W sieci pojawił się film z egzekucji ormiańskich jeńców wojennych - UE wezwała do weryfikacji jego autentyczności

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

UE wezwała do wszczęcia śledztwa po opublikowaniu nagrania wideo z rzekomej egzekucji ormiańskich jeńców wojennych.

Specjalny Przedstawiciel UE ds. Kaukazu Południowego Toivo Klaar wezwał do wszczęcia śledztwa po opublikowaniu nagrania wideo z rzekomej egzekucji ormiańskich jeńców wojennych. Klaar napisał o tym na swojej stronie na Twitterze w niedzielę 2 października.

 

„Ukazało się kolejne przerażające wideo, rzekomo pokazujące egzekucję ormiańskich jeńców wojennych. Jeśli okaże się, że ten film jest prawdziwy, to jest to zbrodnia wojenna, która musi zostać zbadana, a osoby odpowiedzialne ukarane” – napisał Klaar.

 

Armenia i Azerbejdżan twierdzą, że prowadzą dochodzenie w przedmiotowej sprawie.

 

Wcześniej przedstawiciel armeńskiego Ministerstwa Obrony Aram Torosyan powiedział, że władze badają wideo, które pojawiło się na portalach społecznościowych, które rzekomo przedstawiało egzekucję ormiańskich jeńców wojennych przez azerbejdżańskie wojsko.

 

„W tej chwili nie możemy podać żadnych konkretnych danych dotyczących miejsca i chronologii wydarzeń. Odpowiednie władze badają teraz wideo” – powiedział Torosyan.

 

Prokuratura Generalna Azerbejdżanu poinformowała, że „wszczęto śledztwo w sprawie rozpowszechniania w sieciach społecznościowych nagrań wideo z nielegalnych działań przeciwko armii ormiańskiej, które są przypisywane azerbejdżańskim żołnierzom”.

 

Starcia na granicy Armenii i Azerbejdżanu zostały wznowione 13 września. W walkach zginęło 135 żołnierzy ormiańskich. Azerbejdżan poinformował o 71 zgonach. Według armeńskiego Ministerstwa Obrony Azerbejdżan rozpoczął ostrzał w kierunku przygranicznych osad Vardenis, Sotk, Artanish, Ishkhanasar, Goris i Kapan. Baku podaje, że była to odpowiedź na „sabotaż na dużą skalę” Erewania na granicy. Po dwóch dniach działań wojennych strony ogłosiły zawieszenie broni.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Kwazar

Mordowanie jeńców to

Mordowanie jeńców to niewyobrażalna podłość i zapowieść krawej i bezwzględnej zemsty.Śmierć w zamian, będzie zawsze  długa,okrutna,bezsensowna i w cierpieniu. Mordowanie jeńców, to największa głupota jaką można zrobić. 

Portret użytkownika W.Redny

Armenia jest w OUBZ - pakcie

Armenia jest w OUBZ - pakcie obronnym niektórych państw byłego ZSRR. Punkt 4 tego paktu gwarantuje wzajemną obronę. Rosja jako sygnotariusz powinna wysłać swoje wojska w celu obrony Armenii. 

Nie robiąc tego udowadnia wszystkim państwom w rejonie że ruskie gwarancję są gówno warte - tak jak i sama Rosja. Biggrin

Portret użytkownika Marta Golonka

To co wy ludkowie mali nie

To co wy ludkowie mali nie wiecie jak się traktuje tych którzy strzelają, jak złapiesz takiego debila co strzela z broni bo mu ktoś jakiś popapraniec polityk czy zasrany generał nakazał, co byś z takim ćwokiem zrobił ??

 

Portret użytkownika syriues

Pogrom jaki zdołali

Pogrom jaki zdołali przeprowadzić Turcy przed 2 wojna światowa odbił się echem i Europa nie zareagowała ,wiec ktos zdał sobie sprawę, że można dalej to robic np z Polakami. Żydów nie chce mi się.nadmieniac ,bo nie chodziło tylko o nich.Chodzilo raczej o zydowski dług 

Strony

Skomentuj