferami pedofilskimi wśród księży. Papież Franciszek raczej nie będzie w stanie dokończyć swojej reformy Stolicy Apostolskiej. Pojawiają się więc pytania, kto będzie jego następcą.

Włoski watykanista Sandro Magistra spekuluje, że w „grze o papiestwo” pozostaje sześciu kardynałów. Wśród nich są:

Prefekt Kongregacji ds. Biskupców, Kanadyjczyk 75-letni kard. Marc Ouellet

Arcybiskup Wiednia 74-letni kard. Christoph Schönborn.

 

Kandydatem konserwatystów ma być pochodzący z Gwinei 74-letni kard. Robert Sarah, który od 2014 roku piastuje funkcję prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny. Sarah jest znany jako obrońca tradycji Kościoła. 

Duże szanse ma mieć także kard. Matteo Maria Zuppi, który jest zwolennikiem prowadzenia duszpasterstwa dla homoseksualistów. 

Sandro Magister sugeruje, że szanse, ale coraz mniejsze ma także sekretarz stanu Watykanu oraz najbliższy współpracownik papieża Franciszka - kard. Pietro Parolin.

Ostatnim z faworytów jest prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, 62-letni Filipińczyk - kard. Luis Antonio Tagle. Jednak zdaniem watykanisty kardynałowie nie będą chcieli długiego pontyfikatu. Tagle ma dopiero 62 lata, więc sprawowałby władzę dość długo, oczywiście jeśli nic po drodze by się nie wydarzyło. Tagle jest znany ze swojej aktywności w Internecie i dość nowoczesnego podejścia do ewangelizacji społeczeństwa.

Stara prawda mówi, że kto na konklawe wchodzi potencjalnym papieżem, ten wychodzi kardynałem. Jednak watykaniści to ludzie najbliżej tego środowiska i na pewno są w stanie lepiej ocenić szanse konkretnych kandydatów. Jak będzie, okaże się w przyszłości.

 

 

Żródło:

https://www.pch24.pl/watykanista-wymienia-nazwiska-potencjalnych-papabile--wsrod-nich-kard--robert-sarah,72701,i.html


 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Ed

To jest doprawdy nieslychane

To jest doprawdy nieslychane ze za tak fundamentalne stwierdzenie mozna zebrac tyle minusow. Tylu tu bezboznikow, ateistow czy moze komunistow ze Bog im tak przeszkadza? Bo przypominam, ze temat akurat go dotyczy wiec o co tu chodzi? Ktos zamiast minusowac moze sie wypowie..

Portret użytkownika Quark

Jest tak ponieważ słowem "Bóg

Jest tak ponieważ słowem "Bóg" wycierają sobie gęby wszelkiej maści wykolejeńcy ,dla których władza ,pieniądze i zaszczyty są najwyższymi wartościami . Naprawdę uważasz ,że Bóg jeśli by nawet istniał i przejmował się jakimiś tam ludzikami na planecie "ziemia" to chciałby aby jego tu namiestnikiem był jakiś księżulo ?? Te minusy są za naiwność ! Tych wszystkich papierzy co wywoływali wojny religijne ,pogromy heretyków i innowierców ,indian oraz finansowali inkwizycję dla której wymyślne tortury były formą "perswazji" i jedynym argumentem ich "racji" też Bóg prowadził ?? 

Portret użytkownika Alien1974

.............................

....................................... W Watykanie wiedzą, że Franciszek to ostatni papież. Niestety postanowili kłamać do końca. Wg Nostradamusa ostatnim władcą Kościoła będzie Piotr Rzymianin, a przedostatnim -papież Gloria Olivae, czyli Benedykt XVI. Papież Franciszek nie został w ogóle ujęty na liście Malachiasza, bo on jest tylko zastępcą Benedykta XVI. Nie może być dwóch papieży w tym samym czasie. 

Portret użytkownika SurvivorMan

Podatni na manipulację ludzie

Podatni na manipulację ludzie wierzą przepowiedniom i widzą w przepowiedniach to co chcą widzieć, a przepowiednia o papiezu murzynie, to klasyczny przykład takich manipulacji...
Podczas pontyfikatu Benedykta VI też ogłaszano spełenie przepowiedni pomimo że z Ratzingera żaden murzyn... 
No ale przypieprzono się na siłę do jego herbu ROFL
Zmanipulowany człowiek widzi to co chce... Dirol

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie ma znaczenia kto tam

Nie ma znaczenia kto tam zasiądzie i co zrobi... Watykan to od wieków siedlisko zła, przekrętów i intryg... A że ryba psuje się od głowy, to cały kościół wygląda jak wygląda i nie zanosi się by było inaczej. 1500 lat walenia w ch.ja i robienia z ludzi debili, nie na się odkręcić w kilka lat...
P.S.
A fani przepowiedni Nostradamusa to już chyba po tym artykule na dobre w depresję wpadną ROFL
Miało być 112 papieży, JPII był 110 a ostatni miał być murzyn... No i chyba lipa z tego wszystkiego ROFL

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj