Specjalna dieta w połączeniu z witaminą C zabiła opornego raka

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy po raz pierwszy pokazali, jak prosta, nietoksyczna interwencja może być skuteczna w zabijaniu agresywnych komórek rakowych. Ważne wyniki uzyskano w kilku etapach badań przedklinicznych. Co równie ważne, leczenie działało z określoną mutacją, która zwykle jest odporna na większość metod przeciwnowotworowych.

 

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Włoch dostarczyli nowych dowodów na to, że konkretna dieta w połączeniu z witaminą C może zabić raka. Jako podstawę przyjęli narzędzia przeciwstarzeniowe, czyli dieta i witamina C. Obie to potężny oręż w leczeniu raka.

 

Zamiast całkowitego postu, który może być problematyczny dla pacjentów z rakiem, naukowcy przetestowali niskokaloryczną dietę roślinną. Taka dieta przypominająca fast foody powodowała, że komórki reagowały tak, jakby ciało naprawdę głodowało. Drugim składnikiem leczenia była wysoka dawka witaminy C.

 

Najpierw naukowcy przetestowali kolejno efekt leczenia, czyli dietę lub witaminę C. Strategia ta wykazała spadek wzrostu komórek rakowych i niewielki wzrost ich śmiertelności. Po zastosowaniu obu wykazano niesamowity wynik. Unicestwiono prawie wszystkie komórki rakowe w hodowli.

 

Efekt ten został osiągnięty tylko w komórkach rakowych z mutacją KRAS, która jest uważana za jeden z najtrudniejszych celów w terapii przeciwnowotworowej. Faktem jest, że mutacje w genie KRAS przyczyniają się do odporności większości terapii przeciwnowotworowych i zmniejszają korzystny wynik dla pacjenta. Mutacje KRAS występują w około jednej czwartej wszystkich rodzajów nowotworów. W raku jelita mutacja KRAS występuje w około połowie wszystkich przypadków. W modelach myszy z tym typem nowotworu leczenie zatrzymało wzrost raka lub zmieniło trend.

 

Praca badaczy dostarcza również sugestii, dlaczego poprzednie badania nad witaminą C przeciwko rakowi miały ograniczoną skuteczność. Okazało się, że zastosowanie witaminy C prawdopodobnie wyzwala procesy, które zwiększają poziom białka ferrytyny. Eksperymenty wykazały, że obniżone poziomy ferrytyny pomogły zwiększyć toksyczność witaminy C dla komórek rakowych. Następnie naukowcy odkryli również, że wysoki poziom ferrytyny u osób z rakiem jelit wiąże się z najmniej korzystnym wynikiem.

 

Z poprzednich badań wiadomo również, że dieta na czczo spowalnia postęp raka i sprawia, że chemioterapia jest bardziej skuteczna w komórkach nowotworowych, a jednocześnie chroni zdrowe. Wyniki te zostały uzyskane na modelach myszy z czerniakiem i guzem piersi.

 

Zespół bada obecnie skutki diety w połączeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi u pacjentów z rakiem piersi i prostaty. Wyniki otwierają również możliwości testowania terapii w nowych badaniach klinicznych.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Iwka

tu bym się zgodziła akurat z

tu bym się zgodziła akurat z "naukowcami"-odkwaszenie organizmu, np, duzą iloscia warzyw, i uderzeniową  dawką wit C, + rozne inne naturalne skladniki, cofają raka  i likwidują, w ciągu max 6 mies. rygorow,sprawdziłam na raku prostaty. Był i nie ma Smile

Portret użytkownika Kwazar

Wspaniałe osiągnięcie pani

Wspaniałe osiągnięcie pani Iwka ! Pod warunkiem, że lekarz tą prostatę poprawnie zdiagnozował, że jest nowotworem (ale wcale nie musi być złośliwym,ale ANI ...popmimo przerostu nie musi być WCALE...nowotworem itd.itp. etc.) No i tym sposobem czasami potem (wyprzedzając daleko fakty co do nowotworów) wspaniale dobrana dieta czyni cuda !!! Jest smaczna ale nowotworom całkiem obojętna.Mężowi zdrowia życzę i pozytywnych emocji wam obojgu.

Portret użytkownika Czesio i muchy

Chyba powinno być dawka wit c

Chyba powinno być dawka wit c na czczo. Były takie badania w klinikach meksykańskich że podawano np 1 dawkę chemii a zaraz potem wlew dożylny z askorbinianu sodu. Chemia wybiła komórki rakowe  ale nie zatruła organizmu bo askorbinian będąc antyoksydantem wiązał wolne rodniki a lewatywy z kawy pomagały wypróżniać się i wspomagały wątrobę  i wydalać trucizny. 

Strony

Skomentuj