W postępowej Wielkiej Brytanii rodzice walczą o to aby szpital nie zabił ich dziecka

Kategorie: 

Źródło: twitter

Jeśli ktoś potrzebuje dowodu na to, że postępowy zachód to już cywilizacja śmierci,  to powinien przyjrzeć się sytuacji małego dwuletniego dziecka, Alfiego Evansa, którego postępowi lekarze postanowili poddać eutanazji. Rodzice protestują, ale władze chcą dzisiaj doprowadzić do odłączenia chłopca od aparatury i zrobią to nawet w asyście policji i protestujących szturmujących szpital Alder Hey Children's Hospital w Liverpoolu.

 

W ubiegłym tygodniu ojciec chłopca, Tom Evans i matka Alfiego, Kate James, którzy pochodzą z Liverpoolu, nie zdołali przekonać Sądu Najwyższego, że Alfie został bezprawnie zatrzymany w Alder Hey. Rodzice chcieli przewieść Alfiego do kolejnej placówki, do rzymskiego szpitala dziecięcego Bambino Gesu, który ma powiązania z Watykanem i
gdzie jego opieka paliatywna byłaby kontynuowana. Odmówiono im tego i zaplanowano coś co właściwie można nazwać eutanazją.

 

Chłopiec cierpi na nierozpoznaną degeneracyjną chorobę mózgu, prawdopodobnie będącą skutkiem negatywnego odczynu poszczepiennego i zatrucia metalami ciężkimi. Rodzice nie chcieli się poddawać i po niekorzystnym wyroku sądu brytyjskiego rodzice prosili o zajęcie się sprawa przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, ale dzisiaj ETPC stwierdził, że nie podejmie sprawy. 

Alfie Evans - źródło: Twitter

Skończyło się na tym, że przed szpitalem doszło do rękoczynów i protestujący przeciwko zabiciu chłopca usiłowali szturmować szpital. Musiała interweniować policja. Szpital jest pełen mundurowych i to przy nich chłopiec zostanie odłączony od respiratora, który wspomaga jego oddychanie. Lekarze twierdzą, że to co robią temu dziecku to nie leczenie tylko uporczywa terapia i domagają się zgonu chłopca, prawdopodobnie z powodu jego uduszenia bez respiratora. Rodzice zaprotestowali, a brytyjski wymiar sprawiedliwości wsparł  dążenia szpitala do odłączenia chłopca od aparatury wspomagającej. 

 

Tom Evans na to co zamierza zrobić szpital mówi po prostu egzekucja. Szpital zamierza wstrzyknął dodatkowo dziecku Midazolam i Fentanyl. Podczas odłączania Alfiego od aparatury, na życzenie szpitala Alder Hey będą mogły być tylko cztery osoby z rodziny. Jego rodziców i dwoje najbliższych członków rodziny. Szpital zaproponował też kapłana.

Sprawa Alfiego wstrząsnęła ludźmi w całej Europie. Niektórzy sugerują, że chłopiec będzie uśpiony jak zwierzątko domowe. Szokuje bezwzględność brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości, który na nowy poziom wzniósł pojęcie, że dzieci są państwowe. No więc chore państwowe dziecko w rzekomo cywilizowanej Europie się usypia jak psa. I pomyśleć, że przypadek Alfiego Evansa ma miejsce w tym samym momencie gdy brytyjskie i światowe media zachwycają się nowy dzieckiem Kate i Williama Windsorów vel Koburg.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Angelus

Bardzo trafne spostrzeżenie.

Bardzo trafne spostrzeżenie. Bóg nam dał wolną wolę... Tego daru zadnemu demonowi oddawać nie wolno!

Portret użytkownika Wojox

Ta sama księga podaje ze masz

Ta sama księga podaje ze masz wolna wolę a także podaje modlitwę wzorcową w której jest fraza: niech się dzieje wola Twoja. 

To znaczy ze jedno podał Bóg a drugie Szatan?

Jaka hipokryzja i dwulicowosc.....

 

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika alojzy

Zydowkie bajki są jak

Zydowkie bajki są jak dzielenie przez zero - zawsze wyjdzie tyle ile powie dany rabin. Potem tylko od zajadości i bezwzględności zależy która wersja się upowszechni.
Żydowskie bajki są jak wirus działający na mózgi norlmalnych ludzi, bo normalni ludzie powoli i wytrwale dążą do celu, kierując się systematyką, logiką i zgodą z naturą - dzięki temu nie pozostają żadne "dziury", sprzeczności i niedomówienia w postrzeganiu świata.

Portret użytkownika euklides

Ludźmi rządzi państwo.

Ludźmi rządzi państwo. Pytanie czy macie odwagę spojrzeć na rzeczywistość taką jak jest czy będziecie się odurzać kadziłem, które państwowa sekta rozpyla i szukać efemerycznego szatana gdzieś głęboko w swoich zadżumionych umysłach.

Portret użytkownika meg

Oby się smażyli w piekle Ci

Oby się smażyli w piekle Ci postępowi lekarze, jakim prawem mordują dziecko? To co się dzieje na świecie przeraża mnie coraz bardziej, cóz mamy postepowy XXI wiek,w którym dziecko zabija sie bo takie są procedury szpitalne, a rodzina nie ma nic do powiedzenia. Łzy ciekną mi po policzkach jak to czytam, Jezu nie pozwól na to...

Portret użytkownika alojzy

To, że doszło do takiej

To, że doszło do takiej sytuacji to jest efektem setek wcześniejszych sytuacji w których tysiące innych ludzi zamykło oczy na miliony drobniejszych spraw powodując ucementowanie się patologii pod maską prawa, procedur i dobra ludzi.
Aż przykro patrzeć jak ludzie niedorośli do posługiwania się nawet konnym pługiem (konia też można zamęczyć, bić, zagłodzić dla zysku) dostali do dyspozycji władzę, wiedzę i urządzenia o setki lat przekraczające ich pojmowanie. Przykro patrzeć jak jedne małpy używają komputera do łupania orzechów, a drugie małpy tworzą małpie prawo nakazujące wszystkim innym małpom łupanie orzechów komputerem i grożą śmiercią za użycie do tego kamienia...
Powstały paradoksy, gdzie półmózgi jak małpy posługują się skomplikowanymi urządzeniami ściśle według instrukcji napisanej przez mądrzejszych, nawet nie podejrzewających jacy idioci będą te instrukcje czytać i stosować. W wyniku niezrozumienia sensu, przyczyny, zasady działania, mechanizów działania czy zwykłego debilizmu - powstają setki innych paradoksów, a te, spisywane przez inne małpy, przybierają postać prawa i procedur, w których pierwotny sens i cel już dawno rozpuścił się w milionach dolarów łapówek i walkach o władzę.
Ta popieprzona sytuacja w jakiej znalazła się ludzkość nie ma już dobrego rozwiązania.

Portret użytkownika to już jest koniec

Akurat w kontekst tej

Akurat w kontekst tej wypowiedzi "to słownictwo" wpisuje się jak ulał. Jeżeli z całej tej, niezwykle moim zdaniem celnej wypowiedzi zarejestrowałeś tylko "to słownictwo", to z całą pewnością można przyjąć, że  i Ty jesteś jej podmiotem.

Strony

Skomentuj