Skandal szczepionkowy w Polsce. Setki osób otrzymało wadliwe szczepionki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Polsce wybuchł skandal medyczny. Okazało się, że setki pacjentów otrzymało wadliwe szczepionki. Na dodatek zdaniem inspektorów, lekarze, którzy nakazywali ich wstrzyknięcie, wiedzieli w większości przypadków, że preparaty te są niepełnowartościowe i mogą być niebezpieczne.

 

Nie wiadomo jaka jest skala nieprawidłowości w skali całej kraju i jakich szczepionek dotyczy ten problem, ale zapewne wielu, bo chodzi o warunki ich składowania. Są one po prostu bardzo często przechowywane nieodpowiednio. Inspektorzy farmaceutyczni sprawdzali ostatnio czy sprzęt chłodniczy aptek i przychodni działa, na przykład czy są one wyposażone w zasilanie awaryjne na wypadek utraty dostępu do elektryczności. Jak nie trudno się domyślić w większości przypadków ocena stanu przygotowania na takie przypadki była negatywna.

Stąd konkluzja inspektorów, że lekarze szczepili mimo, że wiedzieli, że preparaty te były przechowywane w nieodpowiednich warunkach. Kontrolerzy wykazali, że tysiące szczepionek, które były wstrzykiwane dzieciom i dorosłym powinno się zutylizować. Zamiast tego wstrzykiwano je pacjentom. Padają konkretne oskarżenia w tym narażenia dzieci na poważne choroby.

Z pewnością jest to sprawa dla prokuratury, która ma się nią zająć w najbliższych dniach. Już pomijając kwestię, że wiele z tych przymusowych szczepionek z tzw. "kalendarza szczepień", zawiera toksyny w składzie, to jeszcze mogło się okazać, że z powodu złego przechowywania tych preparatów stały się dla wielu osób zastrzykami kalectwa.

Sytuacja ta powinna też stanowić przestrogę dla naiwnych rodziców, którzy wierzą w to, że lekarze chcą dobrze dla nich i dla ich bliskich. Wiara w cudowność szczepień często jest wyjaśniana właśnie zaufaniem do lekarzy, którzy zdaniem takich naiwniaków nie podaliby komuś preparatu, który może zaszkodzić. Czas na pobudkę, zanim będzie za późno.

 


 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika ola

Skala s.qwysyństwa w

Skala s.qwysyństwa w odniesieniu do życia i zdrowia Polaków jest porażająca!!!! W stosunku do tych lekarzy powinno się wyciągnąć najsurowsze kary łącznie z pozbawieniem prawa wykonywania zawodu.A  sanepidy rozwiązać za brak należytego nadzoru!!!

Portret użytkownika Nicco

i chyba pora już wziąć tę

i chyba pora już wziąć tę sprawę we własne ręce.

Oho, znowu te frazesy. Absurdy w polityce są z nami od dekad (i dłużej), więc te „chyba”  jest nie na miejscu. Co do brania spraw we własne ręce (nie zliczę ile razy już to i słyszałem i czytałem) - Ciekaw jestem, co proponujesz? Zaatakować rząd? Pomóc wszystkim sąsiadom, by udzielili nam „bratniej pomocy”? Zdestabilizować już do reszty gospodarkę, by waluta poleciała na łeb na szyję? Na takie rzeczy to już za późno. Teraz najwyżej możesz udać się do urny wyborczej, bo czas i sytuacja nam nie sprzyja. Sądzę, że najlepiej powinno się poczekać, aż UE upadnie (warto byłoby też zacząć domagać się referendum w sprawie opuszczenia UE, a najlepiej zrobić wszystko by nas sami zechcieli wyrzucić), a muzułmańscy najeźdźcy zrobią z niemcami, francuzami i szwedami, kraje trzeciego świata. I do końca manifestować swój sprzeciw przeciw najeźdźcom i feminazistkom. Niech świat wie, że my nie będziemy potulnie się na to godzić.

Portret użytkownika drako_tr

Ciekaw jestem, co proponujesz

Ciekaw jestem, co proponujesz? 

...przecież napisałem... - " Myślę, że jakby "utłuc" kilku, "lekarzy od szczepień..." 

Skoro uważasz, że wyraz "chyba" jest nie na miejscu, już poprawiam: " należy już wziąć tę sprawę we własne ręce"....zanim wymordują nasze dzieci i nas.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj