Szczepionka na koronawirusa firmy Moderna spowodowała poważne obrażenia u 15% pacjentów

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na całym świecie trwa obecnie wyścig o to, które laboratorium jako pierwsze stworzy skuteczną szczepionkę na SARS-CoV-2. Do tej pory jednym z głównych faworytów była firma Moderna. Okazuje się jednak, że jej lekarstwo może być gorsze od choroby.

Moderna od dłuższego czasu pokazuje, że jej intencje są dalekie od szlachetnej walki z koronawirusem, która ma uratować ludzkość. W tle pojawiły się już oskarżenia dotyczące manipulacji cenami akcji poprzez podbijanie ich wartości za pomocą agresywnej kampanii informacji prasowych, potwierdzających pozytywne wyniki pierwszej fazy badań nad dopuszczeniem szczepionki do użytku. Okazało się jednak, że szczepionka Moderna mRNA-1273 spowodowała poważne obrażenia u 15% pacjentów.

Objawy wymagające interwencji medycznej, pojawiły się po drugiej rundzie wstrzyknięć szczepionki. Rodzi się obawa, iż pierwsza dawka szczepionki jedynie przygotowuje pacjenta na reakcję szkodliwą  (nawet śmiertelną!) w trakcie otrzymywania drugiej dawki. Problemy zdrowotne zostały zgłoszone przy poziomach dawki 250 mikrogramów. Moderna usunęła z wszelkich raportów osoby, które otrzymały wyższe dawki, ograniczając je do uczestników eksperymentów, którzy otrzymali niższe dawki.


 

Moderna nie opublikowała raportu z badań klinicznych ani żadnych surowych danych. Wystosowała jedynie pełen niespójności komunikat prasowy, w którym stwierdzono, że u części ochotników pojawiły się objawy uniemożliwiające wykonywanie codziennych aktywności i wymagające interwencji medycznej.

Jeśli podobne efekty pojawiają się w przypadku innych szczepionek, opracowywanych przez inne firmy oraz instytucje, to może lepiej zrewidować optymistyczne prognozy dotyczące pomijania standardowych testów i procedur, po to, aby jak najszybciej dostarczyć szczepionkę, która będzie gotowa i bezpieczna jedynie w założeniu.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Taki

Na Madagaskarze uzywaja

Na Madagaskarze uzywaja wyciagu z ziol i wyleczyli pierwszych Pacjetow bez skutkow ubocznych ??????? Ale To zrobili Murzyni !!!!!!!!!!!  Do bialej spolecznosci To nie dociera ??????

Portret użytkownika euklides

Zwolennicy przymusu szczepień

Zwolennicy przymusu szczepień powinni odpowiadać jak za morderstwo, bo stosują metody z Auschwitz, a nie cywilizowanego świata, który respektuje prawa człowieka.

Portret użytkownika Mikelis

Przecież nie po to Bill G.

Przecież nie po to Bill G. przeznaczył mnóstwo dolców (50 mln dol) WHO w marcu, by opatentować i wyprodukować lek(i) czy też szczepionki na rzekomo wysoce zjadliwy i śmiertelny Covid-19 (już sama nazwa tej choroby jest dziwna!), tylko na broń masowego rażenia, nie będąca żadnym wirusem!! Te szybko i niedokładnie zrobione "medykamenty" wykończą nas, zwykłych, praktycznie bezbronnych ludzi. Milionerzy tego świata prowadzą istnę partię szachów między sobą. A gdzież w tej układance jesteśmy my? Ktoś mi powiedział dziś, że "pionkami". Ja jednak poprawiłem tę wypowiedź - otóż jesteśmy nie pionkami, lecz ... samą szachownicą, na której toczy się zaciekły bój pomiędzy wrogimi stronami konfliktu. Przecież to jasne, jak słońce, że na NAS będą próbować tego i tamtego!! NIE na sobie!! Czy ludziach im podległych, czyt. "polityków rządu światowego", do którego należą też niektórzy polscy parlamentarzyści.

I ci "polscy parlamentarzyści" w obronie tzw. praworządności, doprowadzą, iż po 6 sierpnia br. zostaniemy bez głowy państwa...ale, nie TSUE będzie w końcu zadowolone! - także śpijmy spokojnie. Dobranoc!

Portret użytkownika ShK

Gdyby nie ta "łapówka" pewnie

Gdyby nie ta "łapówka" pewnie nie zgodziłby się być ministrem. Ten kto "pociąga za spust" musi dostać extra kasę, by te $$ zagłuszały poczucie winy.

Portret użytkownika PasoŻYD

@Marcin Kozera

@Marcin Kozera
Takie "artykuły" może każdy napisać. Mógłbyś poprzeć jakimiś linkami, chyba że mamy ci na słowo wierzyć he he

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Dlaczego nie podajecie źródeł

Dlaczego nie podajecie źródeł informacji?

To jest niezwykle ważna wiadomość, którą by się chciało rozpowszechniać, ale niestety ZnZ mają opinię pudelka w poważniejszych miejscach internetu, więc trudno Was bezpośrednio cytować!

Strony

Skomentuj