Stworzono robota z niepokojąco realistyczną mimiką twarzy

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Brytyjska firma zajmująca się robotyką Engineered Arts zaprezentowała imponującego nowego humanoidalnego robota zdolnego do niesamowicie realistycznej mimiki twarzy.

 

Film demonstracyjny pokazuje szarego robota budzącego się i nagle wykrzywiającego twarz w grymasie szoku, a następnie badającego swoje ręce z niedowierzaniem. Robot kończy swoją scenę ze świadomym uśmieszkiem „Nabrałem cię” – jakby próbował nas oszukać, abyśmy myśleli, że jest naprawdę świadomy.

 

Jest więcej niż prawdopodobne, że sekwencja działań została zaplanowana z wyprzedzeniem - niemniej jednak jest to wspaniały przykład tego, jak daleko zaszła robotyka. Engineered Arts postrzega swoją platformę, o nazwie Ameca, jako „platformę do rozwoju przyszłych technologii robotyki”.

Robot został zaprojektowany do badania interakcji człowiek-robot, a wiarygodne wskazówki na twarzy znacznie to ułatwiają. Firma oferuje robota do kupna i wynajmu, ale nie ogłosiła jeszcze ceny.

 

Ameca imponuje swoją zdolnością do przekazywania emocji za pomocą mimiki, ale nie może jeszcze chodzić. Jednak jest to robot modułowy i planuje się z czasem ulepszyć jego możliwości, aby pewnego dnia Ameca mogła poruszać się wśród ludzi tak jak człowiek.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Słabizna... W chinach

Słabizna... W chinach prezenter w głównym wydaniu wiadomości to sztuczna inteligencja.Jest do groma podstawionych androidów zachowujących się jak ludzie a tu wyskakują opinii publicznej z takim czymś... Wszystko co dla nas jeszcze nie odkryte zostało już dawno odkryte. A my... ? My mamy tylko zapierdalać..Od weekendu do weekendu, od urlopu do urlopu, od świąt do świąt i tak leci to nasze marne życie między tymi palcami

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika Mietek

W latach 50 już się tym

W latach 50 już się tym bawiono i były pierwsze robociki, cos mi się wydaje że ten przedstawiony tutaj to zacofany robot do pokazania nam, a sami mają lepsze. Co jeszcze w latach 50 badano? Np w Rosji i pewnie nie tylko wpływ fal radiowych na mózg, urządzenie ingerujące falami radiowymi w mózg osoby zywej, zachowanie, uczucie, stan. W ameryce badano zaś dziedzinę postrzegania pozazmysłowego, telepatię jasnowidzenie i te inne takie i tez od mniej więcej lat 50. To co mają już teraz? to tylko kilka przykładów.

Strony

Skomentuj