Unia Europejska obawia się rosyjsko-białoruskich prowokacji podczas manewrów Zapad-2021

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obecna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, wymusiła na polskich władzach wprowadzenie stanu wyjątkowego. Problem zaogniają zbliżające się manewry wojskowe, które mogą być dla Rosji okazją do kolejnych gróźb.

Manewry Zapad-2021, w których weźmie udział aż 200 tysięcy żołnierzy rosyjskich i białoruskich, mają zacząć się 10 września, a zakończyć 6 dni później. Ćwiczenia odbędą się w zachodniej części Rosji oraz na poligonach kraju Łukaszenki, w pobliżu granicy z naszym krajem.

Komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego jest mocno zaniepokojona perspektywą prowokacji oraz różnych incydentów, do których może dojść, zwłaszcza w momencie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.

Manewry te są niezgodne z przepisami OBWE. Te bowiem jasno precyzują konieczność pełnego poinformowania państw sąsiadujących o przebiegu ćwiczeń.

My tymczasem nie wiemy, co będą testować i doskonalić, choć zapewne punktem podstawowym będzie symulacja ataku nuklearnego na Polskę.

W sytuacji, w której znalazła się Europa, ale także Rosja w wyniku pandemii, nie jest wykluczone, że Putinowi chodzi po głowie rozpętanie większego kryzysu, który napędzi ceny ropy i gazu, oraz pozwoli prężyć militarne muskuły, które nadal są bardzo mocnym handicapem największego powierzchniowo państwa świata.

 


 

Ocena: 

Średnio: 1 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Właśnie chciałem napisać, że

Właśnie chciałem napisać, że taka akcja jest co roku podczas ćwiczeń Rosyjsko- białoruskich. Nowością jest tu stan wyjątkowy. Wiadomo, że Rosjanie musieli by być bardzo przybici do muru żeby zrzucić na nas bombę atomową bo całe promieniowanie poleci w ich stronę zgodnie z prądami powietrznymi. Niestety rzadko się zdarza by wiało ze wschodu nad Polską. Wieje nad Polską tak, że cała chmura radioaktywana poleci na Moskwę i okolice. Polska jest za blisko Moskwy by na Warszawę zrzucić car bombę jednak gdy się zapędzi kogoś pod mur wszystko jest możliwe. Car bomba zrównała by z ziemią nie tylko Warszawę ale pół województwa mazowieckiego a skażenienie było by tak wielkie, że pół Polski nie nadawało by się do życia przez pewien czas. Tu na filmiku jest symulacja bomby atomowej o sile 15 megaton. To jest przestarzała broń atomowa. Dziś standardem jest 50 megaton czyli ponad trzy razy silniejsza

https://youtu.be/YkFBARfuAG4

A dziś znalazłem to w Polsce. Nie wiem co to jest ale znajduje się 30 km od mojego miejsca zamieszkania. Na pierwszy rzut oka widać, że to nienaturalne budowle. Trzeba by było to odkopać.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika BencV

Gdzie ty żyjesz, że ci ze

Gdzie ty żyjesz, że ci ze wschodu nie wieje, w Chinach czy na Kamczatce? U nas często wieje od wschodu. A to, że mamy ciepły wrzesień i łagodny październik oraz siarczysty mróz w lutym i marcu to tylko zasługa wiatrów ze wschodu. Kiedyś więcej wiało z północnego wschodu i z samej północy. Ale teraz niestety prądy są na nas ze wschodu. Więc jak Władek pierdnie na nas to pójdzie aż na byłe NRD.

Portret użytkownika nel35

Szojgu marzy o nowej stolicy

Szojgu marzy o nowej stolicy na Dalekim Wschodzie, więc skażenie by ich nie dosięgło... Wink

"Musimy zbudować na Syberii trzy, a jeszcze lepiej - pięć dużych centrów naukowo-przemysłowych i gospodarczych, prościej mówiąc - miast z liczbą ludności od 300-500 tys., a jeszcze lepiej do miliona. I nie tylko zbudować miasta i przenieść tam stolicę, a sprawić, by były one nastawione konkretnie na tę czy inną sferę działalności" - powiedział Szojgu.

Portret użytkownika Borsuk183

A co niby zachodni okręg

A co niby zachodni okręg wojskowy na ćwiczyć? Odparcie ataku Chrl czy obronę przed Pakistanem lub natacie na Batumi?

Dobrze że  " nasi" na ćwiczeniach tylko się bronią przed atakiem, tak to wojsko jest pokojowo nastawione.

Wszyscy ćwiczą wszystkie możliwe warianty. 

Zacznę się martwić jak sprzętu będzie co najmniej tyle co na Zapad '81. To już będzie jakaś konkretna manifestacja siły. 

Portret użytkownika inzynier magister

nikt nie będzie atakował

nikt nie będzie atakował Polski, zwłaszcza Rosjanie bo to było by im nie na rękę, ale postraszyć zawsze można ! to tu w Posce w mediach NWO to jest podżeganie do niepokojów i stresu społecznego przez loże iluminackie i wojskowe, by utrzymywać sensowaność zakupów rakiet i czołgów od USA !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj