Rosjanie budują największą na świecie fabrykę dronów! Czy los Ukrainy jest już przesądzony?! A co z Polską ?!

Kategorie: 

Źródło: internet

Na łamach portalu ZmianyNaZiemi wielokrotnie pisaliśmy o najnowszym uzbrojeniu jakie pojawiło się w czasie wojny w Ukrainie. Kluczową rolę odgrywać zaczęły systemy inteligentnych rakiet, które razem z chmarami dronów powodują olbrzymie straty, czy to wśród wojsk rosyjskich, czy ukraińskich. Obie strony usilnie pracują nad rozwojem systemów dronowych, jak chmary dronów, potrafiących ogłupić każdy system przeciwrakietowy, w wyniku czego rakiety wysłane zaraz za charą dronów mają możliwość trafienia do celu.

 

Tak też są one wykorzystywane. Oczywiście zadań jakie wykonują drony jest więcej, w zależności od głowicy lub elektroniki, jaką się montuje w danym dronie. Na chwilę obecną Ukraina ani Rosja nie mają możliwości wysłanie dużych rojów dronów w stronę przeciwnika.

Czynnik ilościowy jest tu najważniejszy. Każdy system nie przetworzy nalotu kilkudziesięciu dronów, najlepiej jeszcze większej ilości. Dodatkowo może nasycić chmurę dronowową dronami szukającymi radarów, po czym je zniszczyć, lecąc za oplatającą smugą radaru. Zagrożenie ilościowym czynnikiem lecących dronów jest tu przeważające i niezwykle groźne dla każdego państwa i obecnie stosowanych systemów radarowych. Na chwilę obecną ciężko by było sobie poradzić z dużą ilością atakujących dronów, jeśli to w ogóle jest możliwe, co pokazują działania obu stron w Ukrainie. Z tego powodu Rosja rozpoczęła budowę wielkiej, jeśli nie największej, fabryki dronów na świecie ! Hangar do montażu dronów zajmuje około 40 tys. metrów kwadratowych, czyli mniej więcej tyle, co sześć boisk piłkarskich!!! Produkcja ma się niebawem rozpocząć w Tatarstanie w Nadwołżańskim Okręgu Federalnym i być ukończona na początku roku 2024.

Według Amerykanów, Iran wysyła sprzęt do fabryki, a także w pełni gotowe do użycia drony do Rosji przez Morze Kaspijskie. Dziennikarze ustalili, że Iran zaopatruje Rosjan w komponenty do dronów Shahed i szkoli inżynierów z tzw. Specjalnej Strefy Ekonomicznej Jełabuga w Tatarstanie. Pierwszy wyjazd specjalistów do Iranu odbył się w marcu. Łącznie w planach jest przeszkolenie ponad 200 osób – wynika z dokumentacji. 

Według śledczych, potencjalna wartość kontraktu między Teheranem a Moskwą na drony szacowana jest na 115-130 mld rubli! Jednocześnie Moskwa zakupiła tysiące gotowych dronów, i z powodzeniem wykorzystuje je intensywnie w wojnie na Ukrainie. Wywiad przekazał, że Iran wykorzystuje szlak Morza Kaspijskiego do przenoszenia dronów, amunicji i pocisków moździerzowych do Rosji, często używając statków, które wyłączyły śledzenie, aby ukryć swoje ruchy.

W ostatnich tygodniach Rosja wykorzystywała irańskie bezzałogowe statki powietrzne do atakowania Kijowa i terroryzowania ukraińskiej ludności, a rosyjsko-irańskie partnerstwo wojskowe wydaje się pogłębiać. Stany Zjednoczone opublikowały zdjęcie satelitarne z lokalizacji, gdzie ma ruszyć produkcja. Wsparcie płynie w obie strony: z Iranu do Rosji i z Rosji do Iranu. Rosja oferuje Iranowi współpracę w dziedzinie obronności, w tym w zakresie pocisków rakietowych, elektroniki i obrony powietrznej, to samo oferuje Kim Dzong Unowi w zamian za uzbrojenie z mocarstwa północno koreańskiego. Na początku tego roku Iran ogłosił, że sfinalizował umowę na zakup myśliwców Su-35 od Rosji. Iran dąży do zakupu dodatkowego sprzętu wojskowego od Rosji, w tym śmigłowców szturmowych, radarów i samolotów szkoleniowych YAK-130. W sumie Iran chce otrzymać od Rosji sprzęt wojskowy wart miliardy dolarów, co pozwoli mu stać się regionalną potęgą.

