Vaclav Klaus wzywa do wyjścia Czech z Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Były prezydent Czech, Vaclav Klaus wezwał swój kraj do wycofania się z projektu Unii Europejskiej. Swój apel zawarł w swojej nowej książce. Klaus oskarża UE o ingerencję w wewnętrzną politykę państw członkowskich.

 

Jego zdaniem projekt zaszedł za daleko a biurokracja unijna narusza zasady wolności i suwerenności. Gdy Klaus brał udział w negocjacjach akcesyjnych Czech, jeszcze jako premier nazywał to potrzebą chwili i "małżeństwem z rozsądku". Teraz wzywa do rozwodu.

 

Jednak takie głosy są tłumione i nie przedostają się do debaty publicznej. Wszystko przykrywa gęsta propaganda sukcesu rzekomej integracji europejskiej ociekająca spotami emitowanymi w zaprzyjaźnionych telewizjach. Na urzędach wiszą przecież niebieskie flagi z gwiazdkami, a to manifestacja podległości. Zresztą sam wspomniany Vaclav Klaus doświadczył takiego incydentu, że przedstawiciele Parlamentu UE przyjechali do niego, jako prezydenta na praski Zamek Hradczany, rzucili przed nim flagę unijną i zażądali wprost, aby natychmiast została wywieszona przed jego urzędem. 

 

Klaus widzi to, że w kwestii uzależnienia nowych państw członkowskich od Brukseli przypomina to niegdysiejsze uzależnienie od Moskwy. Co więcej przestrzegał wiele razy, że te same siły, które stworzyły potwora o nazwie Związek Radziecki dążyły tez do stworzenia Związku Europejskiego. Między obydwoma obozami miało dochodzić do konwergencji i ostatecznie połączenia.

 

W międzyczasie jednak kolos na glinianych nogach, jakim było ZSRR upadł i zmieniły się warunki gry na wschodzie. My jednak dołączyliśmy do UE, która bez ZSRR stała się bytem samym w sobie, ale pod wieloma względami wręcz łudząco podobnym do swojego protoplasty. Na przykład stosują tę samą nomenklaturę, komisarze etc.

 

Głosy rozsądku, takie jak ten Vaclava Klausa, są niestety zakrzykiwane i chowane głęboko, tak, aby ogół społeczeństwa nie miał zakłócanego wizerunku naszej wspaniałej dającej nam dobra Unii Europejskiej. Często jednak piewcy wspaniałości UE zapominają dodać, że do budżetu tej instytucji wpłacamy wiele miliardów i, żeby je odzyskać w formie dotacji, musimy się jeszcze zadłużyć na kolejne miliardy. Klaus zwraca uwagę, że w pewnym momencie starty przewyższają zyski.

 

W przypadku naszego kraju następuje to właśnie w tej chwili, kiedy eksodus młodych Polaków ciągnie na dno nasz system emerytalny, ale to dopiero początek i przyjdzie czas, że woal propagandy opadnie i Polacy zdadzą sobie sprawę, czym jest Unia Europejska. Wtedy jednak będzie już raczej za późno.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika antysocjalista

Pan Klaus spóźnił się o

Pan Klaus spóźnił się o jakies 20 lat niestety. Nie jest chyba tak naiwny, aby sądzić,  że te kilkaset tysięcy darmozjadów krajów czlonkowskich (eurokratów) pasożytujących na nas, mu na to pozwoli :). Unia się rozleci to jest pewne, tak samo jak się rozleciał ZSRR, jednak nie bezstresowo i nie bezproblemowo dla zwykłych obywateli niestety. Myślę, że rozpad Unii to już się zaczął, jednak cały bastion runie jak wypompują ostatni grosz z Państw czlonkowskich i dalej się już grabić nie będzie dało. Zwróćcie uwagę , że tak zwani Eurokraci i osoby ich popierające, to ludzie bez radnej przynależności narodowej i kulturowej. Kiedyś zwało się takich kosmopolitanami ale to byli potomkowie rodów szlacheckich. Dzisiaj rządzi najgorszy plebs, więc i nową nazę dla nich przydało by się stworzyć Smile

Portret użytkownika Nostra Damus

Myślę, że Polacy zdają sobie

Myślę, że Polacy zdają sobie sprawę z tego, że Unia to bagno, do którego wpadliśmy, a z którego ciężko jest wyjść - jak z każdego bagna. Unia to najlepszy dowód na to, że rządzą (rzędzą) nami psychopaci, karierowicze, upośledzemi i krótkowzroczni pomyleńcy. A dlaczego? Ano dlatego, że większość porządnych i uczciwych obywateli do polityki się nie pcha, bo wie że to jest coś, co wisi poniżej pasa. Do polityki pchają się jednak pasożyty, osobniki które w normalnym życiu nie dały by sobie radę. Otaczają się lizusami i udają ważnych, czytając co im napiszą ich myśliciele - czyli bajkopisarze. A że ludzie lubią bajki i obietnice - ta cała gra i zabawa może trwać bardzo długo... Co do Czeskich polityków, to oni już zawsze prowadzili lepszą politykę od tej polskiej.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika Karol

