Rekordowo zimny kwiecień 2021 burzy narrację zwolenników teorii globalnego ocieplenia

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W Europie miniony kwiecień okazał się najzimniejszy od niemal stu lat. Nie lepiej jest na początku maja. Mimo to zwolennicy teorii o globalnym ociepleniu nie ustają w przekonywaniu, że nawet jak jest chłodniej to jest cieplej.

 

Ostatni kwiecień okazał się być najzimniejszy w Anglii od 99 lat, ale meteorolodzy z brytyjskiego urzędu MET Office, znaleźli sposób na zmniejszenie rangi tego rekordu. Próbując odwrócić uwagę ludzi oświadczyli, że był to najzimniejszy kwiecień w Wielkiej Brytanii od 60 lat przewyższając poprzedni najzimniejszy kwiecień z 1960 roku. 

 

W ten sposób MET Office ukrywa informację o najzimniejszym kwiecietniu w Anglii od 99 lat sugerując, że wcale nie jest tak chłodno jak się to wszystkim wydaje. W Wielkiej Brytanii w kwietniu występuje średnio 13 mroźnych dni. Nowy rekord pobił poprzedni z 1972 roku o co najmniej 2 dni. Wielu rolników i sadowników poniosło ogromne straty. We Francji odnotowano również znaczne straty w uprawie winorośli. Skutkiem tego może być mniej francuskiego wina.


W rzeczywistości w całej Europie jest ostatnio bardzo zimno. Bez cienia przesady można móić o anomalii temperaturowej przed 30 kwietnia w stosunku do normy klimatycznej z lat 1981-2010. Taka sytuacja miałą miejsce na przykład w Niemczech gdzie zanotowano najzimniejszy kwiecień od 40 lat. 

 

Koniec kwietnia 2021 roku przyniósł Niemcom 13 mroźnych dni. Pod tym względem stał się drugim najzimniejszym miesiącem w całej historii pomiarów. Więcej mroźnych dni odnotowano w Niemczech jedynie w 1929 roku. Średnia temperatura w kwietniu br. Wyniosła 6,1 stopnia Celsjusza. To o -1,3 stopnia mniej niż średnia z okresu bazowego 1961-1990.

 

W całej Europie utrzymujące się niskie temperatury znacznie opóźniły wzrost roślin. Osłabienie wegetacji obserwuje się od Wysp Brytyjskich, przez Francję, kraje Beneluksu, Niemcy, Polskę, część Norwegii po zachodnią Ukrainę i Bałkany. Utrzymujące się niskie temperatury, w tym mrozy, znacznie opóźniły rolników i ogrodników. W Polsce zanotowano najniższą temperaturę od 24 lat. Nienormalnie niskie temperatury z mrozem i opadami śniegu trwają od początku maja i dopiero przyszły tydzień daje szanse na powrót do choćby wiosennych temperatur. Narazie panuje zima w czasie kalendarzowej wiosny.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika drako_tr

"...nawet jak jest chłodniej

"...nawet jak jest chłodniej to jest cieplej..." ... przecież zwolennicy teorii o globalnym ociepleniu nie mogą się przyznać do tego, że ich Bogowie nałkoffce, znowu w wuja ich zrobili Biggrin i będą szli w zaparte, nawet jak im zamarznięta kopa na łeb spadnie... powiedzą, że to tylko taki twardy deszcz Lol

Portret użytkownika Binx

Nie bez powodu trzeba płacić

Nie bez powodu trzeba płacić kasę na CO2 przeciez ktoś musi nabić portfel , ale lemingi wierzą we wszystko . Selco Begovic w swojej ksiazce o przetrwaniu w miescie (polecam) pisze , "nie ufaj mediom" i to jest prawda 

 

Portret użytkownika BG

Z "tonu" twego wpisu,

Z "tonu" twego wpisu, wnioskuję, że tobie żadna mapka nie jest potrzebna, bo jesteś już przekonany o zmianie klimatu "spowodowanego przez czlowieka".  A przekonanego nie przekonasz. Wystarczy pogrzebać w necie i poczytać książki z podstawówki w kwestii klimatu, żeby nie być ekotalibem i ignorantem naukowym. 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika BG

 CHODZIŁEM DO ' PRL-OWSKIEJ "

 CHODZIŁEM DO ' PRL-OWSKIEJ " PODSTAWÓWKI I TAM MNIE UCZYLI ŻE KLIMAT WCIĄŻ SIĘ ZMIENIA , Z NATURY, NIE PRZEZ CZŁOWIEKA. NATOMIAST UCZONO MNIE TEŻ, ŻE CZŁOWIEK ZANIECZYSZCZA ŚRODOWISKO ( NP. DO DZIŚ LEJE SIE GÓWNO DO WISŁY W WARSZAFCE TRZASKOWSKIEGO , A GREEN-PIC DO WYNAJĘCIA  W CELACH EKOTERRORYZMU, CZYLI EKOTALIBOWIE JAK TY , MÓWIĄ, ŻE TO NIC ZŁEGO ,ŻE RZEKA BĘDZIE "PRZEŻYWIONA" , NATOMIAST W SPRAWIE ZAMKU NAD NOTECIĄ SIEDZIELI CICHO ( MIMO IŻ NARUSZA OBSZAR NATURA 2000 ). UCZONO MNIE TEŻ, ŻE W AFRYCE JEST GŁÓD I NIE MA WODY, ZRESZTĄ DO DZIŚ NIEWIELE Z TYM ZROBIONO, JAKBY OLIGARCHII GLOBALNEJ BRAKOWAŁO ŚRODKÓW. NO ALE GDZIEŚ WOJNY MUSZĄ BYĆ, BROŃ SPRZEDAWAĆ TRZEBA BO TO 1/4 GLOBALNEGO OBROTU PIENIĄDZA. 

NIE WIEM CO MASZ DO SZKÓŁ PRZYKOŚCIELNYCH , BO JAKBYŚ ZAUWAŻYŁ I POCZYTAŁ , TO WIĘKSZOŚĆ DZIECI Z ELIT GLOBALNYCH UKOŃCZYŁO, LUB CHDZI DO TAKOWYCH ALBO DO WOJSKOWYCH ( Z NOTABENE TEŻ PODSTAWAMI ZASADAMI WIARY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ LUB MUZUŁMAŃSKIEJ W ZALEŻNOŚCI OD REGIONU ŚWIATA) , BO ONE UCZĄ ZASAD.

WIĘC ODE MNIE SIĘ ODPIERDOL. POZDRAWIAM.

Strony

Skomentuj