Podobnie myśli Rosja, jak przekonuje nasz polski analityk Marek Budzisz w audycji z dnia 18 sierpnia 2023r., (w linku) która już nie ma zbytnio szans na dominację światową, ale będzie się w szybkim tempie odbudowywała potencjał militarny z gigantycznymi rojami dronów ! Szacuje się, jak o tym mówi wspomniany analityk, że już niebawem Rosja osiągnie budowanie kilkadziesiąt tysięcy dronów miesięcznie, co pozwoli jej zaatakować każde państwo europejskie wspomnianym czynnikiem ilościowym, czopującym każdy system przeciwrakietowy ! Jak na tym tle wygląda Polska ? Otóż nas system przeciwrakietowy i przeciw dronowy, jak również przeciw helikopterowy jest na poziomie wykonania telefonu do tzw. "sojusznika", jak o tym opowiada znany i ceniony analityk pan Bartosiak. Musimy o wszystko się pytać "sojuszinika" i to od niego zależy czy coś "wykryjemy". Pan Marek Budzisz, we wspomnianej audycji doszedł do bardzo dobrych wniosków: Rosja już za 2 albo 3 lata osiągnie wysoką zdolność bojową, co najmniej tą sprzed inwazji na Ukrainę w roku 2022, albo nawet większą, wliczając tysiące dronów miesięcznie, jak i doświadczenie wyniesione z tego konfliktu. Nie tylko to, bo jak o tym opowiada wspomniany analityk, Rosjanie w pocie czoła przygotowują się na jeszcze większą wojnę, uznając tą w Ukrainie tylko za wstęp !

Z tej perspektywy należy ocenić szansę państw bałtyckich, gdyby doszło do eskalacji i rozlania się konfliktu na państwa post sowieckie, w tym Polskę. Otóż, w pierwszej kolejności musimy uświadomić sobie, że państwa uznane za wojskowe potęgi to takie, które mogą same od zera budować sprzęt wojskowy, opierając się na własnym przemyśle. Jedynymi takimi krajami są na chwilę obecną USA i Chiny, ewentualnie Korea Północna, i częściowo Rosja. Z tego powodu częste głosy jakie pojawiają się w mediach, jakoby Polska była potęgą należy włożyć między bajki! Tego typu wypowiedzi są albo głosami szaleńców, albo ludzi śmiesznych, ośmieszających się. Polska to państwo które nie posiada własnego przemysłu zbrojeniowego, który potrafił by od zera wybudować czołgi, czy inne systemy uzbrojenia. To co możemy robić w Polsce to jedynie składać pewne elementy uzbrojenia w całość z dostarczanych nam części.

Gdyby wybuchł konflikt nasze czołgi, armato hałbice i samoloty działały by do momentu aż sojusznicy dostarczą nam części zamiennych, i  pocisków, ew. rakiet, a to oznacza że nasze zdolności bojowe trwały by zapewne kilka tygodni, bez dalej udzielonego wsparcia sojuszników ! A co jeśli by nam nie dostarczono części zamiennych oraz pocisków i rakiet? Wojna na Ukrainie pokazuje niezbicie, że potęgami można nazwać jedynie wyżej wymienione kraje, w tym częściowo Rosję, borykającą się z wielkimi brakami, a przecież jest to gigantyczne państwo z dużą populacją ludności. Polska tzw. "potęga wojskowa" to jedynie wielkie zakupy sprzętu zdolnego do użytku jedynie w warunkach bycia na smyczy zachodnich koncernów zbrojeniowych. Gdy Rosja ukończy swoją super fabrykę dronów los Ukrainy będzie zapewne przesądzony. Sytuacja taka może być zmieniona tylko i wyłącznie kiedy pojawią się zachodnie systemy anty dronowe i inne skuteczne systemy zwalczania rojów dronów, jednak nie wiemy czy takie rzeczy trafią na Ukrainę, albo do Polski. Jak zwykle w takiej sytuacji pozostaje nam jedynie modlitwa do Jezusa Chrystusa o mądrość dla rządzących i miłosierdzie dla Polaków, otumanionych rozsiewaną propagandą "wielkiej potęgi Polskiego wojska" !

