Teoria o wirusie SARS-CoV-2, który uciekł z laboratorium nie jest już spiskowa. Facebook pozwala już o tym mówić

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Facebook poinformował, że nie będzie już dłużej zwalczał teorii o wirusie SARS-CoV-2, który uciekł z laboratorium w Wuhan. Do tej pory cenzorzy Internetu domyślnie oznaczali takie twierdzenia jako fake news.

 

W dzisiejszych czasach niemal każda tzw. teoria spiskowa w pewnym momencie się "odspiskowuje". Jednak zanim się tak stanie jest gorliwie zwalczana przez nową formę cenzury zwaną - weryfikatorami treści. Mamy kolejny dowód wskazujący dobitnie, że celem tych samozwańczych cenzorów nie jest dociekanie do prawdy tylko rugowanie z przestrzeni publicznej tego o czym zdaniem możnych tego świata, mądrzej nie wspomnieć. 

 

Jednym z takich zagadnień było sugerowanie, że wraży wirus, który doprowadził do największego globalnego kryzysu od czasów II wojny światowej, powstał w laboratorium, a nie przeniósł się spontanicznie na człowieka, który zjadł zupę z nietoperza. 

 

Od początku tej pandemii padały sugestie, że skoro w Wuhan, które było pierwszym ogniskiem epidemii, znajduje się jedno z kilku na świecie laboratoriów zajmujących się niebezpiecznymi wirusami, to nie można wykluczyć tego, że wirus ten celowo, lub przypadkowo, wydostał się stamtąd i zawojował cały świat.

 

Szybko jednak okazało się, że oficjalnie uznano, że covidek miał swój początek na targu w Wuhan, a sugestie jakoby tamtejsze laboratorium mogło odpowiadać za uwolnienie SARS-CoV-2, potraktowano jako fałszywą informację, gorliwie zwalczając tych, którzy ośmielali się o tym wspominać.

 

Nagle po półtora roku okazuje się, że ten trop wymaga rzetelnego zbadania i teoria spiskowa stała się realną hipotezą. Jest ona wciąż trudna do weryfikacji, bo rząd chiński nie współpracuje w zakresie dostępu do informacji czego doświadczyła chociażby delegacja WHO badająca ten wątek.

 

O sztucznym pochodzeniu SARS-CoV-2 wspominał też prezydent Donald Trump, który był z tego powodu wyszydzany. Teraz okazuje się, że ta teoria spiskowa odspiskowała się jak kiedyś Klewki i Talibowie lądujący na Mazurach. A skoro Facebook wspaniałomyślnie pozwoli już o tym rozmawiać, to można się spodziewać kolejnych rewelacji w tym zakresie.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika MlotoWiertara

Bo swoje juz zrobili , teraz

Bo swoje juz zrobili , teraz wiedza juz co bedzie i jada z kolejna rzecza , czyli pra do wojny.
A niewidzialny mechanizm juz dziala. Sami sie ludzie teraz beda juz szczepic bo sa glupi i nie zrezygnuja ze swoich slabosci:
Dwa przyklady corka do taty po 70 wiesz ta wyspa jest fajna ( tu leci caly opis jak byla) jak tam pojedziesz to odpoczniesz itd - slabosc podroze
drugi przyklad - wiesz musze isc na mecz , koncert i uj wie gdzie - slabosc uzaleznienie od imprez

do tego dojdzie chorzy z chorobami wspolistniejacymi potrzebuja rehabilitacji , leczenia u swego doktora , szpitali - czyli uzaleznieni od sluzby zdrowia

Kto jest uzalezniony ten przegrywa...

Portret użytkownika Bartosz Maski

W tej żydowskiej gematrii

W tej żydowskiej gematrii jesteś obcykany. Po co kaleczysz język polski? Młodzież to czyta. I co mnie w ogóle może obchodzić, że nie rozmawiasz z chazarami? Uczysz się języka z komentarzy od chazarów a matematyki z żydowskiego kalkulatora a mi wypisujesz, że z chazarami nie rozmawiasz... Co miałeś z polskiego w podstawówce? Przejrzyj Sobie Swoje komentarze i tego gościa to Sam zaczniesz się podejrzewać. 

Portret użytkownika Robaczkowa

Niby jesteś ,, uśmiechnięty

Niby jesteś ,, uśmiechnięty No Problem" a masz stale problemy. Jeżeli ktoś mądrze pisze to niech pisze. Wszystko jedno jaki ma styl i czy jest (w swoim myśleniu) do kogoś podobny czy nie.

MłotoWiertara się ostatnio ,,nawrócił na dobrą drogę" i robi tu bardzo dobrą robotę.

Portret użytkownika MlotoWiertara

24 Ledwie ich wszczepiono,

24 Ledwie ich wszczepiono, ledwie posiano,
ledwie się w ziemi pień ich zakorzenił,
On powiał na nich i pousychali,
a wicher gwałtowny porwał ich jak słomkę.

Robaczkowa to z Izajasza. Nawet PASUJE do tego co sie dzieje z tymi wszczepionymi...

Byc moze ten cytat dotyczy czegos innego , ale Biblia ma to do siebie ,ze mozna interpretowac w wielu przypadkach te same cytaty do roznych zdarzen.Mnie sie ten cytat podoba i podpisalbym go do covidiotow , ktorym sie wydaje ,ze jak sie zaszczepili to juz swiat do nich nalezy  hulaj dusza piekla nie ma.  A jak widac wicher porwal ich jak slomke... i ZONK.

 

Portret użytkownika Ubxyk

A prawda będzie taka ze wirus

A prawda będzie taka ze wirus wyciekł z laboratorium ale w USA i przyjechał do Chin na Wuhan Military Games w pazdzierniku 2019 roku. Tylko o tym KAŻDY milczy ze takie zawody wojskowe się odbyły i Polacy w tym uczestniczyli a wirus wtedy został rozwleczony po całym świecie z zaplanowaniem mutowania po czasie tak by być gorszy i gorszy z czasem. 

Portret użytkownika baca

zbrodniarz wojenny Trampek

zbrodniarz wojenny Trampek zawsze ujadał na chiny i zawsze pieprzył o "chińskim" wirusie oraz zawsze był proszczepionkowy...
tylko jakoś nigdy nie gadał o związkach z labolatorium w wuhan amerykańskiej reprezentacji igrzysk militarnych po której wizycie wybuchła pandemia i o swoim pomiocie mającym udzialy w tych labolatoriach...
o soroszu też nic nigdy nie powiedział, o rockefellerach, o rotszyldach, o swoim zięciu, o swoim członkostwie w żydowskiej sekcie no i o kill bilu...
ocierał tylko pianę i jechał na chińczyków chcąc za wszelką cenę wywołac z chinami wojnę...
gdyby go nie zabanowali on cały czas by zamęczał ludzi bredniami o chińskich wirusach i o "wolności" słowa na jakichś pejsach i twiterach Smile
a chiny owszem zawojowały świat ale handlowo i pokojowo - i własnie to sprawia ból dupy kompleksowi militarnemu i trampkowi którego odsunięto w czasie gdy plany miał grube...

 

Strony

Skomentuj