SARS-CoV-2 może zakłócić barierę krew - mózg w mózgu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nadal nie ma podstawowych dowodów na bezpośrednią infekcję mózgu koronawirusem, ale istnieje wiele oznak, które na to wskazują. Najnowsze badanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców pokazuje, że SARS-CoV-2 może zakłócać barierę krew - mózg, czyli główną barierę ochronną mózgu.

Ostatnie miesiące pandemii pokazały, że od 30 do 80% pacjentów doświadcza różnych powikłań neurologicznych od zawrotów głowy i halucynacji po udar, dlatego naukowcy uważają, że SARS-CoV-2 wpływa na komórki ośrodkowego układu nerwowego. Nowe dane naukowców z Temple University pokazują, że SARS-CoV-2 wywołuje stan zapalny w komórkach śródbłonka, które tworzą barierę krew - mózg.

 

To pierwsza praca pokazująca prawdopodobieństwo takich zdarzeń, które mogą zniszczyć barierę ochronną mózgu, potencjalnie prowadząc do śmierci neuronów.

 

Po pierwsze, naukowcy ustalili, że receptor ACE2, który jest uważany za główne narzędzie wnikania SARS-CoV-2 do komórek, jest również obecny w układzie naczyniowym mózgu. Okazało się, że u osób z nadciśnieniem i otępieniem ekspresja ACE2 była znacznie wyższa niż u osób zdrowych. Co może tłumaczyć cięższy przebieg ich choroby i wysoką śmiertelność.

 

Następnie naukowcy przeprowadzili eksperymenty z hodowlą komórkową, wstrzykując spiczaste białka SARS-CoV-2 do komórek tworzących barierę śródbłonkową. Różne fragmenty białek prowadziły albo do obniżenia funkcji bariery ochronnej, albo do jej bezpośredniego uszkodzenia. Warto zauważyć, że nie wszystkie fragmenty białek wiążą się z ACE2, co oznacza możliwość przerwania integralności bariery krew - mózg nawet bez „głównego receptora”.

„Nasze wyniki potwierdzają hipotezę, że SARS-CoV-2 lub jego kolce białkowe krążące we krwi mogą powodować zmiany w barierze krew - mózg w kluczowych obszarach mózgu” – powiedział Servio Ramirez, współautor badania. Dodał, że to wyjaśnia neurologiczne objawy związane z COVID-19.

Należy zauważyć, że nawet łagodne zapalenie układu nerwowego może być bardzo niebezpieczne dla mózgu. Najbardziej narażeni na takie ryzyko mogą być pacjenci z COVID-19, u których wystąpiły już powiązane patologie naczyniowe.

 

Tymczasem nie jest jeszcze jasne, czy wirus może przenikać do neuronów i komórek glejowych znajdujących się za barierą krew - mózg. Dalsze badania powinny to ustalić, aby ocenić ryzyko poważniejszych i długotrwałych powikłań COVID-19 w mózgu.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (2 votes)

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr

hahaha ...nie w gardle tylko

hahaha ...nie w gardle tylko po policzku Biggrin przed badaniem okresowym.

W przeciwieństwie do Ciebie, mam normalnego lekarza, który zgodził się ze mną, że wystarczy wymaz z policzka...

Ty pewnie, nawet w dupie dałbyś sobie pogrzebać, jakby "rząd" tak kazał Lol

...widzisz, jak kłamiesz ? Biggrin

Portret użytkownika Mojeimię44

Ja już nie pytam się co ten

Ja już nie pytam się co ten wirus może a czego nie może? Najważniejsze co zrobił to

1. zamknął nas w domach,

2. zarzucił nam kagańce na twarz,

3. wyprowadził wojsko na ulice,

4. Ocenzurował internet,

5. Likwiduje gotówkę,

6. Restuje gospodarkę, 

7. Wyłączył oświatę i służbę zdrowia

8. Wyniszcza psychicznie obywateli

9. Przekupuje polityków

10. Wprowadza stan wyjątkowy

11. Wprowadza zakaz przemieszczania się

12. Destabilizuje kontakty międzyludzkie

 13. Co najważniejsze. ROBI Z NAS DEBILI. 

Więc tallin biorąc te wszystkie powyższe czynniki wynika, że skutki uboczne koronawirusa to przede wszystkim dewastacja naszego zdrowia psychicznego a nie jakieś zaburzenia krew- mózg. Żadne nowe odkrycia nie robią na mnie najmiejszego wrażenia. Rozwalenie czyjegoś zdrowia psychicznego jest o wiele bardziej szkodliwe niż jakiś jesienny katar i kaszel. Cyrk. 

Nawet wRealu24 już pierdolą, że wirus jest i to groźny tylko dlatego, że jak go negowali to były groźby, że im kanał zamkną. To samo z innymi stacjami. Algorytm łapie zdania kluczowe, agenci oglądają transmisje na żywo i cenzurują. Huj z jesienią średniowiecza. Podważasz groźnego wirusa jesteś wykluczony. Co za cyrk. Śmiertelność 0,13% to granica błędu statystycznego ale ludzie ze sraczką lecą bo koronawirus. Ja pierdziele system oszalał. Kto ma większą kasę ten rządzi. Youtube, google, tv oraz radio panami i władcami ciemnogrodu. 

Takiej zbrodni przeciwko ludzkości i zabrania wolności jeszcze nie było w historii tego świata dlatego biblia mówi, że to wielki ucisk. 

Portret użytkownika keri

Barierę krew-mózg uszkadza

Barierę krew-mózg uszkadza patyk testowy na kowida wpychany aż do samego mózgu. Nie wiemy, jaki materiał biologiczno-chemiczny jest wprowadzany tym patykiem do mózgu, lecz nie jest on jałowy skoro są procedury co zrobić, gdy niejałowy wacik z patyka dotknie skóry czy zostanie połknięty. Dla pewności, że testowanemu uszkodzi mózg i układ nerwowy, mengelowiec grzebie patykiem przy mózgu na płytce sitowej przez 10-15s, bo tak każe instrukcja mengelowska. Krwawienia z nosa po teście, trwające nieraz nawet tydzień potwierdzają wykonanie należytych uszkodzeń i wywołanie stanu zapalnego, dzięki czemu syf dostarczony patykiem jeszcze bardziej zaszkodzi.

Jeśli wirus jest w ślinie, to test powinien polegać na napluciu do probówki i tak testuje się w Japonii. Grzebanie patykiem przy mózgu gdzie nie ma wirusów, wyraźnie wskazuje, że nie mamy do czynienia z procedurą medyczną, lecz mengelowską i testowane są mózgi.

Test PCR nie nadaje się wykrywania wirusów i wiedzą o tym wszyscy badacze, którzy z tych testów korzystają, aby namnożyć DNA. Taką opinię wyraził również autor testu.

Strony

Skomentuj