Ocena: 

Średnio: 2.6 (11 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Rosja to bardzo dziwne

Rosja to bardzo dziwne państwo, w wielu miejscach to cywilizacja szatańska wierząca w diabła ! chociaż Ukraińcy mają swoich dziwnych jakichś stworów to jednak musimy trzymać za nich kciuki i modlić żeby pokonali ruskich troli z mordoru ! ruskie elity zatrzymały się w rozwoju na stalinie... sataniście... Niech nas ma w swojej opiece Jezus Chrystus Pan !

Jak ktoś nie wie co się dzieje w Ukrainie to musi zobaczyćten film !!!!! to jest obowiązkowe ! mlotem rozwalają głowy tym którzy nie chcą walczyć !!! zobaczcie dokument o najemnikach !

Wagnerowcy Najemnicy Putina 2023 PL 1080p

https://www.youtube.com/watch?v=KnfQ0Xc49-I

koniecznie połuchajcie od 47 minuty !!!!!! szok !!!!!

Czy Ukraińcom uda się odciąć Krym? [ZEGAR] - Jarosław Wolski i Piotr Zychowicz

https://youtu.be/ghnFjGmccxI?t=2856

w tajnej kooperacji w Polakami i Anglikami Ukrińcy muszą zbudować drony które dolecą do tej fabryki i ją zniszczą!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

Czy ty wiesz o czym piszesz?

Czy ty wiesz o czym piszesz?

To nie sa ukraincy a ni Rosjanie, to sa zwykli ludzie.A kto za nimi stoi?no kto?strach na wroble?

Czasami wydaje mi sie ,se nie masz nic madrego do zaoferowania. Jestes jak ci w kosciele,co sie modla o wlasnie walke i wygraną. A co z reszta posranego rezimu zwanego demokracja.

Przeciez to co piszesz to jakas abstarkcja.Jak zyd ktory idzie mordowac wioski ,bo mu z krzaka cos ktos powiedział. 

A Bog ten ktory stworzył tych wszystkich bozkow sie z nas smieje,bo błądzimy a królestwo jest tak blisko. 

Zachecasz do zła, a to z nim trzeba walczyć. Takze zmien kierunek jazdy,bo nie da sie jechac w dwoch kierunkach na przeciw.

Portret użytkownika Jaroslav Szlinkensztajn

O polskich ludzi to sie nie

O polskich ludzi to sie nie martwcie, oni maja przecież dzielnych polityków i cfelebrytów, i sportowców wybitnych, ci "ludzie" polocków oni uratują, ale najpierw ich oskubią do cna, a potem do wora i do jeziora. Te wasze wille wszystko oddacie, na golasa będziecie spierdalać o ile was puszczą.

Portret użytkownika Cyryl

Proponuje redakcji, aby w

Proponuje redakcji, aby w końcu wzieła się za modernizacje artykułów "inżyniera magistra":

"Otóż, w pierwszej kolejności musimy uświadomić sobie, że państwa uznane za wojskowe potęgi to takie, które mogą same od zera budować sprzęt wojskowy, opierając się na własnym przemyśle. Jedynymi takimi krajami są na chwilę obecną USA i Chiny, ewentualnie Korea Północna, i częściowo Rosja"

Otóż jedynie Rosja może produkować od zera wszelki sprzęt wojskowy, nie mogą tego uczynić ani USA ani nawet Chiny, dlaczego??? Ponieważ jedynie Rosja posiada na swoim terenie wszystkie minerały, surowce naturalne do produkcji i obłsugi tegoż sprzętu. Rosja to najbogatsze w surowce i surowce milneralne państwo świata.

Rosja może produkować rocznie 1000 czołgów T-72 i 1000 czołgów T-90, a nawet te produkcje zwiększać, podobnie jak może produkować największą ilość artylerii i innego sprzętu. Rosja produkuje najwięcej pocisków artylryjskich kilkakrotnie więcej niza wszystkie państwa NATO razem wzięte. 