Cyt.: " Unia to najlepszy

Cyt.: " Unia to najlepszy dowód na to, że rządzą (rzędzą) nami psychopaci, karierowicze, upośledzemi i krótkowzroczni pomyleńcy."
A ja Ci powiem - totalna bzdura, gdyż jest dokładnie na odwrót. Gdyby to rzeczywiście byli tacy ludzie to Unia dawno by się rozpadła, ba moze by nawet nigdy nie powstała. Ale to nie żadni przypadkowi psychopaci i pomyleńcy. Wszystkim tym rządzą i pociągają za sznurki ludzie tak potężni i inteligentni, że Twój rozum - bez obrazy - nie ma najmniejszych szans tego nawet ogarnąć w 1/100. Myślisz, że rody Rothschildów, Morganów czy Rockefellerów (jak widać nie chodzi mi tylko o Europę, lecz świat ogólnie) dorobiły się swojej pozycji dzięki szaleństwie i głupocie? A może dzięki niebywałej chytrości, dążeniu do celu po trupach i z uporem maniaka bez względu na konsekwencje, uparcie przez wiele lat? Odpowiedz sobie sam. A teraz pomyśl, że te rody to dopiero czubek czubka góry lodowej. Dla wielu, którym się wydaje, że odkryli niebywały spisek jest to właśnie ta 'elita'. Bzdura - oni sami tańczą na sznurkach i ich czas już się kończy. Zresztą wkrótce sami zobaczycie. Bo chyba nikt nie wierzy, że politycy są niezależni. To tylko marionetki na usługach wielkich rodzin, a oni z kolei są marionetkami dla jeszcze grubszych ryb. Ale prawdziwi władcy nie lubią gdy się o nich mówi - od pokazywania się w mediach i bycia 'sławnym celebrytą' mają swoje pieseczki łańcuchowe. Sponsorują wszystkie strony konfliktu, rozdają karty i sie śmieją gdy ludzie na stronach jak ta kłócą się o to kto potężniejszy, kto wypowie jakąś tam wojnę, gdy próbują 'przewidywać przyszłość' i bawią się w faworyzowanie lub nienawidzenie - a to Rosji, a to USa, czy Izraela lub USa czy krajów arabskich. Dla nich żadne z nich nie ma znaczenia - świat to szachownica a to tylko pionki, gdy zechcą poświęca któregoś a ludzie na forach znów będą mieli powód do spekulacji i 'genialnych odkryć' oraz 'sensacji'. szkoda, że większość tego nie widzi i dalej śpi w tym 'matrixie' podniecając sie kolejnym 'newsem' który wiadomo kto podrzucił. A nad nimi są kolejni 'panowie' - ci prawdziwi którzy od tysiącleci prowadzą 'programowanie', żeby wejść tu i zająć teren. I każda zwada, wojna, nienawiść, kłótnia i wewnętrzne podziały wśród rodu ludzkiego są dla nich jak woda na młyn. Niestety nawet ZnZ nie jest już na takie oczywiste prowokacje i zagrywki odporne. cóż - ja się to mawia - głupich i naiwnych nie sieją ...

Portret użytkownika borek

raqq napisał: Dzisiaj

raqq wrote:

Dzisiaj widziałem fragment z konferencji prezydentów Polski i Urainy. Po ukraińsku Zwiazek Radziecki i Unia Europejska brzmią bardzo podobnie: sowietskij sajuz - jewropejskij sajuz.

Союз ma dwa znaczenia - związek i unia tak samo możesz powiedzieć rzeczpospolita - республика ale czy to znaczy że najjaśniejsza rzeczpospolita jest republiką rosyjską ? po za tym wiele słów polskich ma kilka znaczeń w innym języku i odwrotnie zagraniczne słowo może mieć kilka znaczeń w polskim , doszukiwanie się we wszystkim teorii spiskowym to chyba nasz polska specjalność coś w rodzaju jak jest smuga za samolotem to pewnie opryskują Smile
a samolot jak skrzydłem uderza w drzewo to drzewo powinno się ściąć bo przecież to polski samolot i nie dotyczą go prawa fizyki a jak jest inaczej to znaczy że to był spisek i morderstwo

Strony

Skomentuj