W amerykańskich szkołach, biali należą już do mniejszości etnicznej

Kategorie: 

Źródło: www.freedigitalphotos.net
Po raz pierwszy w historii, wraz z rozpoczęciem się nowego roku szkolnego biali uczniowie w amerykańskich szkołach przestaną należeć już do większości. Biorąc pod uwagę ogół, osoby o innym kolorze skóry będą stanowić 50,2% wszystkich uczniów. Badania zostały przeprowadzone przez National Center for Education Statistics (NCES).

 

Z analiz wynia między innymi, że prawie 25% uczniów w Stanach Zjednoczonych to Latynosi, 15% jest czarnoskórych a 5% to Azjaci. W sumie, w nadchodzącym roku szkolnym będzie 49,8% białych uczniów a reszta to osoby o innym kolorze skóry. Jednak to jeszcze nic, ponieważ zmiany rasowe i etniczne mają się jeszcze bardziej pogłębić.

 

Według agencji rządowej Census Bureau, odpowiedzialnej za spis ludności w Stanach Zjednoczonych, do 2043 roku mniejszości będą mieć większy wpływ na obywateli USA niż biali ludzie. Jednym z powodów dla którego miałoby do tego dojść, jest wskaźnik urodzeń zarówno dla białych, jak i dla Azjatów i Afroamerykanów, który spada lub utrzymuje się na tym samym poziomie. W przypadku Latynosów, wskaźnik urodzeń wciąż rośnie.

 

 

Na podstawie: Associated Press

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Crunbum

Z analiz wynia między innymi,

Z analiz wynia między innymi, że prawie 25% uczniów w Stanach Zjednoczonych to Latynosi, 15% jest czarnoskórych a 5% to Azjaci. W sumie, w nadchodzącym roku szkolnym będzie 49,8% białych uczniów.
 
...
 
"Mniejszość etniczna – grupa etniczna, która jest osiedlona na terytorium innej zbiorowości i wyróżnia się odrębnym pochodzeniem i kulturą"
 
Skoro bialych dalej jest najwiecej to nie sa mniejszoscia etniczna -_-.

Portret użytkownika Zenek :)

  Odlicz od "białych"

 
Odlicz od "białych" ciapatych, pokastrowanych mieszańców nazywających się "rasą pacanów" i będzie właściwszy stosunek ....
 
Zydostwo kocha się utożsamiać z "białą rasą" ale to zbielali murzyni tylko bo afrykańskie Teby były ich pierwszym domem.

Skomentuj