W Indiach odnotowano kolejną epidemię mukormykozy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Indie są teraz w poważnych tarapatach z powodu pandemii Nars-Cov-2. Oprócz tego, że infekcja płuc codziennie pochłania setki istnień ludzkich, stała się również przyczyną rozwoju infekcji grzybiczych płuc. Po pierwsze, stwierdzono, że pacjenci, którzy przeszli koronawirusa, mają „czarną pleśń” w płucach. Teraz w Indiach w Kalkucie odnotowano przypadki „białego grzyba”.

 


Naukowcy informują, że w naturze istnieją trzy rodzaje „białego grzyba”, tj. Aspergillus, Candida auris, Albicans. Wszystkie trzy są śmiertelne dla zdrowia ludzkiego. Te grzyby są bardzo powszechne w przyrodzie.

 

Na przykład Candida można znaleźć wszędzie, na wszystkich powierzchniach. Aspergilla często występuje w systemach klimatyzacji i ogrzewania, ale dostając się do ludzkiego ciała, stają się śmiertelne.

 

Osoby, które wyzdrowiały z koronawirusa, mają osłabiony układ odpornościowy, więc pacjenci szpitali zaczynają masowo chorować na mukormykozę. Naukowcy biją na alarm, ponieważ grzyb pojawił się w szpitalach z powodu nieprzestrzegania norm sanitarnych.

 

Dr Arunalok Chakrabarti mówi, że bardzo trudno jest zdiagnozować białą pleśń w płucach człowieka. Objawy infekcji obejmują gorączkę, białą pleśniawkę w nosie, płucach, niskie ciśnienie krwi i tak dalej. Leczenie mukormiozy jest bardzo drogie, a skuteczny jest tylko jeden lek.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Moving Target

"DZIERŻAWA" - (Wideo z 11-06

"DZIERŻAWA" - (Wideo z 11-06-2019 Prawomocni) 

Zgodnie z art. 693 kodeksu cywilnego,  przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków (tzn. korzyści),  przez czas oznaczony lub nieoznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz. Czynsz może być płacony zarówno w pieniądzu jak i w rzeczach innego rodzaju, a także w ułamkowej części pożytków, jakie przynosi dzierżawa (np. część upraw, owoców). Umowa dzierżawy dotyczyć może zarówno rzeczy ruchomych, jak i nieruchomości. Jest to umowa szczególnie rozpowszechniona w stosunkach wiejskich, gdyż jej przedmiotem są najczęściej grunty rolne. Wydzierżawiający nie musi być właścicielem rzeczy oddawanej w dzierżawę. Wystarczy, że jest jej posiadaczem, a nawet dzierżycielem (posiadaczem jest osoba, która zajmuje się nieruchomością jak właściciel, ale bez tytułu prawnego – prawa własności, natomiast dzierżyciel jest to osoba, która faktycznie włada rzeczą za kogoś innego).  Pożytki, które rzecz przynosi, mogą zostać wytworzone przez dzierżawcę lub pochodzić z samej rzeczy (np. owoce, plony, przychówek, piasek, żwir, glina). Przedmiotem dzierżawy są na ogół rzeczy niezużywane, takie jak grunty, budynki czy jakieś powierzchnie, rzecz zużywalna może być przedmiotem dzierżawy, jeśli okres dzierżawy pozwala na zwrot rzeczy jeszcze przydatnej (niezużytej)

https://www.youtube.com/watch?v=YBEcds7HBag

"Przetargi Na Dzierżawę Ziemi z KOWR Już Przez Internet" - (Wideo z 19-05-2020 
Świat Rolnika) 

https://www.youtube.com/watch?v=TqNpn-ixKo4

“JAK SPRAWDZIĆ JAKOŚĆ GLEBY – Niecodzienny test z majtkami” – (Wideo)

Szwajcarzy zakopują w swoich ogródkach BAWEŁNIANE majtki.
Stopień ich rozkładu po dwóch miesiącach dostarcza informacji o jakości gleby

https://m.dw.com/pl/jak-sprawdzi%C4%87-gleb%C4%99-niecodzienny-test-z-majtkami/av-57702776

====

Portret użytkownika Moving Target

DZIERŻAWA LUB ZAKUP GRUNTU W

DZIERŻAWA LUB ZAKUP GRUNTU W POLSCE O MAKSYMALNEJ POWIERZCHNI  JEDNEGO HEKTARA NIE WYMAGA OBECNIE WYKSZTAŁCENIA ROLNICZEGO

