Ukraina bez cenzury - wieści z frontu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od czego by tu zacząć... Może od tematu tabu - cywile z Doniecka i Ługańska są zabijani nadal. 14 marca spadł pocisk Toczka-U na gęsto zaludnioną dzielnicę mieszkalną Doniecka. Niektórzy mogą być zdziwieni dlaczego "tylko" 21 osób zginęło, wybuch takiego pocisku zabija wszystko w promieniu 500m - jednak okazuje się że DRL posiada obronę przeciwlotniczą, której udało się zniszczyć pocisk w powietrzu ale niestety nad zaludnionym obszarem

 

 

Zaraz ktoś może napisać "ruska propaganda", ale czym jest propaganda? Generalnie jest to przedstawianie wiadomości tylko z jednej strony a obecnie przedstawia się nam tylko komunikaty strony ukraińskiej - czyli ukraińską propagandę. Pragnę przypomnieć że w procesie sądowym podczas dochodzenia do prawdy wysłuchuje się obu stron - oskarżyciela i oskarżonego. To jest absolutnie nie fair przedstawiać wiadomości tylko jednej strony jako jedyną prawdę. 

 

Przechodzimy do kolejnej wiadomości, okazuje się że na tej wojnie są "zawieszenia broni". Ktoś coś słyszał? Rosyjski dowódca oskarża siły ukraińskie o to że wykorzystują zawieszenie ognia do przegrupowania i uzupełnienia zapasów. No tak, tak jak by Rosjanie tego samego nie robili... ale okazuje się że Rosjanie proponują zawieszenie ognia w celu ewakuacji cywilów.. No proszę wróg bardziej dba o cywili niż ich własna armia. 

 

A co na to Chiny? Minister spraw zagranicznych Chin trzeźwo zauważa że sankcje na Rosję będą miały silny wpływ na globalną gospodarkę. Jednak w tym miejscu należy się zastanowić jakie to sankcje. Gaz, ropa i węgiel nadal są kupowane. Wprowadzono sankcje na rosyjskie banki - ale nie te które obsługują transakcje surowcowe. Sankcje objęły banki działające w Rosji, nie mogą używać systemu SWITF - ale czy to jest rzeczywiście sankcja która boli?

 

Rosjanie mają swój system rozliczeniowy MIR, do tej pory banki rosyjskie korzystały z systemu SWIFT i nie bardzo miały motywację do "patriotycznego" wprowadzenia obsługi systemu MIR... Teraz dzięki sankcjom nie mają wyboru. Czy wyprowadzenie się takich firm jak coca-cola, auchan, leroy-merlin itp z Rosji to naprawdę jest bolesne dla rosyjskiej gospodarki? Ludzie! Chyba czas się ogarnąć! Jakie to sankcje skoro nie blokują handlu surowcami z których to Rosja czerpie zyski a zamykanie firm które wysysają kapitał?

Ocena: 

Średnio: 3.2 (33 votes)

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj