W Szwecji stworzono wszczepialny chip, który przechowuje informacje o szczepieniach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szwedzka firma Epicenter uruchomiła produkcję chipów, na których odnotowywane są informacje o statusie COVID osoby. Będzie teraz wiadomo, czy jest ona szczepiona czy nie. W Szwecji opracowano mikrochipy, na których rejestruje się dane dotyczące szczepień przeciwko koronawirusowi. Układy wykorzystują komunikację Near Field Communication (NFC). Firma twierdzi, że procedura jest całkowicie odwracalna.

Według South China Morning Post implant podskórny NFC umożliwia odczyt danych za pomocą gadżetu. Twórcy twierdzą, że procedura wprowadzania chipa pod skórę jest bezpieczna i bezbolesna. Urządzenia są wszczepiane w ramię, między łokciem a ręką lub między kciukiem a palcem wskazującym.

 

Jest to wszechstronna technologia, którą można wykorzystać do różnych celów, bardzo wygodnie jest mieć zawsze dostępny paszport COVID – powiedział w rozmowie z Ruptly Hannes Sjoblad, główny specjalista firmy.

 

Maleńki implant został opracowany przez firmę Epicenter. Można tam przechowywać nie tylko dane o szczepieniach i przebytych chorobach, ale także dokumenty biurowe, dane z kart podróżnych czy karnetów na siłownię.

 

Wcześniej firma Three Square Market z siedzibą w Wisconsin była pierwszą firmą w Stanach Zjednoczonych, która w sierpniu 2017 r. zaoferowała swoim pracownikom podobne bezpłatne implanty z mikrochipami.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Szczepan TroLL

Jak dobrze, że mamy takich

Jak dobrze, że mamy takich wspaniałych naukowców. Teraz wszystko jest prostsze! Karnet na siłownię mogę mieć w czipie. A potem dochód gwarantowany i punkty za bycie uczciwym. Piękne życie! Uwielbiam nowych kreatorów rzeczywistości.

Portret użytkownika Zła Małpa

"Uwielbiam nowych kreatorów

"Uwielbiam nowych kreatorów rzeczywistości." To są starzy, bardzo starzy kreatorzy, są na ziemi od bardzo dawna.  "punkty za bycie uczciwym. Piękne życie" tak ale to tylko twoje dziecinne marzenia. Marzy się ludzom taki swiat, ciekawe kto będzie oceniał i nadawał wam punkty. Nic z tych wspaniałych twoich pragnień się nie spełni z tej prostej przyczyny: kreatorzy nie nawidźą człowieka i chcą go ograniczyć i przerobić na coś innego "ewolucja" w cyborgów. Kiedyś się dowiesz jak bardzo zostaliście oszukani. Człowiek rodzi się , żyje krótko, zabawiany w międzyczasie wymysłami popkultury, a to wojny, a to kataklizmy, koleje losów, dla tego człowiek nie jest w stanie zrozumieć rzeczywistości w której się urodził. Wtedy będąc oderwanym od prawdy wymyśla sobie marzenia o nowym wspaniałym swiecie.

Strony

Skomentuj