Unia Słowiańska odpowiedzią na ostatnie zmiany na Ziemi?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jakkolwiek w obliczu ostatnich wydarzeń może to zabrzmieć dziwnie, ale logika nakazuje, abyśmy My, Słowianie zdołali zakopać głęboko wszelkie animozje jakie mamy do swoich pobratymców ze wschodu. Trzeba bardzo dokładnie przeanalizować czy w dzisiejszym świecie lepiej jest aby Słowiańszczyzna walczyła ze sobą po przeciwnych stronach barykady czy też może powinna funkcjonować jako jeden byt polityczny.

 

 

Na pierwszy rzut oka brzmi to utopijnie i nierealistycznie, ale  gdy ktoś się zastanowi nad tym głębiej może się okazać, że stworzenie politycznej Unii Słowiańskiej z Polską, Rosją, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Chorwacją, Serbią i innymi chętnymi krajami jest po prostu koniecznością. Unia Europejska jest bytem, który nie może być traktowany poważnie, gdyż jego prawdziwe cele mogą być inne niż nam się wmawia nachalną propagandą.

 

Można odnieść wrażenie, że komuś bardzo zależy na tym, aby Słowianie pozostawali skłóceni i zantagonizowani. Manipuluje się całymi narodami, a tak naprawdę, to mamy ze sobą więcej wspólnego niż się to przedstawia, a przede wszystkim wspólne pochodzenie. Oczywiście niewątpliwie mamy też wspólną i trudną przeszłość, która jest podstawową przeszkodą w realizacji takiego konceptu politycznego.

 

Oczywiście taka Unia Słowiańska musiałaby zostać zdominowana przez przedstawicieli największego narodu słowiańskiego, czyli Rosi. To mogłoby się wielu nie podobać, bo Rosja jest przedstawiana w naszych mediach w zależności od kontekstu jako realny partner lub zło wcielone. Obecnie przeważa ta druga narracja, dlatego idea Unii Słowiańskiej wydaje się utopią, a nawet zdradą narodową.

 

Jednak warto zadać sobie pytanie, czy w dzisiejszym świecie lepiej mieć dobre stosunki z Rosją i nawet związać się z nią jakimś sojuszem militarnym, czy też lepiej razem z tak zwanym Zachodem destabilizować sytuację na Ukrainie ryzykując wojnę z mocarstwem atomowym, lub w najlepszym wypadku powodując w ten sposób obserwowany właśnie rozkwit ekstremizmów o zabarwieniu faszystowskim, do których dochodzi ostatnio na Ukrainie.

 

Stworzenie Unii Słowiańskiej z pewnością nie spodobałoby się wielu nacjom, ponieważ zagroziłoby realizacji obcych interesów na terytoriach krajów wchodzących w skład takiej hipotetycznej wspólnoty. Poza tym stworzenie Unii Słowiańskiej pozwoliłoby na to, aby Słowiańszczyzna w końcu mogła funkcjonować jako jedna siła. Byłaby to potęga z którą musieliby się liczyć wszyscy. Jednak czy do tego kiedykowliek dojdzie? Władimir Putin buduje podobny koncept Unii Eurazjatyckiej i jest to dobry punkt wyjścia do tego, aby kiedyś zjednoczona Słowiańszczyzna zdołała stać się liczącą się siłą kształtującą to jak ma wyglądać otaczajacy nas świat.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ola

moim zdaniem obecnie nie ma

moim zdaniem obecnie nie ma szans na powstanie takiej unii, a to dlatego ,że większość/ ok.90%/ rządzących w polsce to żydzi powiązani z interesami obcych mocarstw--- i nie  ma tu interesu polski.Poza tym polacy od 30 lat są systematycznie bombardowani propagandą antyruską, i wszystko co złe to od ruskich.Ale głos tych ,którzy przeżyli IIWŚ jest systematycznie zagłuszany jak głos wolnej europy, po to by młodzi już mieli inne zdanie o wyzwoleniu spod jażma hitlerowskiego.

