Szczepionki Pfizer i BioNTech mogą wywoływać zapalenie mięśnia sercowego

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Izraela twierdzą, że szczepionka wyprodukowana przez firmy Pfizer i BioNTech, może narażać ludzi, na podwyższone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego.

W raporcie przedłożonym izraelskiemu Ministerstwu Zdrowia przedstawiono porażające dane, zgodnie z którymi, u jednego na 3000 i jednego na 6000 zaszczepionych mężczyzn w wieku od 16 do 24, rozwinął się ten rzadki stan.

 

Należy wspomnieć, że zgodnie z treścią raportu, większość przypadków była łagodna i ustępowała w ciągu kilku tygodni, co jest typowe dla zapalenia mięśnia. Izraelscy urzędnicy ds. zdrowia po raz pierwszy zgłosili ten problem w kwietniu, kiedy odnotowano ponad 60 przypadków. Wspomniany problem, dotyczył głównie młodych mężczyzn, którzy otrzymali drugą dawkę szczepionki kilka dni wcześniej.

Mniej więcej w tym samym czasie Departament Obrony USA zaczął śledzić 14 takich przypadków. W połowie maja amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób poinformowało, że również analizuje przypadki zapalenia mięśnia sercowego.

 

Urzędnicy Europejskiej Agencji Leków poinformowali o podobnym śledztwie, w okolicach 28 maja. W ich przypadku, zgłoszono aż 107 takich zachorowań, po podaniu szczepionki Pfizer-BioNTech. Oznacza to, że szansa na zachorowanie, wynosiła około 1 na 175 000 podanych dawek.

 

Tego typu rewelacje, zostały ujawnione w tym samym czasie, gdy Izrael i wiele krajów europejskich decyduje się na szczepienie dzieci i młodzieży. Izrael szczepi młodzież w wieku 16 lat i starszą od końca stycznia, a Ministerstwo Zdrowia tego kraju, ma rozszerzyć ten projekt dla dzieci w wieku 12 lat. Inne kraje, w tym Stany Zjednoczone i Kanada, rozpoczęły już szczepienie dzieci w tym wieku.

 

Co ciekawe, dziewięćdziesiąt procent przypadków zapalenia mięśnia sercowego wykrytych w Izraelu dotyczyło mężczyzn. Mimo iż ta choroba jest zwykle częstsza wśród młodych mężczyzn, wśród zaszczepionych, wskaźnik ten był od pięciu do 25 razy wyższy.

Przypadki zapalenia mięśnia sercowego po szczepionce Moderna, która nie jest stosowana w Izraelu, są również badane w Stanach Zjednoczonych. Nie jest jasne, dlaczego te dwie szczepionki, które opierają się na RNA (mRNA), mogą zwiększać ryzyko.

 

Jedną z możliwości jest to, że bardzo wysokie poziomy przeciwciał, które powstają u młodych ludzi, mogą prowadzić nadmiernej reakcji autoimmunologicznej, która zagraża sercu. Spośród około 40 przypadków zapalenia mięśnia sercowego, jakie zgłoszono w Izraelu, tylko nieliczne potrzebują kortykosteroidów, a większość wyzdrowiała całkowicie.

 

Zgłoszone przypadki dają jednak powód do refleksji dla władz tego kraju. Jednym z ważnych pytań jest to, czy opóźnienie drugiej dawki szczepionki może zmniejszyć potencjalne ryzyko. Spadek liczby przypadków zapalenia mięśnia sercowego wśród osób, u których druga dawka została opóźniona, może pojawić się w danych w nadchodzących miesiącach.

 

Naturalnie izraelskie Ministerstwo Zdrowia, nie rezugnuje ze szczepień i powtarza znaną z innych państw maksymę, wedle której korzyści ze szczepionki przewyższają wywoływane przez nią ryzyko, nawet dla młodych ludzi.

