Sekrety czy sensacje nowomowy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W październiku ministrowie obrony państw członkowskich NATO przyjęli dokument o włączeniu strategii AI (sztucznej inteligencji) na potrzeby sojuszu. Na spotkaniu omówiono cechy, rozwój i cele wdrażania najnowszej strategii. Resort obrony, ani media w Polsce nie pochwaliły się w czym mógł brać udział przedstawiciel z ramienia Polski. Może go tam wcale nie było…

 

Cognitive warfare – w kategoriach wojny o ludzki umysł, wszelkie bodźce oddziałujące na komórki nerwowe mózgu stanowią zestaw broni neuronowej wykorzystywany przez słabszą stronę w konflikcie asymetrycznym; informacja, dezinformacja i inne pomysły mają za cel przekonać, że mocne strony przeciwnika są niedostateczne. Odkąd ludzki umysł stał się polem bitwy, media społecznościowe, sieć, komunikatory otworzyły nowy obszar wojny. Celem jest nie tylko zmiana tego co ludzie myślą, ale też jak myślą i działają. Prowadzona z powodzeniem wojna kognitywna (poznawcza) nie tylko kształtuje zachowania i mentalność jednostki, czy grupy, ale jest w stanie doprowadzić do rozłamu i dezintegracji całego społeczeństwa po to, by nie było zdolne przeciwstawić się agresorowi. Wówczas przeciwnik może podporządkować sobie całość populacji bez uciekania się do siły fizycznej.

Wydatnym zaburzeniem i rozłamem społeczeństwa jest zakłócenie procesów demokratycznych wywołujących protesty z jednoczesnym podsycaniem ruchów separatystycznych. O ile w ubiegłym wieku zintegrowane siły piechoty, powietrzne i morskie właściwe były wojnie manewrowej, o tyle współczesne narzędzia takie jak cybernetyka, informacja, psycho- i socjotechniki stanowią oręż wojny kognitywnej. Wybiorczo, bądź seryjnie atakuje się osobistości polityczne w internecie, prowadzi akcje protestacyjne na wielką skalę. Im większa polaryzacja opinii i radykalizacja działań tym większy stopień sterowalności, bądź destabilizacji ludzi. Nasycenie technologią jest gwarancją poziomu podporządkowania sobie określonej populacji. Wtedy umieszczenie w internecie jako przypadkowego, a kompromitującego dokumentu rządowego jest w stanie doprowadzić do zamieszek.

Sprytne narzędzia, osłabione umysły i tworzenie odporności jako tytuły kolejnych rozdziałów opisują funkcje znanych atrakcji technologicznych (tablet, telefon, laptop) stanowiących jedynie podstępnie wrzucone na rynek narzędzia sterowania umysłem człowieka w skali trudnej do wyobrażenia zwłaszcza dla tych, którzy twierdzą, ze nad wszystkim panują, bo zawsze mogą je wyłączyć. Nie dostrzegają, że wyłączą na chwilkę, by ponownie stać się dodatkiem do myszki, dźwignią palca łączącą guzik, czy klawisz z ekranem poprzez klawiaturę. Amok uzależnienia mentalności milionów cieszy twórców nowego wymiaru wojny toczonej w najwrażliwszym obszarze ludzkiego funkcjonowania – neurofizjologii, mózgu. Jako ludzka jednostka centralna sterująca wszystkimi procesami życiowymi oraz wydolnością intelektualną w przeciwieństwie do takich narządów jak wątroba, skóra mogących się regenerować, mózg nie ma tej cechy, bo raz uszkodzone neurony nie odtwarzają się.

Procesy biologiczne sprawiają, że w naturalny sposób, gdy przekraczamy 20 rok życia powoli tracimy zapas neuronów jakie przekazane zostały genetycznie z momentem narodzin oraz zdołały rozwinąć się w miarę dorastania i zyskiwania doświadczeń. Oddziaływanie na ludzką mentalność jest uzyskane odpowiednim jego sterowaniem z zewnątrz. Tak śmiała wizja wykorzystania człowieka zakrawa na przeistoczenie istoty ludzkiej w egzemplarz sztucznej inteligencji co jest bezeceństwem, bo dzieje się bez jego zgody i świadomości. Jako nienaturalne, zjawisko transformacji niezależnej istoty ludzkiej do zdalnie sterowanego zespołu komórek biologicznych może doprowadzać do zbyt szybkiego „zmęczenia” pewnych obszarów mózgu. Siłą rzeczy, powstaną uboczne skutki transformacji istoty żyjącej do postaci AI. Należałoby liczyć się z chorobami degeneracyjnymi, spadkiem wydolności intelektualnej, bądź ruchowej na olbrzymią skalę. Ale o tym biuletyn NATO nie pisze.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: NATO.int
Źródło: WolneMedia.net

