Tomasz Lis oskarżył znanych Polaków o to, że narażają na śmierć tysiące ludzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Redaktor naczelny „Newsweeka” - Tomasz Lis - który czasy największej świetności, ma już dawno za sobą, a od kilku lat realizuje podejrzaną agendę koncernu Ringier Axel Springer - wydawcy polskiej edycji tego tygodnika - w najnowszym wydaniu oskarża kilku znanych Polaków o to, że swoimi programami i wypowiedziami na temat COVID-19, narażają na śmierć tysiące ludzi. Szykuje się fala pozwów przeciwko dziennikarzowi.

Lis postanowił wziąć na tapetę tych celebrytów, dziennikarzy i prawników, którzy mają odwagę zadawać pytania, uderzające w wiarygodność lansowanej przez rządy, BigPharmę oraz środowiska medyczne, oficjalnej narracji na temat pandemii COVID-19.

Na okładce „Newsweek’a”, pojawiły się twarze: Edyty Górniak, Jana Pospieszalskiego, Bogdana Rymanowskiego i Piotra Schramma.

Tygodnik określił ich jako „siewców głupoty”, a sam Tomasz Lis za pomocą skopiowanej, pokrętnej metody wyliczeń, próbuje udowodnić, że poruszane przez wyżej wymienione osoby tezy kwestionujące obraz pandemii, narażają na śmierć tysiące Polaków.

Lisowi i jego mocodawcom, najwyraźniej przeszkadza to, że prawdziwy dziennikarz nie jest przytakiwaczem, tylko docieka prawdy, bez względu na to, jaka ona jest. To samo dotyczy wszystkich ludzi, którzy są intelektualnie uczciwi. Ktoś, kto szuka obiektywnej prawdy, ma prawo podważać skuteczność covidowych szczepionek. Robiąc to, nie propaguje żadnej dezinformacji, bo to działa w obie strony. Jeśli za kilka lat okaże się, że jednak doszło do milionów powikłań poszczepiennych, to kto wtedy będzie oskarżany o śmierć tysięcy ludzi? Ci, którzy dziś tak bardzo chwalą działania rządów, lekarzy i koncernów farmaceutycznych, w związku z „ratowaniem” cywilizacji przed koronawirusem.

Tomasz Lis argumentuje swoją tezę następującymi obliczeniami:

Liczbę ofiar łatwo policzyć. 30 mln 18+ x 46% niezaszczepionych x 2,25% współczynnik śmiertelności = 310 tys. 85 tys. już za nami. Czeka nas jeszcze min. (nie liczę osób poniżej 18 lat) 225 tysięcy zgonów. To cena za głupotę wyborców i bezczynność rządzących. Dobrze że dobrowolna i świadoma.

Metodologię, jak sam przyznał, zapożyczył z Facebooka. Post z wyliczeniami, zamieścił niejaki Jakub Bierzyński.

Rymanowski i Schramm już zapowiedzieli pozwy przeciwko Lisowi. Otwiera to nowy etap w dyskusji na temat pandemii, gdyż do tej pory nikt otwarcie nie uderzał w czołowe postaci opinii publicznej. Dostawało się raczej anonimowym buntownikom, których wyzywa się od „foliarzy”.

Oby oskarżenia Lisa nie zmieniły podejścia Rymanowskiego, Pospieszalskiego czy mecenasa Schramma, a wręcz wzmocniły ich dążenia do jeszcze wnikliwszej polemiki z tymi, którzy uważają, że w pandemii COVID-19, nie ma żadnych znaków zapytania.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika DIus

0

0

Nie, on po prostu nie ma zielonego pojecia. szabes ? szabas-goj, bo od szabasu, lecz on gdzieś tam przeczytał "szabes goj" i chodzi taka małpka .

Portret użytkownika Tamara Malwa

Podobno teraz zostać szabes

Podobno teraz zostać szabes gojem to wielki zaszczyt i przywileje i kasiora to wszystko się z tym wiąże. Żydzi sporo mają do powiedzenia na świecie i każdy się z nimi liczy, niektórzy mawiają że oni trzymają za jaja usa. A i słyszeliśmy że w rosji też mają swoich ludzi dobrze postawionych, koło putina. W polsce wszystko ważniejsze przejeli i polityków mają w garści. Ja myślę że z nimi trzeba stanowczo aczkolwiek pokojowo żyć. Faktem jest że wiele złego zdziałali na swiecie , często potajemnie, dla tego świat mało o tym wie. W izraelu szaleńcy są u władzy podobnie jak w polsce. Tam normalni ludzie żyją podobnie jak my i też im się nie podoba to co rządy wyprawiają.  A poza tym to kto im podskoczy ?

Portret użytkownika sio

Tyle samo mnie oni i co mówią

Tyle samo mnie oni i co mówią obchodzą jak lis.
Znałem dwa przypadki osób, które miały się zaszczepić, ale zachorowały na covid wcześniej i zmarły.
Podobnie jest ze szczepionką - uboczne efekty są. Ale każdy powinien sam decydować czy żyć z efektami czy zejść.
Apropo tych ludzi: to piepszenie głupot to ich zawód za to biorą pieniądze i są popularni w społeczeństwie snobów czyli polskim społeczeństwie, które potrzebuje opinii przygłupów z teleweizji albo tzw świętych pism. Zero intelektu czy intuicji taki lud nie ma - co jest boskim darem a pisma i tv są od robienia z nich niewolników umysłowych.
Czy jezus czy lis albo gorniak to celebryci dla bezmózgowców.

Portret użytkownika abnegacik

nio i wyobraź sobie, że jest

nio i wyobraź sobie, że jest jeszcze kilka innych możliwości - ja osobiście na ten przykład w wieku 43 latek przeszedłem strasznego covida bezobjawowo a możliwych rozwiązań jest jeszcze co najmniej dwa (oprócz wymienionych)

Portret użytkownika izi

Masz rację, że każdy powinien

Masz rację, że każdy powinien mieć wybór, ale żeby dokonać świadomego wyboru powinno się mieć PEŁNĄ wiedzę nt. składu leku/preparatu/szczepionki, możliwych powikłań obecnie ponad 2,5mln  zgłoszonych, 10x więcej niż jakiejkolwiek innej szczepionki), %powikłań i zgonów, efektów długofalowych (np. kiedy komórki ludzkie przestaną replikować wirusa SARS zapodanego poprzez 'szczepienie'). Co do składu: w ulotce preparatu mRNA stoi, że jedną z substancji pomocniczych jest... cholesterol. Energetyk, środek odżywczy. Może mi ktoś powiedzieć, CO ma się żywić tym cholesterolem w jałowej szczepionce? A może 'dzięki' temu cholesterolowi są zawały, udary, wylewy? Aha, to nie jest teoria spiskowa, to dane z ulotki gov.pl.

Na koniec jedna uwaga: nie znam szczepionki, która powodowałaby zgon osoby zaszczepionej. A poruszam się wśród tych preparatów z racji wykształcenia swobodnie. Gdyby choć jeden pacjent zmarł od szczepionki, natychmiast wycofanoby ten preparat. Aż do roku 2020. Teraz to na nikim nie robi wrażenia.

Strony

Skomentuj