Od Rosji Chiny mają swoje rakiety hipersoniczne któe są dwókrotnie wolniejsze od rakiet hipersonicznych Rosji. Rosyjski system S-500, posiada pociski hiperoniczne które mogą zestrzeliwać rakiety hipersoniczne. Dlatego, śmieszą mnie bajeczki o tym jak Chiny chcą najechać Rosję. Ponieważ jak Rosja osiągnie wystarczającą ilość systemó S-500 to będzie mogła swoimi rakietami nuklearnymi bezkarnie zniszczyć nie tylko Chiny a nawet USA. 

Proponuje redakcji zastanować się nad tym co pisze "inżynier magister", ponieważ wciska on czytelnikom kity. 

Portret użytkownika 777

Rosjanie gdyby nas

Rosjanie gdyby nas zaatakowali to bedziemy bronic sie tak jak w 1939... pewnie ze 2 tygodnie nam by wystarczylo amunicji i srodkow bojowych... bedziemy atakowac karabinkami bo tylko karabinki sami produkujemy...

Czy wojna zmierza ku końcowi? Czy Rosja może się rozpaść? Marek Budzisz i Mateusz Lachowski.

https://youtu.be/HRU6D0xxzlo

Rosjanie się uczą? Bez myśliwców F-16 ofensywa się nie uda? - Mateusz Lachowski i Piotr Zychowicz

https://youtu.be/BFKCL3dSOto

Portret użytkownika Lommmo

Magister Inżynier  choć twoje

Magister Inżynier  choć twoje artykuły i zamieszczane ilustracje czy jak się nazywa memy są naprawdę  dobre. To ten obrazek że aktorzyna  Żydleński stał się mężem  stanu  a Scholz klaunem to jakiś  kosmiczny absurd. Scholz dba po prostu o interesy  Niemiec czyli o stworzenie euroazjatyckiego obszaru gospodarczego.  Euroazjatycki obszar  gospodarczy jest głęboko  sprzeczny  z geopolitycznym interesem USA. I jest sprzeczny z interesem Polski jako państwa bo zacieśnienie  współpracy Niemcy-Rosja to stopniowa likwidacja  państwa polskiego. Osobiście  jak mam żyć na bombie jak Polska będąca wasalem USA to wolałbym rozbiór Polski  i powrót  do Rzeszy. Tylko że z dotychczasowej praktyki czyli Polska  będąca pod zarządem partia proniemieckiej czyli  PO będąca likwidowana gospodarczo i utrzymywanie w skrajne nędzy to widać że Niemcy nie mają grama dobrych intencji i nie ma mowy o wspaniałym rozwoju  gospodarczym jak za zaboru pruskiego i chodzi Niemcom o ratowanie swojej podupadającej gospodarki  drenażem ekonomicznym wasali. Czyli wariant  powierzenia  się Niemcom jest do bani. A wariant  opieki amerykańskiej to życie na bombie , ogromne wydatki wojenne . Tak że Polska  to kraj przeklęty.  

Portret użytkownika r.abin

O Emilu Czeczko, który nawiał

O Emilu Czeczko, który nawiał z polskiego wojska, bo przestraszył się okrucieństw - których dopuszczali się jego koledzy (żołnierze) na uciekinierach z Syrii, białoruska telewizja - zrobiła wstrząsający film. Wierzę w te słowa, podobnie jak w zapewnienia - byłych (skruszonych) Wagnerowców, bo na wojnie - pierwszą ofiarą, jest prawda. Cieszcie się wojną - bo pokój będzie straszny. Ot w Polsce (w aureoli restrykcji covidowych) - zamordowano ok 200 tysięcy ludzi, a lekarze,  brali (za to) - horendalne dodatki pieniężne. Niby byli to ludzie - stojący nad grobem (i można to podciągnąć, pod eutanazję - legalną na humanitarnym Zachodzie), ale (czy dalej) - można potępiać Nazistów - za realizację podobnych akcji?

Portret użytkownika ARTUR

Na tym sprzęcie który mamy i

Na tym sprzęcie który mamy i który kupimy możemy stawić opór najwyżej kilka dni przy niewyobrażalnych stratach o ile Rosja nie zaatakuje nas nowoczesną bronią a nie tą z lat 90 . Patrząc co się dzieje z wojskiem na Ukrainie nie wziąłbym broni do ręki o ile by armii nie poprowadził polityk krzycząc " za mną " jak Sobieski Smile , ale to chyba niemożliwe Smile

Strony

Skomentuj