Rekord tak zwanych zakażeń koronawirusem w Polsce. Czy powtórny lockdown jest już tylko kwestią czasu?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiejsza liczba tak zwanych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 osiągnęła nowy rekordowy poziom. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że mamy aż 1587 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia. Chodzi o wyniki testów RT PCR, które mimo swej ułomności zostały wybrane jako główne źródło informacji o ilości osób, w których organizmie wykryto nawet śladową ilość koronawirusa. Co ten niechlubny rekord oznacza dla Polaków?

Od kilku miesięcy media przygotowują nas na tak zwaną "drugą falę" koronawirusa. Ostrzegano, że skończy się to kolejnymi zamknięciami gospodarki jak to, którego doświadczyliśmy w marcu i kwietniu bieżącego roku. Wygląda na to, że jesteśmy na przysłowiowym kursie i ścieżce. Nasz bratni kraj Izrael już tydzień temu został zamknięty i obywatele siedzą tam grzecznie w domach. Dotychczas podczas pandemii nasze władze kopiowały postępowanie rządu izraelskiego. Czy to znaczy, że my również podążymy w kierunku lockdownu?

Obecnie w Polsce już ponad 137 tysięcy osób zostało objętych kwarantanną. Na szczęście jej warunki ostatnio złagodzono. Teraz w areszcie domowym przebywa się 10 dni i aby zostać uwolnionym nie trzeba już mieć dwóch negatywnych testów RT PCR. Po prostu okazało się, że te testy wykrywają nawet śladowe ilości wirusa, bo właśnie tak działa ta technologia. Dlatego wyniki pozytywne dotyczyły ludzi, którzy już dawno zwalczyli wirusa, ale reakcja łańcuchowa polimerazy z uporem maniaka wskazywała na to, że ktoś taki jest zakażony. Rekordziści pozostawali z tego powodu na kwarantannie nawet 90 dni!

 

Bez wątpienia liczba tak zwanych zakażeń zależy od ilości wykonywanych testów. Polska jest na 23 miejscu na 27 krajów Unii Europejskiej pod względem liczby wykonywania testów. Teraz w naszym kraju wykonuje się 85 testów na milion mieszkańców. Pocieszające jest to, że nadchodzi weekend, więc jutro raczej nie przekroczymy 2000 rzekomo zakażonych, bo nie będzie komu robić badań. 

 

Obecny wzrost zakażeń koronawirusem powoduje, że specjaliści zaczynają ostrzegać przed tzw. twindemią. Chodzi o nałożenie się jesienią i zimą zakażeń, wywołujących Covid19 oraz grypę. Eksperci przyznają tym samym, że nie sposób odróożnić grypy od koronawirusa. Rzeczywiście pod względem zakaźności i śmiertelności SARS-CoV-2 przypomina tylko nieco bardziej zjadliwą grypę sezonową. Nie jest to patogen ekstremalnie niebezpieczny bo gdyby koronawirus był zabójczy, politycy siedzieliby w schronach, a nie paradowali publicznie bez maseczek.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3.7 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Eddie

Rekord będzie gonił rekord.

Rekord będzie gonił rekord. To dopiero początek bo najgorsze miesiące nadchodzą. Pracuję w małej przetwórni gdzie pracuje kilkadziesiąt osób. Jakieś 30% stanu osobowego jest chora w domu lub choruje i mimo to pracuje. Objawy grypowe i tyle. 

Portret użytkownika euklides

Bullshit. W całej Polsce jest

Bullshit. W całej Polsce jest "chorych" 1500 osób. To mniej niż ‰ (promil!!!).... Jeśli w twojej wydumanej "małej przetwórni" 30% załogi było by chorych to bylibyście naprawdę ewenementem, istnym fenomenem, wymykającym się statystykom. Nie wymyślaj zatem kolejnych nichó.w i nie pied..., bo wielkrotnie ci mówiono, że nie znajdziesz tu idiotów.

