Turcja zaczyna aplikować piątą dawkę szczepionki COVID-19

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Turcja zaczęła podawać piątą dawkę szczepionki COVID-19 pewnym grupom ludzi, donosi Daily Sabah, powołując się na oświadczenie władz ds. zdrowia.

 

Departament Zdrowia poinformował w ostatnim dniu zeszłego roku, że osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki Sinovac i dwie dawki szczepionki Pfizer, mogą umawiać się na piątą dawkę, jak miną trzy miesiące od wstrzyknięcia czwartej dawki preparatu.

 

Piątą dawkę można było wybrać między chińską szczepionką Sinovac, lekiem Pfizer lub opracowaną w Turcji szczepionką Turkovac. Szczepienia szczepionką turecką rozpoczęły się w zeszłym tygodniu po uzyskaniu zgody władz kraju.

 

Eksperci mają nadzieję, że opracowana w kraju szczepionka wyeliminuje wahania szczepień w kraju. Ponad 83% osób w wieku powyżej 18 lat otrzymało dwie dawki szczepionki COVID-19, a 91,6% otrzymało jedną dawkę. Według ministerstwa liczba szczepionek wprowadzonych w kraju przekroczyła 1,3 mln dawek.

 

Pomimo wysokiego poziomu szczepień populacji średnie tempo wzrostu nowych zarażonych osób wynosi 37 tys. osób dziennie. Sugeruje to, że szczepionki nie chronią przed zakażeniem koronawirusem.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika młotowiertara

Słowiańskie bożki to mity i

Słowiańskie bożki to mity i legendy. W najlepszej razie to zwykłe pogaństwo. Jest tylko jeden Bóg Stwórca wszystkiego. Te słowiańskie cosie to chyba są na wzór egipskich czy babilońskich bóstw czyli upadli aniołowie co chieli być jak sam Bóg. Poszukaj prawdziwej historii Słowian a bardzo się zdziwisz ! My wywodzimy się od samego początku.

Strony

Skomentuj