Turcja kupuje 50 milionów dawek szczepionki Sputnik V

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Turecki minister zdrowia Fahrettin Koca ogłosił, że Turcja podpisała umowę na zakup 50 milionów dawek szczepionki Sputnik V w ciągu sześciu miesięcy, podała turecka telewizja CNN-Turk.

 

Pierwsze dawki szczepionki zostaną dostarczone w maju. Nastąpi również transfer technologii do produkcji tej szczepionki między obu krajami, powiedział Koca po spotkaniu tureckiej Centrali ds. Walki z Koronawirusem.

 

Turecki minister zdrowia poinformował również, że w Stambule zarejestrowano pięć przypadków zakażenia ludzi indyjskim wariantem koronawirusa.

„Po raz pierwszy w kraju odnotowano przypadki zakażenia indyjską wersją COVID-19. Zarażeni są izolowani i monitorowani” - cytuje Koca, anatolijska agencja prasowa.

Do tej pory w kraju zaszczepiono prawie 22 miliony osób, z czego 13,5 miliona otrzymało pierwszą dawkę.

„Przygotowania do trzeciego etapu testów rozpoczną się w najbliższych dniach. To ostatni etap testów – ujawnił Koca.

 

Turecki minister zdrowia zapowiedział, że druga dawka szczepionki Pfizer zostanie podana 6 - 8 tygodni po pierwszej. Koca mówił również o produkcji inaktywowanej szczepionki przeciwko koronawirusowi w Turcji.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Portret użytkownika MlotoWiertara

Nie chodzi o allaha tylko o

Nie chodzi o allaha tylko o Ormian katolikow. Pamietajcie NWO zabija i niszczy wroga ktorymi sa chrzescianie.

Tam gdzie chrzescianie tam sa szczepienia oraz nowe zdziwaczale zmutowane wirusy np Tanzania jest dominujacym krajem chrzescianskim 53 proc chrzescian to od razu tam wystapil mutant ....

Lokdowny sa rowniez tam gdzie sa chrzescianie .... zaczelo sie od Wloch stolicy katolikow...

a ci co tu ujadaja na Kosciol to sa psy Sorosa na czele ze schizoalienikiem.... nikt kto jest chrzescianinem nie moze stanac po stronie NWO i nie moze byc przeciw NWO nie bedac chrzescianinem . TAKI PARADOKS.... Jesli bedzie juz ateista a stanie przeciw NWO to predzej czy pozniej nawroci sie na Boga...

Portret użytkownika Kwazar

Może niektórym nie chce sie

Może niektórym nie chce sie wiedzieć ale szczepionka Sputnik V jest testowana przez tzw. "zachód" ze szczególną uwaga. I ten tzw."zachód" niechętnie ale musi przyznać, że ta szczpionka DZIAŁA ! I to o wiele lepiej od szpricera Frycera.Turcja też, to wie ale co tam Turcja ? Niemcy to wiedzą ! Dlaczego sądzicie niektórzy jeszcze,że najlepsze to ma tzw. """"""zachód""""" ? TO NIE JEST PRAWDA głąbaski ! To nie jest prawda.

Strony

Skomentuj