Rosyjscy naukowcy ostrzegają przed konsekwencjami tworzenia sztucznych chmur

Kategorie: 

źródło: Głos Rosji

Od kilku tygodniu rozmaite prestiżowe uniwersytety zachodnie zaczęły publikować artykuły na temat zbawiennego w skutkach pomysłu tworzenia sztucznych chmur. Ma to być remedium dla naszych bolączek w postaci globalnego ocieplenia i wielkich huraganów, których miałoby wręcz nie być dzięki geoinżynierii. Teraz jednak z zachodnimi sławami w polemikę weszli uczeni rosyjscy.

 

Przypomnijmy, że generalnie plan tworzenia sztucznych chmur zakładał rozpylanie wody morskiej tak, aby pokrywać duże obszary  nad morzem. To miało dać odpowiednio dużo długo utrzymujących się smug,   które dałyby początek Stratocumulusom. Generalnie proces ten widzimy na co dzień nad naszymi głowami. To, o czym mówią naukowcy właściwie już się odbywa a Rosjanie uznali to za pomysł na broń klimatyczną.


Według rosyjskich naukowców chmury stworzone w taki sposób mogą skutkować słonym deszczem, który spali wszystkie rośliny w całej okolicy. Nikt przecież nie będzie pilnował utworzonych chmur, zatem mogą one wywierać wpływ na rolnictwo generując lokalne zniszczenia plonów.

 

Przeciwnicy geoinżynierii uważają, że technologia ta ma na celu wykorzystanie militarne i dzięki odpowiedniemu "zasiewowi" chmur można na przykład zalewać całe miasta. Aż chciałoby się dać przykład zalanego ostatnio Pekinu, ale na działanie broni klimatycznej w tym wypadku nie ma dowodów.

 

Za to wiadomo, że Rosjanie wiedzą, co mówią, gdy twierdzą, że możliwe jest wpływanie na wzorce pogodowe. Gdy w 1986 roku doszło do katastrofy w Czarnobylu,   Rosjanie poprzez rozsiewanie aerozoli wpłynęli na to gdzie skierowała się chmura radioaktywna. Starano się oddalić zagrożenie od Moskwy, ale ceną za to było sprowokowanie opadu w rejonie Gomel.
Rosjanie wpłynęli wtedy świadomie na ruch chmur, po prostu zastosowali w praktyce teorie naukowe i odnieśli sukces.


Zachodni naukowcy proponowali, aby specjalne statki z armatkami po prostu pompowały wodę morską rozpylając ją za sobą. Rosjanie szydzą z tego pomysłu nazywając go nonsensem. Najbardziej wydajne armatki są w stanie pompować wodę tworząc aerozole na wysokości do 3 kilometrów a to nie wystarczy, żeby stworzyć długo utrzymujące się formacje chmur. Oczywiste staje się, że aerozole muszą być rozpylane przynajmniej na wysokości 10 kilometrów. 

Pomysł ze statkami promuje amerykański fizyk Robert Wood i aż trudno powiedzieć, czy jest on po prostu naiwny, popełnił błąd w obliczeniach, czy też po prostu do głowy mu nie przyszło, żeby do siania chmur najlepiej użyć i tak latających już samolotów.

 

Poza tym jeden z rosyjskich ekologów, Władimir Chuprov, stwierdził, że efekt chłodzenia poprzez chmury jest krótkotrwały, co dobrze ilustruje erupcja wulkanu Pinatubo z 1991. Na Filipinach doszło wtedy do emisji popiołu na tyle poważnej, że powierzchniowo pył pokryłby aż 125 tysięcy kilometrów kwadratowych. To tyle, co cała Grecja. Rzeczywiście erupcja Pinatubo schłodziła klimat o pół stopnia, ale potem procesy prowadzące do ocieplenia wręcz przyspieszyły.

 

Zachodni naukowcy od zawsze snuli plany pokrywania Ziemi pasami w celu odbijania promieniowania słonecznego. Nikt jednak nie policzył dokładnie, jakie koszty dla środowiska płynęłyby z masowego stosowania takiej technologii i według Rosjan możliwe jest pojawienie się jakiś skutków ubocznych. Najbardziej jednak niepokoi możliwość wykorzystania geoinżynierii w celu siania terroru, jako broni klimatycznej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Jeśli padnie na mnie i nie

Jeśli padnie na mnie i nie przeżyję... TRUDNO! Jeśli jednak uda mi się przetrwać, teoretycznie powinienem znaleźć się w o wiele lepszym od dzisiejszego świecie! Zaznaczam, TEORETYCZNIE! Ryzyko chyba jednak jest warte zachodu, więc marzę aby się to stało! Chodzi o to, że Ziemia nie należy do nas, tylko na odwrót! Jesteśmy tylko jednym z milionów żyjących gatunków...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Pan Dziobak

Daj spokój, tutaj nie ma

Daj spokój, tutaj nie ma miejsca dla sceptyków lub ludzi, którzy nie za wszystko obwiniają Żydów. To oczywiste, że naturalne cykle Ziemi prędzej czy później doprowadzą do zagłady naszej cywilizacji, lub przynajmniej ją wyzerują. Niestety większość tutejszej społeczności nie przyjmuje do wiadomości naturalnej regulacji życia. Dla nich Żydzi są ucieleśnieniem wszystkiego co złe i jawna krótkowzroczność nie pozwala na rozważenie innych opcji. Tak jak pisałeś, na tej planecie żyjemy tylko dlatego, że na to pozwala nam sama Ziemia. Żydzi nie mają tutaj nic do gadania, prędzej czy później wszyscy tak samo poznamy gniew naszego domu.  Pozdrawiam Pepe

