Statyny zmniejszają śmiertelność z powodu COVID-19 o jedną czwartą

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obserwacje wykazały, że statyny zapobiegają jednemu na cztery zgony w szpitalach wypełnionych starszymi pacjentami z koronawirusem. Największy wpływ na ciężko chorych pacjentów mają statyny, dlatego, jak zauważają lekarze, niezwykle ważne jest, aby nie przerywać ich przyjmowania na tle zakażenia koronawirusem.

 

Statyny są przepisywane w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Szacuje się, że jedna na cztery osoby na świecie przyjmuje te leki. Biorąc pod uwagę wyniki wcześniejszych badań, że statyny zmniejszają ryzyko śmiertelności z powodu COVID-19, naukowcy z Hiszpanii zdecydowali się przeprowadzić randomizowane badanie, w którym suplementację statyn (w profilaktyce chorób układu krążenia) porównano ze standardową terapią.

 

Zespół ocenił dane od 2159 osób o średniej wieku 67 lat z 19 szpitali w Katalonii w okresie od marca do maja 2020 r. W każdej grupie pacjentów dobierano według płci, wieku i wcześniejszej historii medycznej.

 

Przyjmowanie statyn zmniejszyło ryzyko śmiertelności o 22%, a jeśli terapia była kontynuowana po hospitalizacji, odsetek ten sięgał 25%.

„Wyniki pokazują, że statyny znacznie zmniejszają śmiertelność z powodu COVID-19 i nie powinny być przepisywane w celu zaprzestania przyjmowania tych leków w przypadku zakażenia koronawirusem” - skomentowali autorzy pracy.

Podczas pandemii niektórzy lekarze lub sami pacjenci zdecydowali się zaprzestać stosowania statyn, wierząc, że leki mogą pogorszyć stan w przypadku COVID-19. Z drugiej strony wyniki pokazują, że wycofanie leku może zwiększyć prawdopodobieństwo poważniejszych powikłań. Autorzy badania podkreślają, że „strach przed pandemią nie powinien nigdy służyć do wstrzymania leczenia”.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (2 votes)

Komentarze

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika etam@plusnet.pl

I dr. Czerniak ma rację . 

I dr. Czerniak ma rację .  Statyny > stan zapalny układu naczyniowego . Samoleczenie  nie istnieje już w medycynie akademickiej ?  Walka z podstwowym budulcem ludzkiego ciała czyli  lipidami uchroni nas przed wirusami . Na pewno nie ,a wręcz przeciwnie ponieważ błona komórkowa jest zbudowana głównie z lipidów .  Zmniejszenie w diecie tłuszczy trans i rafinowanych będzie służyć zdrowiu i nie będa potrzebne żadne trujące substancje chemiczne, Zresztą człowiek nigdy od Stwórcy nie będzie mądrzejszy ,a nawet jeśli potrafi przywracać naturalne procesy naszego ciała to mu zabronią leczenia. 

 

Portret użytkownika euklides

Wiesz co tallin, twoje

Wiesz co tallin, twoje artykuły na temat różnych pierdół były przynajmniej zabawne, oczywiście w całkowicie niezamierzony sposób, ale jednak zabawne... Twoje propagandowe artykuły na temat COVID są po prostu żenujące.

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Tallinn!!!

Tallinn!!!

Za ten "artykuł" na miejscu Admina wywaliłbym cię z portalu na zbity ryj!

Statyny to ludobójcze ścierwo!!! Ja to nazywam trutką na szczury!!!

Jest podawane naiwnym ludziom podczas "leczenia" cholesterolu!!! Wszystkie tablety "regulujące" ten mityczny cholesterol zawierają statyny!
A te powodują uszkodzenia stawów, ścięgien, upośledzają wzrok, uszkadzają naczynia krwionośne!!!

Mam w domu starszą osobę, która omal nie została wykończona statynami!!! Zanim się połapałem co ją tak truje, to statyny podawane tej osobie "na cholesterol" spowodowały prawie całkowitą utratę wzroku, miała koszmarne bóle mięśni i stawów, w związku z tym brała "cuda-na kiju" w postaci coraz to nowych i silniejszych środków przeciwbólowych, włączając najsilniejszy ketonal i jakiś już oparty na morfinie.
Na jej ciele zaczęły występować krwawe siniaki, jakby ktoś ją pobił. A to tylko część poważnych problemów jakie powodują te ludobójcze statyny, KURWA TWOJA MAĆ!!!
To z powodu statyn podawanych jako "leki" na cholesterol mamy prawdziwą epidemię bólu stawów i mięśni w III RyPy!!!

P.S. Dziś rano usłyszałem w telaviwzorze, że "polskie" wojsko buduje przy lotnisku wojskowym jakiś duży szpital polowy do "leczenia" covidziarzy, i że "leczyć" tam będą lekarze wojskowi... (nie usłyszałem dobrze gdzie, bo to pudło gra w pokoju osoby, którą się opiekuję. Ja sam nie mam TV).

Zdajecie sobie sprawę z tego?
W czasach zbrodniczej hutzpy, tej szajby koronowej, gdy zwykłe szpitale - a "komuna" nabudowała ich w Polsce baaardzo dużo - stoją puste, "uny" budują POLOWY SZPITAL WOJSKOWY. Czyli obóz koncentracyjny!!!

Twój bliski ląduje w takim "szpitalu" i to już kaplica. Do wojskowego obiektu NIKT SIĘ NIE ZBLIŻY na odległość mniejszą niż kilkadziesiąt metrów. Wojsko nie poda ŻADNYCH wiadomości, o tym co tam się dzieje.
A "leczyć" to będą banderowcy z UPAdliny i zydłaki z Israhella.
No i lotniko na obiekcie. Jakie to wygodne, żeby szybko przerzucić narządy do przeszczepu z takiego nieszczęśnika zmarłego na "covida".
Bo przecież z takiego "szpitala" wojskowego to żaden żywy pacjent już nie wyjdzie, chyba nie macie w tym względzie wątpliwości.

Portret użytkownika nauta

Dokładnie to warfin, czyli

Dokładnie to warfin, czyli warfaryna - chyba jedyny składnik tej akurat trutki na szczury. Leków na obniżenie krzepliwości jest więcej np. heparyna, która jest próbą naśladowania naturalnej hirudyny, zawartej w jadzie pijawek.

Portret użytkownika Skumbria 666

Potwierdzam, sam byłem kiedyś

Potwierdzam, sam byłem kiedyś truty tym świństwem, po tygodniu zacząłem się źle czuć, z dnia na dzień coraz gorzej, bóle serca, nerek, wątroby, zapach moczu był straszny, "chemiczny".Wpisałem nazwę tabletek w google i włos mi się zjeżył,przepisano mi je bez specjalistycznych badań, które są niezbędne w takim przypadku, ale pani doktor miała to gdzieś. Przestałem przyjmować to dziadostwo po tygodniu i wszystko wróciło do normy. Przestrzegam więc przed statynami. 

Portret użytkownika qpa

Zawsze to mówiłem że

Zawsze to mówiłem że zmianynaziemi to agentura, podsyła ciekawe informacje a od czasu do czasu główna takie jak ten artykuł walnie. Trzeba być czujnym i świadomym by się nie łapać na takie artykuły i im w ogóle nie wierzyć. 

Strony

Skomentuj