Rosja przyjmie tysiące białych farmerów z RPA, którzy są tam prześladowani

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gdy czarni rasiści zaczęli prześladować i grozić śmiercią białym farmerom, którzy są w posiadaniu większości ziem uprawnych w Republice Południowej Afryki, nie znalazło to praktycznie żadnego zainteresowania ze strony rządów na całym świecie. Przyjęło się, że rasistami mogą być tylko biali i jakoś nikt nie nazywa czarnych rasistów rasistami. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że biali farmerzy będą musieli jak najszybciej ewakuować się z RPA.

 

Rosyjska stacja telewizyjna Rossija 1 wyemitowała reportaż, z którego dowiadujemy się, że biali rolnicy szukają schronienia przed prześladowaniami, groźbami i atakami ze strony ludności murzyńskiej. Specjalna delegacja farmerów przybyła do Kraju Stawropolskiego z propozycją otwarcia kanału migracyjnego. Nawet 15 tysięcy białych rolników zamierza wyjechać z RPA i osiedlić się w Rosji.

 

Dotychczas tylko władze Australii sugerowały, że mogą udzielić pomocy prześladowanym farmerom i przyjąć ich do siebie. Z jednej strony, rząd RPA chce odbierać białym rolnikom ziemie i oddawać je w ręce czarnego chłopstwa, a dodatkowo nakręca spiralę nienawiści między białymi a czarnymi. Lecz z drugiej strony, władze południowoafrykańskiego państwa zarzucają, że chęć udzielenia pomocy białym rolnikom przez Australię jest przejawem rasizmu. To dziwne, że wciąż mało kto stawia znak równości między prześladowaniem białej mniejszości przez Murzynów a rasizmem.

Sytuacja w RPA jest niebezpieczna i praktycznie w każdej chwili, nienawiść do białych rolników, którzy uprawiają afrykańską ziemię, może przerodzić się w wojnę domową. Po stronie rządu stanęła bowiem ludność murzyńska, która regularnie napada na białych. Przywódca partii Wojowników o Wolność Ekonomiczną, Julius Malema, zapowiedział niedawno, że jeśli biali „nie podzielą się” swoją ziemią to wkrótce może dojść nawet do ludobójstwa.

 

W tej sytuacji, emigracja wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Kilkunastu tysięcy białych rolników zamierza rzucić swoje dotychczasowe życie i wyjechać do Rosji. W zamian, imigranci oferują wsparcie dla tamtejszej ekonomii i udzielanie kursów z języka angielskiego. To oznacza, że pola uprawne w RPA przejmą czarni chłopi. Będzie dokładnie tak, jak chcą tego czarni rasiści – najpierw wyrzucą białych doświadczonych farmerów i zabiorą im ziemie, a następnie będą przyglądać się, jak głód i bieda zawita do ich kraju.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Rosja chce przyjąć tych

Rosja chce przyjąć tych prześladowanych farmerów nie tylko z przyczyn humanitarnych. Stoi za tym też pragmatyzm, holenderscy farmerzy przyjmowani do Rosji przez ostatnie kilkanaście lat postawili rosyjskie rolnictwo na nogi. Tak że Rosja stała się wielkim producentem i eksporterem zboża , ale nie kosztem zagłodzenia paru milionów ludności jak to się robiło za stalinizmu. W innych działach produkcji rolnej też sąw Rosji gigantyczne postępy przy dużym udziale, choć oczywiście nie tylko , zagranicznych przybyszów znających się na wielkoskalowym rolnictwie. A murzynom z RPA się nie ma co tak znowu dziwić bo powłączały mi się z YT filmiki z południowoafrykańskich firm różnej maśći i wygląda co najmniej dziwnie jak nie dramatycznie kiedy jest biały szef i kilku jego białych przydupasów, a na około jako fizole sami czarni. Co prawda w innych krajach kapitalistycznych mniej więcej wygląda to tak samo , ale ze względu na raczej jednak nadal jednorodny kolor skóry mieszkańców to tak nie rzuca się w oczy.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Oczywiście, że przyjmowanie

Oczywiście, że przyjmowanie farmerów z RPA do Rosji ma wymiar strategiczny dla rolnictwa w Rosji. Chcesz zostac Rosjaninem? Dostajesz z mety 2ha i gospodarstwo.. Za darmo! Wkrótce Rosja stanie się potęgą nie tylko militarną, która już jest, ale i rolnictwem przewyższy wszystkie inne kraje świata. Mają terenu a terenu...

Portret użytkownika Takitam

Jeśli z RPA wyemigruje

Jeśli z RPA wyemigruje większość kumatych producentów żywności to za parę lat będzie nowy zalew głodnych nachodźców do Europy z RPA.

Portret użytkownika alojzy

"Będzie dokładnie tak, jak

"Będzie dokładnie tak, jak chcą tego czarni rasiści – najpierw wyrzucą białych doświadczonych farmerów i zabiorą im ziemie, a następnie będą przyglądać się, jak głód i bieda zawita do ich kraju."

Z jednej strony przypomina to swojskie zdania typu "nie chcecie obcych banków - spoko będziecie nędzarzami!", "nie chcecie wolnosci i demokracji - to będzie wojna!", "nie chcecie gmo - będziecie głodowali", "nie chcecie się szczepić - to pójdziecie siedzieć" .
Czy nie należy uszanować woli kogoś, kto czegoś jasno i wyraźnie nie chce i na siłę  mu tego nie wciskać juz nawet nie dlatego że to "niegrzeczne", ale z daleka śmierdzi to intereami, korporacjami i podstępem?

Z drugiej strony widać, że antybiała histeria jest przez kogoś nakręcana i obliczona jest na budowanie totalnego chaosu na skalę globalną... ale skoro biali nie są w stane, albo nie mają ochoty powstrzymać przed niszczeniem kontynentów swoich białych bandytów rokefelerów, banksterów i korporacje - "bo pieniędze", to co się dziwić murzynom, że też im ulegają?
 

Portret użytkownika Maxxx

Tak mi przyszło do głowy, że

Tak mi przyszło do głowy, że te prześladowania białych w RPA są powiązane z suszą i sytuacją Kapsztadu. Mam na myśli, że na kraj spadła klęska jako kara za działania władz.

Skomentuj