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jak czytam posty

Jak czytam posty ortodoksyjnych ewolucjonistów, to myślę, że ich poczucie własnej wartości jest zerowe... cóż, trudno mieć inne spojrzenie na siebie wierząc, że miało się za pra=pra-bakę kałużę pomyj...Tak ... tak...Dziobak i SurvivorMan, to do was ta mowa...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

...jak zwykle albo

...jak zwykle albo manipulujesz, albo celowo piszesz głupoty i co gorsza nie każdy rozume cel twojej wypowiedzi... Co ma "dziesiątkowanie" niewinnych chemitralom ludzi do "Matki Natury"? Czy to "ludzie" wymyślają geoinzynierię? i "inne kretynizma"? Przecież "dzisiątkowanie" obejmie niewinnych ludzi, nie tych przecież co "wymyślają kretynizmy""Matka Natura" w tym wypadku nie ma nic do gadania, gdyż jest gwalłcona przez syjonistyczne elity w celu właśnie depopulacji... Ci co tym sterują są doskonale zabezpieczeni... Jak myślisz  manipulatorze ( albo głupku) do czego służą stacje na orbitach geostacjonarnych i współczesne "arki noego"... podziemne bunkry i banki zamrożonych nasion itd...?...By ochronić twojego anusa?Będzies zjednym z pierwszych ofiar twojej krótkowzrocznośi zachłyśniętej marzeniem o bogactwie  albo sługusostwa dla tych elit...

Portret użytkownika SurvivorMan

Kompletnie nie ogarniasz o

Kompletnie nie ogarniasz o czym ja piszę!!!Piszesz: "...Przecież "dzisiątkowanie" obejmie niewinnych ludzi, nie tych przecież co wymyślają kretynizmy..."  - WALI MNIE TO, ŻE W WYNIKU NATURALNEJ KATASTROFY ZGINĄ NIEWINNI LUDZIE!!! Skoro z rąk ludzi mogą hurtowo ginąć NIEWINNE zwierzęta i rośliny, to nie widzę powodu, dla którego Matka Natura nie mogłaby dla równowagi zredukować nadmiaru populacji ludzkiej!!!I wiesz co? Módl się, aby to Matka Natura dokonała depopulacji, bo wtedy przynajmniej ludzie będą ginąć losowo, a nie tak jak w wyniku twoich teorii, czyli BOGACI ZOSTAJĄ, A BIEDNI DO PIACHU!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

...przeprasza, że tak mi się

...przeprasza, że tak mi się skojarzyło, ale osobnicy przdkładający dbałość o zwierzątka ponad dbałość o ludzi są osobami egoistycznymi o tendencjach histeryczno-psychopatycznych...( Hitler uwielbiał zwierzęta na przykłąd...) I tu nie mogę oprzeć się nieodpartemu wrażeniu, że "Matka Natura" dopuszcza do życia takie pasożytnicze osobnki......Dygresywnie zastanawiam się, czy to również nie jest efektem jej gwałcenia, przez ludzki rozwój medycyny  i ratowania nworodków, które ona przeznaczyła na zatracenie... Później tacy męczą się w życiu i męczą innych...niewinnych ludzi.... A propo's "...BOGACI A BIEDNI.."... Nie rozumiem tego podziału... Zależy co się rozumie przez jednych i drugich..."BOGACI" też "pójdą do piachu" bo planujące depopulację syjonistyczne elity nie potrzebują konkurencji...A planowana depopulacja to nie teoria... Cały sytem propagandowy traktujący o "globalnym ociepleniu" mówi, iż przyczyną jest nadmierny wzrost populacji ludzkiej - co jest oczywistym kłamstwem...Konsupcjonizm zaśmiecający naszą planetę tworzą dla osobistego zysku właśnie te same elity, dla których stanowimy obecnie wielkie zagrożenie, bo tracą nad swymi niewolnikami konsumpcji ... kontrolę...

Portret użytkownika SurvivorMan

Dobrze więc... Zacznę od

Dobrze więc... Zacznę od końca i napiszę to tak:  Elity zostają, a ich wrogowie i konkurencja, do piachu! Gratis w promocji 3mld. niewygodnego społeczeństwa!LEPIEJ BRZMI???Nie zmienia to faktu, że lepiej by było, gdyby to Matka Natura dokonała depopulacji, bo ona nie będzie wybierać, kto ma zostać a kto nie! Równo wszędzie zasieje śmierć! Rozwaliłoby to też postęp we wdrażaniu NWO (tak nawiasem mówiąc, jestem przekonany że tylko ona może to gówno zatrzymać, bo społeczeństwo nie jest wstanie tego dokonać)!!!A na koniec (omijając Twoje prowokacyjne obrażanie mnie niemal w każdym komentarzu, które świadczy tylko o tym, że jesteś słaby psychicznie, sfrustrowany odmiennym zdaniem innych i nie umiesz się odnaleźć w dyskusji)  dam Ci dobrą radę:NIE UŻYWAJ SŁÓW, KTÓRYCH ZNACZENIA NIE ROZUMIESZ!!! Jestem dla Ciebie EGOISTĄ? Dlaczego? Bo  pomagam tym, którzy tej pomocy potrzebują, a co gorsze, nie są w stanie się sami obronić?Jestem dla Ciebie PASOŻYTEM? Dlaczego? Bo dbam o ekologię, a z otaczającego mnie świata biorę tylko tyle ile jest mi potrzebne do przeżycia?PASOŻYT z definicji ma to do siebie, że czerpie korzyści z żywiciela w taki sposób, że ten ponosi szkody!!!Pomyśl teraz, jak ta definicja świetnie pasuje do większości ludzi, gdy doda się do tego fakt, że żywicielem jest PLANETA ZIEMIA, a nie pobliski supermarket!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj