W Izraelu wykonuje się testy DNA, aby ustalić kto jest Żydem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nie ma chyba obecnie bardziej rasistowskiego kraju na świecie niż Izrael. To co wszędzie wzbudziłoby wycie oburzenia środowisk lewicowych uchodzi w Izraelu jako coś zupełnie normalnego. Do całego katalogu zachowań dyskryminacyjnych ostatnio dochodzi żądanie testów genetycznych aby sprawdzić pochodzenie Żydów z ZSRR, chcących wziąć ślub rabinacki.

 

W ciągu ostatnich miesięcy władze Izraela przeprowadzili szereg kontrowersyjnych ustaw, które w każdym cywilizowanym kraju zostałyby uznane za rasistowskie. Na przykład wprowadzono prawo, które stwierdza że Izrael jest państwem tylko Żydów. Wyobraźmy sobie co by się stało gdyby polski Sejm przeprowadził ustawę, w której stwierdziłby, że Polska jest tylko dla Polaków. Międzynarodowy jazgot jaki towarzyszyłby takiej deklaracji prawdopodobnie nie skończyłby się przez długie miesiące.

Jawny rasizm względem Palestyńczyków zamieszkujących dzisiejszy Izrael jest jednak konsekwentnie niezauważany na świecie. Być może jest tak dlatego, że wszyscy boją się skrytykować Izrael, aby nie zostać automatycznie posądzonym o antysemityzm, a jak wiadomo nie ma obecnie większej zbrodni grożącej poważnymi konsekwencjami. 

 

Dlatego właśnie nikt nie śmie nawet pisnąć słówkiem, gdy Izrael wprowadza segregację rasową w środkach komunikacji, mimo, że nasuwa to jednoznaczne skojarzenia do czasów nazistowskich i specjalnych tramwajów w Warszawie dostępnych tylko dla Niemców.

Jak wynika z najnowszych informacji dochodzących do Izraela, kraj ten zaczyna stosować rasistowskie metody również w stosunku do osób uważanych dotychczas za Żydów. Okazuje się że izraelski rabinat odmawia ślubu żydowskim parom, w których ktoś jest imigrantem ze Związku Radzieckiego o ile osoba ta nie dokona testów genetycznych potwierdzających pochodzenie. 

Nasuwa to oczywiste skojarzenia do skandalicznych badań czystości rasowej stosowanych przez niemieckich nazistów w celu wyselekcjonowania rasy aryjskiej i ustalenia kto należy do rasy uważanej za mniej wartościowe. Nazistowscy antropolodzy pozostawili spory materiał badawczy dowodzący swojej obsesji na punkcie czystości rasowej i pomiarów. 

To doprawdy chichot historii, że 70 lat po szokujących wydarzeniach, które rozegrały się w Europie podczas II wojny światowej, co skutkowało zagładą wielu milionów europejskich Żydów, potomkowie prześladowanych stosują w swoim kraju zasady przypominające te obowiązujące w latach czterdziestych w III Rzeszy. Co szczególnie zaskakuje prześladowani są nie tylko Palestyńczycy, ale szykany i rasistowskie oczekiwania kierowane są już nawet względem swoich współplemieńców zamieszkujących obszar dawnego Związku Radzieckiego.

 

Njwyraźniej z jakiegoś powodu izraelscki Rabinat nie wierzy, że przybysze z dawnego ZSRR są rzeczywiście Żydami. Jednak żądanie potwierdzenia tego badaniami DNA można uznać za szokujące. Podobnie uważa część opinii publicznej w Izraelu. Władze tego kraju bagatelizują tą praktykę twierdząc, że była ona stosowana w marginalnej ilości spraw.

 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Abraka

W tych pismach jest pewna

W tych pismach jest pewna unikalna prawda. Pozorne pie*dolenie okazuje sie byc zazwyczaj czyms znacznie glebszym. Fanatyzm jest jednak czyms czego trzeba sie wystrzegac, chyba ze chcemy zostac 'prorokiem'.

Portret użytkownika baca

niech sobie żydzi zawartość

niech sobie żydzi zawartość żyda w żydach spokojnie badają... wahadło historii niedługo się wahnie na drugą mańkę i jak znalazł będą wówczas te bezcenne badania...

jak dowodzą badania historyczne całą, caluteńką bazę danych żydzi potem gojom gorliwie przechandlują...

za całą kromkę chleba albo skórkę...

 

Portret użytkownika NoProblemJest

Logika przeciętnego myślenia

Logika przeciętnego myślenia jest taka że jak papież - to Żyd, jak prezydent - to Żyd, kto się trochę gdzieś wybije - to Żyd. Pytanie tylko ile pokoleń do tyłu trzeba szukać bo zawsze potrafią znaleźć. Jeżeli we wszystkich którzy wchodzą do życia publicznego znajdują Żyda - bo na to wciąż wychodzi, to może się okazać że znajdą mniej Żyda w Żydzie niż np. w Niemcu, Rusku czy w Polaku. 

A we wściekłym psie zamiast badać ile jest wścieklizny to będą badać ile jest psa.

Strony

Skomentuj