 

Ocena: 

Średnio: 4 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Co się odwlecze to nie

Co się odwlecze to nie uciecze. Zapalenie mięśnia sercowego to jego uszkodzenie. Może w pierwszym etapie wszystko wrócić do normy ale po latach będzie śmiertelny nawrót. Kaleczą całe społeczeństwa w imię Kill Gatesa filantropa który jest jednym z antychrystów. Jego mowa o pięknym świecie, tolerancji itd wpisuje się w cały schemat wielkiego resetu zaplanowanego przez World Economic Forum czyli mowę antychrystów. Z jednej strony mówią o długowieczności a skracają ludziom życie szczepionkami Bill Gatesa. Mówią o wolności słowa i tolerancji a cenzurują każdy sprzeciw w internecie za pomocą Zuckenerga. Mówią o zdrowej konkurencji i zrównoważonym rozwoju a za pomocą Jeffa Bezosa przejmują łańcuchy dostaw.

To są pupilki World Economic Forum 666

Nie cierpię Amazon gdyż jest on promowany przez mędrców z Davos a Jeff Bezos to kolejny fałszywy biedak który podobno sprzedając książki stał się miliarderem. Nie kupujcie nic z Amazon i odradzajcie to innym. Niech spierdalają z tym swoim szatanistycznym resetem. Przeczytajcie. Amazon nie płaci podatków. 

https://www.google.pl/amp/s/businessinsider.com.pl/finanse/the-guardian-amazon-nie-zaplacil-ani-centa-podatku-cit-w-europie-mimo-rekordowych/qldtk9k.amp

Wspierajmy Polską inicjatywę. 

Portret użytkownika Maryjan_66

Nienawiść jest zakamuflowaną

Nienawiść jest zakamuflowaną niemocą. Więc nienawidząc sam człowiek blokuje swoją energie, albo ktoś się nią karmi. Jeśli nie mamy bezpośredniego kontaktu z takim gościem - to pozostaje nam zrozumienie motywów jego działania. Ale z tym juz niewielu sobie radzi - szczególnie w przypadku gdy ktos taki np wyrządzi bezposrednią krzywdę bliskiej osobie. W przypadku przytoczonych tu postaci nie ma czego nienawidzieć, bo ich postepowanie jest dokładnie sumą postepowań nas wszystkich - więc zamiast mieć w nienawiści swe własne słabosci - zrzucamy odpowiedzialnośc za nie na nich własnie. Niestety słowa sie tu kończą, każdy sam powinien to ogarnąć.

Demon się nie pochoruje, bo choroba jest tak jakby jego naturalnym stanem..

Portret użytkownika baca

o to to... juz to wiele,

o to to... juz to wiele, wiele razy słyszałem z różnych źrodeł...

a recepta na to żeby nie karmić tych bytów jest taka jak u Rosjan z czasów II wojny, którzy już to bardzo dawno rozkminili:

"będą cie zabijać to się im w twarz śmiej...

jak ty bedziesz zabijał ich rób to z jeszcze większą radością" Smile

 

Portret użytkownika baca

będzie dobrze... do jesieni..

będzie dobrze... do jesieni... na jesień odszczepieńcy dostaną szału jak zombie kiedy ich organizmy złapią nawet łagodną infekcję... - są zaprogramowani do atakowania własnych ciał więc stosunkowo szybko się wykończą...
jeszcze lepsza jest wiadomosć z ostatniej chwili - otóż odszczepieńcy ktorzy sie wyszczepili żeby polecieć na wakacje... polecą ale dupą po nieheblowanej desce, bo linie lotnicze odszczepieńcow nie bedą brały na pokład - dostają jakiejś podniebnej zakrzepicy i niebiańskich zgonów, - jeszcze nie wymyślono nazwy dla tej dolegliwosci - ale wymyślono że nie będą... latać Smile
i chyba na zimę będą musieli nosić metalowe kagańce, żeby nie pogryźć normalnych Smile

 

Portret użytkownika Maryjan_66

Chcący niechcący fajzer i

Chcący niechcący fajzer i inni mu podobni wakacje marzeń swych króliczków zamienią na survivalową przygodę.  Pierwsze primo - zakrzepica stała się już dawno dolegliwościa długich lotów w klasie ekonomicznej a teraz dla wyszczepionych nawet krótkie loty bedą pierwszą survivalowa próbą dla układu krążenia.  Po drugie i sekundo - jesli linie lotnicze zdecyduja się na wpuszczanie tylko wyszczepionych, to w czasie lotu tak się pasażerowie powymieniają swoimi białkami 'spajk' - które ich organizmy przecież produkują - że przetrwanie potem wymarzonych wakacji bedzie kolejnym wyzwaniem. A jeszcze trzeba samolotem z nich wrócić.

Strony

Skomentuj