Sensacyjna wypowiedź gwiazdy CNN: „Trump może zostać prezydentem nawet jeśli przegra wybory”!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Tego raczej niewielu ludzi spodziewało się po gwieździe stacji informacyjnej, która od początku jest wrogiem prezydentury Donalda Trumpa. Tymczasem wideo z tą wypowiedzią wzbudziło sensację.

Gwiazdor CNN Fareed Zakaria jeszcze przed wyborami prezydenckimi, które odbyły się 3 listopada dokonał analizy, z której wynika, że Donald Trump może w sposób „prawny i konstytucyjny” pozostać na stanowisku prezydenta, nawet jeśli przegra wybory.

Dziś to nagranie, w związku z protestami wyborczymi Trumpa przyciąga nową uwagę.

Na wstępie trzeba docenić dziennikarską uczciwość Zakarii, która w CNN jest bardzo rzadkim zjawiskiem.

Zatem w jaki sposób Trump może zachować prezydenturę „bez faktycznego wygrania głosowania”?

Zakaria wyjaśniał, że choć wyborcy są zdeterminowani przez powszechne głosowanie w danym stanie, „nie jest to konstytucyjnym obowiązkiem”. Wskazał, że osiem z dziewięciu kluczowych tzw. „stanów wahających się” ma parlamenty republikańskie.

Jeśli jeden lub więcej z tych stanów zdecyduje, że głosowanie jest chaotyczne i naznaczone nieprawidłowościami, mogą uznać za ważną republikańską listę wyborców.

Kiedy Kongres zbierze się 6 stycznia w celu podliczenia głosów wyborców, pojawią się pytania o legalność części z nich. To zapewne skłoni Republikanów w Kongresie do argumentowania, że sporne stany nie powinny być liczone, co oznaczałoby brak wymaganych 270 głosów elektorskich dla Joe Bidena.

W takiej sytuacji konstytucja USA wyraźnie nakazuje, aby wybory prezydenckie rozstrzygnęła Izba Reprezentantów. Wtedy każdy ze stanów ma tylko jeden głos. Ponieważ Republikanie mają większość, proces ten doprowadzi do ponownego wyboru Donalda Trumpa.

Sam Trump nie musi robić nic poza zaakceptowaniem takiego wyniku, który jest zgodny z konstytucją.

Wideo z tą analizą wywołało oczywistą konsternację wśród zwolenników Bidena. Bez względu na skalę oburzenia Demokratów, wyjaśnienie Zakarii, w jaki sposób Trump może nadal wygrać, jest cały czas aktualne.

Ważne jest także to, że wypowiedzi samego Donalda Trumpa oraz członków jego sztabu znalazły niespodziewane wsparcie tam, gdzie nie można się go było spodziewać. To już nie jest opinia fanatyków, którym się wydaje, że można coś podważyć. To jest obiektywna wypowiedź potencjalnego wroga, który przyznaje, że jest taka możliwość. I nie ma mowy o żadnej teorii spiskowej. Na to pozwala konstytucja Stanów Zjednoczonych.

Źródło:

https://www.youtube.com/watch?v=sfC-o3qTY_A

https://summit.news/2020/11/28/cnn-there-are-legal-constitutional-ways-for-trump-to-stay-in-office/

Ocena: 

Średnio: 3.3 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Ulvhedin

Tak gwiazda CNN, to jeszcze

Tak gwiazda CNN, to jeszcze dziennikarz czy tylko aktor, kiedy Oskary dla najlepszych gwiazd repoterskich celebrytów??

W alternatywnej rzeczywistości Trump vel Kargul może Pawlak? Niszczy dziedzictwo Imperium Rzymskiego i przechodzi na jasną stronę mocy okazując się Szlachtą Rzeczypospolitej do dziesiątego pokolenia. Rzecz(pospolita)ywistość to nie to samo co w telewizji...

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Kwazar

Jeśli Trump wywoła jakąś

Jeśli Trump wywoła jakąś kolejną wojnę przez USA ( a to już nic nowego u ichnich pod słońcem) To dalej  se będzie prezydentem a co. Chociaż nie mamic przeciwko Trumpowi, to jednak jak pomyślę, co na prawdę się dzieje pod pojęciem "amerykańskiego snu" )  Lol To żesz aż mi gatki spadajum bo mi gumka penkła. 

Portret użytkownika S

Dupy się "demokratom" palą,

Dupy się "demokratom" palą, więc szczury po mału uciekają z okrętu. Zauważcie jak wyhamowała nagle nagonka na Covid. U nas już tylko rządowe media nadal karmią ludzi papką o zagładzie. W komercyjnych mediach sprawa zniknęła, zupełnie jakby w 2020 nie było żadnej plandemii. Pojawiły się nawet wypowiedzi, że wirus nie jest taki straszny jak podawano a szczepionka wcale nie jest bezpieczna. Zdecydowanie niektóre media próbują odciąć się od "tonącego okrętu".

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Arya

Ale homoś i ty to jedna i ta

Ale homoś i ty to jedna i ta sama osoba. Widocznie faktycznie masz rozdwojenie jaźni albo chcesz zrobić  z nas idiotów. Tyle że na takie gierki to się może nabierze ktoś, kto czyta ten portal dopiero od tygodnia.  

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj