Szokujący antypolonizm władz Izraela! Polski rząd nazwany antysemickim i niedemokratycznym

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu Postępowania Administracyjnego, która powoduje, że żydowskie, pozbawione podstaw roszczenia w sprawie mienia bezspadkowego, nie będą miały pozytywnego dla Izraela finału.

Treść nowelizacji dotyczy tego, że po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej, niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. Szowinistyczny Izrael nie lubi przegrywać, więc zaczął swoje antypolskie szczucie za pomocą nienawidzącego naszego państwa szefa MSZ - Jaira Lapida, który za dwa lata będzie premierem tego kraju. Dla niego, nowelizacja, to uderzenie w prawa „ofiar Holokaustu” do rekompensat za II wojnę światową.

Tymczasem ma ona ratować Polaków przed dziką reprywatyzacją, co podkreślił premier Morawiecki:

Dziesiątki tysięcy ludzi wyrzucano z domów, w których mieszkali całe życie - tylko dlatego, że w naszym prawie obowiązywał przepis pozwalający na bezterminowy zwrot nieruchomości. […]  W wielu wypadkach dochodziło do fałszerstw dokumentów albo pospolitej korupcji, dzięki czemu kosztem ofiar II wojny światowej, bogacili się umocowani politycznie oszuści i zwykli gangsterzy.

Z kolei prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że:

Niczego nikomu innemu nie musimy dzisiaj zwracać. I nikomu innemu nic nie jesteśmy winni. To nam są winni ogromne pieniądze za straty, które ponieśliśmy w czasie II wojny światowej, cały nasz naród, a także nasze miasta i wioski. To jest cały czas niezrealizowane.

Właśnie, to jest cały czas sprawa niedomknięta. Dlatego Panie Prezydencie i Panie Premierze, jeśli faktycznie działacie w interesie Polski, zacznijcie głośno mówić o historycznych dowodach na ogromne długi Żydów wobec Polski, które wielokrotnie przekraczają sumę żądań Izraela.

Przestańcie się bawić w polityczną poprawność. Jeśli szef dyplomacji tego kraju oznajmia, że: „minęły czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bez reakcji”, to znaczy, że i w naszej polityce powinny ostatecznie minąć czasy robienia umizgów do tych rozwydrzonych krzykaczy, którym do tej pory każdy ulega.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

niewiadomo czy wytrzymają

niewiadomo czy wytrzymają atak sił diabła ?! szatańskie loże antychrysta są wściekłe i będą jeszcze gorzej nas traktować ! Trzeba ogosić na forum ONZ Nowy Porządek Chrystusa jako podstawę wszelkiej działalności państw ! a nowy porządek iluminatów NWO ordo ab chao zrównać z hitlerowcami !

Rozgrzany do czerwoności konflikt dyplomatyczny na linii Warszawa-Tel Awiw ciężko będzie ostudzić. Czy podobnie jak w przypadku ustawy o IPN, znowu wycofamy się z podkulonym ogonem, czy być może tym razem postawimy na swoim? I jak zwykle w takich przypadkach, odpowiedzi na to pytanie próżno szukać w gabinetach zarówno polskich jak i izraelskich polityków.

Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego wywołała prawdziwą furię izraelskich polityków. Ustawa – w opinii autorów – zamykająca drogę bezprawnej i dzikiej reprywatyzacji, na której żerowały m.in. środowiska żydowskie, doprowadziła do eskalacji dobrze już znanego konfliktu. Na naszą głowę sypią się gromy odsądzające od antysemityzmu, niemoralności, pozbawiania prawa do elementarnej sprawiedliwości. Polska z kolei wskazuje na lądujące na bruku ofiary takich, przeprowadzanych często w bandycki sposób, procesów. I za niemoralne uznaje wykorzystanie tragedii osób pomordowanych w II wojnie światowej do rozgrywania partyjnych interesów.

Mniejsza, gdyby powyższe myśli padały w powściągliwym i okrągłym języku dyplomacji. Tymczasem poważni politycy przerzucają się oskarżeniami najcięższego kalibru, których próżno szukać w „dialogu” z przedstawicielami innych krajów.  

To wszystko brzmi niezwykle groźnie. Zwłaszcza w kontekście niedawnych wydarzeń związanych z nowelizacją ustawy medialnej i w świetle zaangażowania Stanów Zjednoczonych w obronę stacji TVN. Bo klucz do rozwikłania tej zagadki leży właśnie za oceanem.