Portret użytkownika oyciec

Prawdziwe unie nie tworzą się

Prawdziwe unie nie tworzą się odgórnie, ale oddolnie. Większość tu obecnych jest odporna na propagandę. Więcej wiary. Szerzmy gdzie można tą idee

Portret użytkownika Czołgista

Moim zdaniem powinno zostać

Moim zdaniem powinno zostać tak jak jest. Nie ma co na siłę łączyć krajów i robić unie. Narody same powinny się chcieć przyłączyć do najsilniejszego.  

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zgadzam się "nic na siłę" ale

Zgadzam się "nic na siłę" ale to tak jak  relacja mężczyzny z kobietą... Podziałać tak, by chciała być Twoją... To kwestia rozsądku, taktu i dyplomacji i co najważniejsze celu... Wydajmy na świat nasze nowe dziecko... Unię Slowiańską..
 To musi dojrzec w kazdym słowiańskim umysle przy każdym wyborze.. lecz trzeba stać się odpornym na pokusy... pokusy tych co na ludzkich słabościach się żywią i pasozytują... Pewnie wiadomo o kogo chodzi...

Portret użytkownika daniel

Jako gej, taka unia skazuje

Jako gej, taka unia skazuje mnie na a)wieczną emigrację, lub b)samobójstwo, bo nie żyłbym w kłamstwie, a ponieważ jestem doktorem, z nerwów zabralbym ze sobą kilku homohaterow..

Portret użytkownika oyciec

Danielu, nie znasz prawdy o

Danielu, nie znasz prawdy o sobie i dlatego tak piszesz. Jesteś na etapie przejściowym, krótko mówiąc przyszedłeś na ten świat jako mężczyzna nie dlatego bo życie miało taki kaprys. To Twoja dusza przed kolejnym wcieleniem zapragnęła zdobywać na ziemi lekcje jako mężczyzna!. W poprzednich wcieleniach nabyłeś zapewne inne piękne cechy kobiece i nadszedł już czas na męskie. Dowodem na to jest zapewne Twój ojciec, który jak to zazwyczaj bywa w takim przypadku jest typowym maczo. Ty jako bardziej wrażliwy zapewne zupełnie go nie rozumiesz, bo jeszcze nie znasz celu swojego przyjścia. Z powyższych powodów żadna z religii nie wspiera słusznie homoseksualizmu, ponieważ było by to zatrzymaniem fundametalnego rozwoju Twojej duszy. Dzisiejsza cywilizacja wyrządzą dużo krzywdy duszom homoseksualistów ponieważ wspiera ich w czynach homoseksualnych. Transseksualiści są na jeszcze wcześniejszym etapie nabywania cech płci przeciwnej z poprzednich wcieleń. Dlatego homoseksualistom nalezy się szacunek, ale czynom homoseksualnym już nie. Mi łatwo jest o tym pisać, bo jestem starą duszą, która posiadła już wiele cech z obu płci i bez problemu wcielam się w jedną lub w drugą płeć bez zaburzeń. Tobie życze wiele sukcesów jako raczkującemu meżczyznie. Pozdrawiam

Portret użytkownika szybki lopes

To na co czekasz ??? razem z

To na co czekasz ??? razem z partnerem śmigaj z jewropy - najlepiej na jakąś opuszczoną wyspę.  I za jakieś kilka lat daj nam znam czy udało wam się rozmnożyć.

may the FORCE be with you

Portret użytkownika oyciec

Brawo admin za

Brawo admin za artykuł.
Chciałbym zobaczyć na scenie byt polityczny szerzący solidarność słowian i zdrowomyślenie. Nawet najbardziej odurzeni cywilizacją śmierci bracia doznali by przebudzenia. Niezbadany potencjał w wyborach. Sądzę, że można by było porównać to tylko do przebudzenia ze snu. Szerzcie bracia solidarność słowiańską i nie dajmy się znowu zapędzić do roli niewolników. Odbudowujmy rody, dbajmy o nasze rodziny, wtym nasza siła. Nie pozwalajmy się podzielić. Zachód nie bez powodu znowu dązy do wojny, bo dostrzegł odbudowywanie się na naszych ziemiach ruchów prosłowiańskich. Ja wierzę w zwycięstwo zdrowomyślenia, lecz nie obejdzie się to bez ofiar.
Chwała Słowianom

Strony

Skomentuj