W Nowym Jorku powstają masowe groby dla ofiar koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Stan Nowy Jork to obszar najbardziej dotknięty przez koronawirusa SARS-CoV-2. Miasto nie radzi sobie ze stale rosnącą liczbą ofiar śmiertelnych, dlatego na niezamieszkałej wyspie Hart Island zaczęto kopać masowe groby.

 

Według aktualnych danych, ponad 2 miliony ludzi na całym świecie zakaziło się koronawirusem, a zmarło ponad 31 tysięcy osób. Tymczasem w samym Nowym Jorku potwierdzono już ponad 640 tysięcy zakażeń i ponad 10 tysięcy zgonów, spowodowanych chorobą COVID-19, jaką wywołuje koronawirus.

 

Nowojorskie kostnice są przepełnione ofiarami koronawirusa, dlatego podjęto decyzję o wykopaniu nowych masowych grobów na wyspie Hart Island. Na jej terenie od ponad 150 lat organizuje się pochówki dla osób nieznanych, bez najbliższej rodziny lub dla zmarłych, których krewni z powodów finansowych nie mogli zorganizować pogrzebu.

Źródło: Maxar Technologies

Jeszcze zanim epidemia dotknęła Nowy Jork, na wyspie Hart Island grzebano ponad 20 osób w ciągu tygodnia. Teraz taką samą liczbę pogrzebów organizuje się w ciągu jednego dnia. Robotnicy wykopują nowe rowy dla ludzi, którzy zmarli z powodu koronawirusa.

Źródło: Maxar Technologies

W związku z trudną sytuacją postanowiono skrócić czas przetrzymywania zwłok w kostnicach z 30 dni do 14 dni. Ponadto, Nowy Jork zaczął wykorzystywać ciężarówki chłodnicze do tymczasowego przechowywania zwłok. Mark D. Levine, członek Rady Miejskiej w Nowym Jorku, napisał na Twitterze, że miasto podobno rozważało tymczasowe grzebanie zmarłych na terenie parków miejskich.

 

Ocena: 

Średnio: 1.8 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Qki

Jest wideo na Youtube

Jest wideo na Youtube pokazujace to miejsce z kilkoma osobami recznie zasypujacymi kilka trumien, gdzie obok wiadac slady koparki... Najlepsze jest jednak to, ze nie ma nigdzie ziemi wykopanej z tych dolow. Pozdrawiam myslacych.

Portret użytkownika Jujuju

Ale wy macie znieczulicę

Ale wy macie znieczulicę psychopaci,te wasze porównania są tak głupie i pozbawione empatii,że to się nikomu nawet nie śni,gdyby nie obostrzenia i gdyby każdy miał w dupie covid-19 tak jak grypę to zarażonych i zgonów moglibyście liczyć razy 100 geniusze! W ciągu roku to dałoby śmierć przeszło 40 proc populacji ludzkiej,ponieważ koronawirus mutował by w najlepsze.

Portret użytkownika Stefan Wielki

Co za bzdura. W USA sie

Co za bzdura. W USA sie kremuje a nie zakopuje. Na cmentarzach sa wkopane urny. Trzeba miec specjalne pozwolenie, motywowane religijnie i prywatny teren na cmentarz, aby grzebać w trumnach. Czyzby te gnidy zaczęły wam płacić za sianie strachu? Ruble wyszły?

Strony

Skomentuj