Świat nie zawali się nawet w obliczu nawet najcięższych oskarżeń. W najgorszym przypadku Polacy jeszcze przez jakiś czas nie odwiedzą Ziemi Świętej lub nie wypoczną nad Morzem Martwym. Zresztą, w dzisiejszych nienormalnych czasach nie jest to też jakaś ogromna niedogodność. Największą siłą nacisku w stosunkach polsko-izraelskich była zawsze możliwość interwencji Wielkiego Brata. Czy i w tym przypadku, Wujek Joe postanowi rozdzielić krnąbrnych „sojuszników”? Wówczas – jak pokazała historia najnowsza – można spodziewać się, że taka interwencja okaże się dla nas niekorzystna.     

Póki co Waszyngton ograniczył się do interwencji szefa dyplomacji, Anthony’ego Blinkena, który wyraził „głęboki żal” i „zaniepokojenie” sytuacją w Polsce. Natomiast pełne jadu oskarżenia nie zdobywają w zagranicznej prasie spodziewanego zainteresowania. Tel-Awiwowi nie udało się jeszcze z konfliktu z Warszawą zrobić antypolskiej, międzynarodowej „krucjaty”. Najwyraźniej Amerykańską administrację wystarczająco pochłania sytuacja w Afganistanie i niezwykle negatywny wydźwięk, jakim w międzynarodowej opinii publicznej odbiła się decyzja prezydenta Joe Bidena.

Ale do czasu. Nie łudźmy się, że nagle naszym prominentnym politykom wyrosły cojones i będą konsekwentnie bronić polskiej racji stanu. To wciąż ci sami „przywódcy”, którzy na tupnięcie nóżką starszych i silniejszych podkulali ogon i w mgnieniu oka zmieniali pierwotne zamiary. W tym kontekście, ostre wypowiedzi naszych polityków nie można uznać za nic innego jak wykorzystanie tymczasowej próżni politycznej do prężenia muskułów przed własnymi wyborcami.

Trzeba się modlić za Polskę i Polaków bo chcą nas zniszczyć wyznawcy lucyfera ! Dlatego tak ważna jest modlitwa do Chrystusa Zbawiciela !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Cizia z Alabamy

Gdyby Twój dziadzio zmienił

Gdyby Twój dziadzio zmienił front i działał w Wermachcie, również z taką samą łatwością,  nazwałbyś go sprzedajną kolaborancką k**wą która zasluguwala na kule w łeb czy bronił byś mówiąc "takie były czasy, trzeba go zrozumieć!" ??

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Nie przezyles wojny to nie

Nie przezyles wojny to nie wypowiadaj osadow co by kto zrobil.

Znalem przyklad POlaka w SS z Opola  byl sierzantem SS , potem przeszedl do Armii Krajowej a potem do LWP.

Na koncu pobieral emeryture SS w Niemczech.... takie losy..

Wojna to nie ocenianie kto i jak , bo kazdy z nich wie doskonale co chce zrobic i wybiera....

Jedni wola smierc inni niewole a inni walczyc i wybrac cos z tych dwoch .

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Tak byl ochotnikiem i

Tak byl ochotnikiem i Polakiem ,zeby nie bylo insynuacji ,ze byl Niemcem czy folksdojczem.

Wielu Polakow szlo do brygad miedzynarodowych od Hiszpanii 1936 do frontu wschodniego 1941. I wielu sluzylo dobrowolnie w SS.

Oczywiscie pod koniec wojny to brali juz Polakow do SS przymusem bo brakowalo im kadr... co zrozumiale,...

 

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Wcielano pod koniec wojny

Wcielano pod koniec wojny kiedy Niemcy nie mieli juz kim zapchac... Do SS brano kazdego zdrowego mezczyzne , rowniez Polakow z lapanki urzadzanych na wsiach Slaska , Pomorza.

Do SS byli brani ludzie w sile wieku a dziadki szly do Volksturmu.

 

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Malo wiesz na Lotwie Polacy

Malo wiesz na Lotwie Polacy majac obywatelstwo lotewskie wstepowali do SS , znam przypadki czolgistow z lotweskiego batalionu SS.

"Polacy byli obywatelami Łotwy więc podlegali tym samym prawom co Łotysze szczególnie wówczas gdy się za Łotyszy podawali. Polaków w legionie SS służyło kilkuset"

 

Strony

Skomentuj