CZYNSZ MOŻE BYĆ PŁACONY ZARÓWNO W PIENIĄDZACH JAK i W RZECZACH INNEGO RODZAJU,  NA PRZYKŁAD W UŁAMKOWEJ CZĘŚCI POŻYTKÓW, JAKIE PRZYNOSI DZIERŻAWA

PRZETARGI NA DZIERŻAWĘ ZIEMI Z "KOWR" ODBYWAJĄ SIĘ
JUŻ PRZEZ INTERNET - NA ŻYWO - Z INTERAKTYWNYM UDZIAŁEM OSÓB ZAINTERESOWANYCH
WYSTARCZY SPRZĘT KOMPUTEROWY Z KAMERĄ LUB ODPOWIEDNI TELEFON KOMÓRKOWY WRAZ Z DOSTĘPEM DO INTERNETU

WSZYSCY INTERESANCI MOGĄ SIĘ KONTAKTOWAĆ Z "KOWR"   POPRZEZ KORESPONDENCJĘ TRADYCYJNĄ, MAILOWĄ, e-PUAP i INFOLINIĘ. 

DANE KONTAKTOWE do jednostek organizacyjnych "KOWR" DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE internetowej "KOWR" i "BIP" w zakładce "KONTAKT”.

https://www.kowr.gov.pl

====

Portret użytkownika Robaczkowa

Na czarnym grzybie to się nie

Na czarnym grzybie to się nie znam. Podobno jest groźny, może powodować ślepotę i atakować kości szczęki, mózg. Śmiertelność podobno jest przy nim duża. Czytałam, że często infekcja prowadzi do usunięcia oczu czy fragmentów kości.

 Tutaj  w arcie napisano - ,,Naukowcy informują, że w naturze istnieją trzy rodzaje „białego grzyba”, tj. Aspergillus, Candida auris, Albicans. Wszystkie trzy są śmiertelne dla zdrowia ludzkiego. "  

To nie jest prawda. Z tą śmiertelnością ,,białego grzyba" to wielka przesada. ZWYKLE SĄ UPIERDLIWE ALE NIE ŚMIERTELNE.  Połowa Polaków ma w organizmie - ,,białego grzyba" czyli ,,bielnik lśniący" czyli inaczej Candida albicans. Zwykle to białe osady (,,serki na migdałach") i w całej jamie ustnej. U ludzi noszących protezy zębów to zjawisko powszechne. Może też zasiedlać inne miejsca w organiźmie. Ja też kiedyś to miałam i żyję.

A Aspergillus występuje prawie we wszystkich zbyt wilgotnych domach. 

Takie grzyby atakują zwykle ludzi osłabionych, źle odżywionych. W Indiach takich ludzi jest pełno. W polskich warunkach grzybica zwykle pojawia się po antybiotykoterapii gdy wybije się ludziom pożyteczne bakterie występujące w organiźmie. Może na covidka zbyt często stosowano antybiotyki by zapobiegać wtórnym zakażeniom bakteryjnym? 

Na to - na ,,grzybicę" są skuteczne tanie i dostępne leki:

 1. Selen (nazywany potocznie grzybobójcą). Jest w wielu suplementach, w każdej aptece. Zwykle łączony z cynkiem. Duża ilość jest w rodzynkach. Selen bardzo szybko likwiduje grzybicę.

2. Bardzo duże dawki witaminy B3 mogą w ciągu 2-3 dni wybić candidę.

Mówią, że candida uwielbia cukier i ginie przy diecie niskocukrowej. Po sobie myślę, że to mit. U ludzi z niedokwasotą żołądka candida występuje częściej.

Portret użytkownika KRNABRNY

Na tego czarnego grzyba jak

Na tego czarnego grzyba jak to nazywacie znam doskonałe lekarstwo, z własnego doświadczenia.

jest to zwykły czosnek, sam próbowałem wielu rzeczy,mnic tak skutecznie nie działa.

zmiażdżyć czosnek i rzuć raz dziennie jak stan poważny, aby uniknąć profilaktycznie dodawać czosnek do potraw jako przyprawę., to pozwala zabezpieczyć organizm od wewnątrz.

kuracja trwa maksimum 2 tygodbie.

jedyne co trzeba robić jak się przyjmuje więcej czosnku to pić więcej wody, bo w nadmiarze wysusza śluzówki.

Strony

Skomentuj