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika baca

i znowu Jola się

i znowu Jola się wypowiedziała z okazji miesiączki... tym razem zbeształa NATO ale następnym razem to może być nawet ONZ lub NASA

nato zbesztane a tymczasem u Joli w domu ziemniaki nadal nie obrane...

 

Portret użytkownika Zn

Algorytmy numeryczne zwane ,

Algorytmy numeryczne zwane ,,sztuczną inteligencją" mogą coraz więcej... już niedługo jakiekolwiek filmy nie będą żadnym dowodem w żadnej sprawie:

,,Tom Cruise - Niepublikowane video z castingu do "Chłopaki nie płaczą"   https://youtu.be/A-mKUb2GDNk

WIDEO-ROZMOWY Z WŁASNĄ WYOBRAŹNIĄ - NVIDIA MAXINE (600 SEKUND)   https://youtu.be/KLnUOasWLtk   

 

Prawdziwa sztuczna ynteligencja wstydzi się mówić (a więc i myśleć) po polsku:

,,Pani europoseł Róża Thun, która została wybrana by reprezentować Polaków w PE opowiada o tym jak bardzo okropnie się czuje gdy słyszy wystąpienia w języku polskim"
https://mobile.twitter.com/stanczykmaciej/status/1457591920373469185

Sztuczna ynteligencja, będąc członkiem (członkinią?) ,,Grupy Spinelli"  podpisuje się pod poniższym:

,,Historia antykultury   FRAGMENT MANIFESTU Z VENTOTENE (filaru ideologicznego Unii Euro pejskiej). Poniżej przedstawiam kilka fragmentów z Manifestu z Ventotene, czyli ideowego programu Unii Europejskiej, z tłumaczeniem okrągłego języka propagandowych haseł na język faktów:

 

  „Pierwszym zadaniem, bez rozwiązania którego wszelki postęp będzie tylko złudzeniem, jest ostateczne zlikwidowanie granic dzielących Europę na suwerenne państwa”,  ........................./tłumaczenie/ Istnienie suwerennych państw jest sprzeczne z ideą "postępu", a ich likwidacja nie jest celem, a jedynie warunkiem wprowadzania postępu. Po to, żeby postęp był trwały, państwa suwerenne muszą być zlikwidowane "ostatecznie", to znaczy w taki sposób, żeby nigdy nie mogły się odrodzić. Ponieważ podstawą suwerennych państw są wspólnoty narodowe, ostateczną likwidację suwerennych państw umożliwi tylko likwidacja wspólnot narodowych."  

https://www.historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html  

      

BIAŁA KSIĘGA UE I DEKLARACJA RZYMSKA 2017 - Program Wiedzy Społecznej  

https://www.youtube.com/watch?v=GHouEzO3MYc

Portret użytkownika kam

Sprzeciw. Połączenia

Sprzeciw. Połączenia neuronowe można odtwarzać ćwicząc umysł. Artykuł zaprzecza sam sobie. Manipulacja i dezinformacja. Wróg może kształtować nasze myśli, tak samo możemy robić to i my. 

Portret użytkownika Prorocznia

Czy do Państwa dotarła juz

Czy do Państwa dotarła juz informacja o 17 ofiarach zawałów serca, na koncercie (dla zaszczepionej młodzieży) Astroworld ? W oficjalnych informacjach próbują podac, że młodzież się zadeptała. Się nie zadeptała, choć szturmowała wejście, istonie, co pokazują liczne zdjęcia i nagrania. Inne nagrania (widzów)  pokazują inne przyczyny...

Podobno niska częstotliwość 440Mhz jest dla zaszczepionych zabójcza! (to tylko teoria)

Skomentuj