Trybunał Konstytucyjny uznał wyższość prawa polskiego nad prawem UE

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego czekał nie tylko rząd PiS, ale i Komisja Europejska, z którą nasz kraj od wielu miesięcy toczy spór. Teraz można się spodziewać jego zaognienia.

Premier Mateusz Morawiecki złożył do TK wniosek o ustalenie, czy zapisana w Traktacie o UE zasada wyższości prawa unijnego nad krajowym, jest zgodna z polską konstytucją. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że mamy do czynienia z niezgodnością pomiędzy konkretnymi przepisami traktatu o Unii Europejskiej, a polską konstytucją. Pod orzeczeniem TK podpisali się wszyscy sędziowie, z wyjątkiem dwóch.

 

Prawo unijne ma pierwszeństwo nad polską konstytucją wyłącznie w odniesieniu do kompetencji przekazanych. Wykraczanie UE poza ten obszar jest odbieraniem Polsce suwerenności. Tak więc Komisja Europejska nie może powoływać się na traktatowe przepisy, które uprawniają sądy w naszym państwie do lekceważenia przepisów naszej konstytucji. Zatem Traktat o Unii Europejskiej oraz wszelkie jego przepisy, jest poniżej konstytucji, podobnie jak wszystkie inne umowy międzynarodowe.

 

Orzeczenie to z całą pewnością nie jest po myśli Komisji Europejskiej oraz „totalnej opozycji”. Może ono stanowić problem w kontekście wypłaty Polsce środków z Funduszu Odbudowy po pandemii. Brukselskie elity uzależniły transfer 260 miliardów złotych dla naszego kraju, od respektowania przez nasz rząd wytycznych dotyczących praworządności. Decyzja TK oznacza, że nie będzie w tej sprawie kompromisu, a to będzie skutkowało zaostrzeniem konfliktu z Unią.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki złożył do TK wniosek o ustalenie

Morawiecki dzwoni i pyta o pozwolenie:

" Szanowny Rebe Daniels, czy możemy uznać, że nasze prawo jest ważniejsze niż prawo ustalane w  Eurokołchozie? "

Rebe Daniels odpowiada:

" Oczywiście, że tak w końcu Eurokołchoz wraz z Niemcami jest pod naszą kontrolą tak samo jak POLIN więc jeden chu.. kto i gdzie jakie będzie wydawał dyrektywy skoro odgórny rozkaz zawsze przychodzi z Londynu, Nowego Jorku i Tel Awiwu, także rób co chcesz Her Morawiecki"

Portret użytkownika maggi

Należało tylko podpisać Układ

Należało tylko podpisać Układ z Schengen bo Polaczkom bardzo zależało na podróżach bez paszporu i kontroli granicznej.  Chodziło o handelek bez ograniczeń i możliwość wyjazdu na zarobek.  Natomiast na traktat o przystąpieniu do Unii należało się wypiąć ponieważ wiadomo że bogatym krajom Europy zach. wcale nie zależy na pomyślności krajów takich jak Polska. Ale najwięcej zła wyrządzili mimo wszystko krajowi politycy.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Nic tak naprawdę z tego

Nic tak naprawdę z tego wyroku nie wynika. Już dwa razy w tej sprawie (2005, 2009) wydano wyrok o wyższości prawa polskiego nad unijnym. I nikt wtedy nie podnosił larum, a dygnitarze ówcześnie rządzący naszym krajem i tak się do niego dostosowali. Mam pewność, że eurokołchoz każe PiS-owi wycofać się z tego wyroku, a rząd wyda uzasadnienie, którego argumentacja będzie brzmiała zgodnie z zasadą: "żeby było tak jak było" (albo i gorzej). Zresztą już sam Morawiecki podkreślił po wydaniu wyroku, że żadnego "polexitu" nie będzie:

https://pch24.pl/premier-morawiecki-po-orzeczeniu-tk-miejsce-polski-jest-w-europejskiej-rodzinie-narodow/

W tym samym szumie chodzi też o jeszcze jedno, a mianowicie znalezienie przez rząd "dojnej zmiany" pretekstu do zdymisjonowania Julii Przyłębskiej z funkcji prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Podobnie jak w przypadku wyroku związanego z zakazem aborcji eugenicznej po raz kolejny PiS celowo wystawia ją na ostrzał i umywa ręce jak Piłat. Wyrok ten może też oznaczać rychły rozpad koalicji PiS-u z SP, dymisję rządu oraz przedterminowe wybory lub objęcie władzy przez PO z Tuskiem na czele rządu. Nie ulega wątpliwości, że w każdym z tych przypadków będzie nadal kontynuowany terror maseczkowo-szczepionkowy, a tym samym depopulacja narodu polskiego.

Z tym wyrokiem chodzi jeszcze o jedną rzecz. Otóż pojutrze PO organizuje manifestację, podczas której KOD i reszta będą krzyczeć o rzekomym "polexicie". Nie byłoby tu nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w tym samym czasie PiS organizuje "miesięcznicę" (pondato swoją kontrmanifestację zapowiedziały Roty Niepodległości oraz Straż Niepodległości). Z tego powodu istnieje ryzyko, że w Warszawie dojdzie do prowokacji oraz dantejskich scen. A Tuskowi i Kaczyńskiemu zależy na tym, by ich akolici  z zajadłą nienawiścią rzucili się sobie do gardeł:

https://wiadomosci.wp.pl/problemy-wokol-manifestacji-tuska-negatywna-opinia-i-grozby-bedziemy-bronic-polski-przed-v-kolumna-6691654192564864a

Wyrok TK będzie kolejnym tematem zastępczym odwracającym uwagę od znacznie poważniejszego problemu. Otóż nad eurokołchozem (w tym Polską) wisi widmo "wielkiego głodu" z powodu drastycznie rosnących cen żywności:

https://nczas.com/2021/10/08/ministerstwo-potwierdza-mozliwy-kryzys-zywnosciowy-w-calej-europie/

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Pisałem na samym początku

Pisałem na samym początku plandemii, że celem jest sprowkowanie niedoborów żywności i jak zwykle się nie pomyliłem. Nie mylę się też co do tego, że pisowcy będą wisieć. Po prostu to wiem.

Strony

Skomentuj