Sąd uznał, że wystawa artystyczna pod nazwą "j*bać białych ludzi" nie jest rasistowska

Kategorie: 

Źródło: news24.com

Rasizm względem białych to coraz powszechniejsze zjawisko na świecie. Nienawiść oraz ataki na ludzi o białym kolorze skóry zwykle nie są postrzegane jako rasistowskie, zaś dla niektórych nawet wypowiedzenie słowa "murzyn" jest równoznaczne z mową nienawiści. Tymczasem ataki skierowane przeciwko białym są kontynuowane i odbywa się to również pod przykrywką wystaw artystycznych.

 

Na początku roku w galerii narodowej w Kapsztadzie, stolicy Republiki Południowej Afryki, odbyła się nietypowa wystawa, którą określono mianem dzieła sztuki. Jej autorem był Dean Hutton, transwestyta, który sam siebie określa jako feministka i dziwak, zaś media piszą o nim jak o osobie bezpłciowej - ono.

Jego wystawa zawierała tablicę z rasistowskim przesłaniem: "j*bać białych ludzi". Również sam artysta, choć biały, miał na sobie ubranie z identycznym przekazem. W styczniu podczas wystawy grupa osób z partii politycznej Cape Party dokonała "wandalizacji", umieszczając na tablicy plakat z napiem: "Kochaj swojego sąsiada". Domagano się również likwidacji tej formy sztuki.

 

Lider partii Jack Miller podał Huttona do sądu, oskarżając go o rasizm. Tymczasem werdykt okazał się bardzo zaskakujący. Sąd w Kapsztadzie uznał, że wystawa nie posiadała znamion rasistowskich, ani nie była mową nienawiści, zaś słowa "j*bać białych ludzi" rzekomo nie dotyczyły wszystkich białych ludzi. Wytłumaczono, że dzieło Deana Huttona skierowane jest do "ogólnego systemu opresji związanej z białą dominacją".

Nienawiść do białych jest w RPA na bardzo wysokim poziomie i jest pielęgnowana przez rząd, który ma zamiar odbierać ziemie należące do białych i przekazywać je czarnym mieszkańcom kraju. W podobny sposób postąpiło Zimbabwe w 2000 roku, lecz kilkanaście lat po odebraniu ziemi białym farmerom i wydaleniu części z nich z kraju, nastąpił wielki głód i katastrofa gospodarcza.

 

Partia polityczna Cape Party od dawna zwraca uwagę na rasizm w RPA. Ugrupowanie to dąży do secesji kilku prowincji, w których mieszka największy odsetek ludzi posługujących się językiem afrykanerskim. Członkowie partii nie uznają Jacoba Zumę za swojego prezydenta i nazywają go rasistą oraz okupantem Kapsztadu. 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika inzynier magister

to zawsze jest robione przez

to zawsze jest robione przez lewaków spod znaku choroby umysowej homoseksualizmu, transwestytów i gender ! to jest prawda że to sąchoroby umysłowe ! takie przykłady jak ten opisany przez Johna Molla to potwierdzają !!! ""Nie sposób nie zauważyć tutaj, że cudownemu uzdrowieniu homoseksualistów poprzez odgórne wykreślenie tej choroby z listy chorób przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne w 1974 roku towarzyszyło pojawienie się nowej jednostki chorobowej – homofobii. Uleczono kilka procent, wpędzając w chorobę kilkadziesiąt, co daje zajęcie zainteresowanym lekarzom na wiele lat. O skreśleniu z listy chorób nie zadecydowały badania naukowe, a głosowanie przeprowadzone wśród psychiatrów. Wiemy, że 5854 osób było za oraz 3810 było przeciw, skąd wynika, że za wykreśleniem opowiedziało się 58% głosujących. Patrząc na przyjętą metodę podejmowania decyzji stwierdzam, że należałoby uświadomić amerykańskim psychiatrom, iż nauka nie jest demokracją, bowiem o prawdzie nie rozstrzyga się przez głosowanie. W związku z powyższym decyzja o wykreśleniu homoseksualizmu z listy chorób jest nieważna od samego początku i nie jest dla nikogo wiążąca."

http://popotopie.blogspot.com/2017/06/nowi-hitlerowcy-nwo-pozywienie-hitlera_7.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Decyzja sądu jak najbardziej

Decyzja sądu jak najbardziej szokująca, bo bądź co bądź to mowa nienawiści.

Jednak poniższe zdanie z artykulu to jawna hipokryzja:

"Nienawiść do białych jest w RPA na bardzo wysokim poziomie i jest pielęgnowana przez rząd, który ma zamiar odbierać ziemie należące do białych i przekazywać je czarnym mieszkańcom kraju."

RPA to kraj czarnych, a nasi ludzie są tam gośćmi i przez lata siali tam segregację rasową, więc nie ma co się dziwić "rasizmowi". Idąc tym tokiem rozumowania musielbyśmy tak samo oburzać sie na ataki na czarnych w Europie. Ciekawe czy autor w tym samym stopniu dba o dobro czarnych mniejszości w naszym kraju czy raczej cieszyłby się gdyby rząd podkręcal taką nienawiść Smile

Portret użytkownika John Moll

Jeśli głośno mówi się "Polska

Jeśli głośno mówi się "Polska dla Polaków", "Niemcy dla Niemców", czy "Europa dla Europejczyków", to tak samo Afryka powinna być dla Afrykańczyków. Skoro nie chcą tam białych, to biali powinni opuścić to terytorium. Tak samo muzułmanie powinni pozostać tam skąd pochodzą.

Portret użytkownika tomasz26

o ile dobrze widzę ta pani ma

o ile dobrze widzę ta pani ma przyblokowaną karmiczne samoświadomość i swą samoocenę ,czym to spowodowane nie wnikam ..jej wolna wola ,ale proszę ten komunikat wypowiedzieć w liczbie pojedynczej(personalnie ja) ..nie mnogiej ,gdyż mówienie w imieniu wszystkich nigdy nie przynosi zamierzonego celu

Strony

Skomentuj