Portret użytkownika S

"Dzisiejsza liczba tak

"Dzisiejsza liczba tak zwanych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 osiągnęła nowy rekordowy poziom" dokładnie identyczne zdanie czytano dzisiaj w mediach szwedzkich. Mam brata w Dublinie, który powiedział, że tam wygłoszono ... tak IDENTYCZNE zdanie w mediach (Anglia ma się zaraz zamknąć). Lockdown 2.0 na pewno obejmie już Hiszpanię, Turcję i Austrię. Jak ktoś ma tam znajomych/rodzinę niech zapyta co mówili w mediach. Strasznie jestem ciekaw gdzie nagle odnotowano "rekordową liczbę dziennych zarażeń, od początku pandemii". Pamiętajmy, lockdown 2.0 jest zaplanowany na całkowite zniszczenie gospodarki, plan-demia musi więc być ogromnych rozmiarów, tak by pojedyńcze rządy "nie poradziły sobie" i aby można było w styczniu, w Davos ogłosić konieczność powołania Rządu Światowego żeby nas uratował. A potem to już witamy w NWO.

Bezsilne ujadanie "pożytecznych idiotów" z Ministerstwa Prawdy zawsze upewnia mnie, że mam rację. Podziękujcie za to ode mnie drogie "płatne szczekaczki", swoim oficerom prowadzącym i politrukom Biggrin

Portret użytkownika S

Tak, miejmy nadzieję, że w

Tak, miejmy nadzieję, że w Davos będzie już tylko płacz i rwanie włosów z głowy. Dobre wieści na weekend: w tym tygodniu zaczęły się przesłuchania Ghislaine Maxwell, baby Epsteina. Ukrywała się po aresztowaniu alfonsa dla bogatych pedofili, ale złapano ją jakoś w lato i udało się niedopuścić do jej "samobójstwa". W sobotę Trump powołuje nowy Sąd Najwyższy w USA (stary skorumpowany wywalił w całości). I ma ruszyć proces pedofilów od "Pizza Gate". A w takim razie Clintonowie, Obama, Gates, Soros a może też Rockefeller i Rothschild, mają przejebane. Oskarżyciel zażąda dla wszystkich minimum 20 lat bezwarunkowego (takie są przecieki). Na rozkaz Trumpeła powiększono kilkakrotnie więzienie w Guantanamo (czyżby dla nowych pensjonariuszy?). Tak, wiem że wielu powie, że Trumpeł nie jest po naszej stronie. Też tak myślę, Trumpeł jest mimo wszystko buisnessmanem, więc robi kasę na pracy innych. ALE ... zrobił lewakom zbyt wiele pod górkę, za dużo im nabruździł, żeby to była tylko jakaś zasłona dymna. Myślę, że Trumpeł jest na tyle "ludzki", że nie chce zgnojenia ludzkości, a raczej żeby wszystko było po dawnemu. Są biedniejsi i bogatsi oraz miliarderzy kręcący interesy, zamiast "ludzkich mrowisk" z bezwolnymi masami zaczipowanych robotników jak to pragną lewaki. Obserwujmy pilnie sytuację, bo możliwe że mamy jeszcze szansę Smile

Bezsilne ujadanie "pożytecznych idiotów" z Ministerstwa Prawdy zawsze upewnia mnie, że mam rację. Podziękujcie za to ode mnie drogie "płatne szczekaczki", swoim oficerom prowadzącym i politrukom Biggrin

Portret użytkownika S

Drogi trollu, idź ty na

Drogi trollu, idź ty na jakieś lewackie portale i tam się wzajemnie głaszczcie po jajkach i opowiadajcie sobie jacy to jesteście mądrzy i się znacie. I nie zapomnij o maseczce, to uratuje ciebie i twoją babcię XD

Bezsilne ujadanie "pożytecznych idiotów" z Ministerstwa Prawdy zawsze upewnia mnie, że mam rację. Podziękujcie za to ode mnie drogie "płatne szczekaczki", swoim oficerom prowadzącym i politrukom Biggrin

Portret użytkownika Mojeimię44

Oni o tym mówią, że trzeba

Oni o tym mówią, że trzeba jeszcze bardziej zaostrzyć współpracę pomiędzy państwami czyli wszyscy mają ten sam kierunek: jeden światowy rząd. Nieoficjalnie on już jest gdyż tak jak zauważyłeś na całym świecie (poza kilkoma wyjątkami) mówią to samo a inne sprawy ukrywają. Np. ukrywają protesty w kolumbi, Izraelu, Egipcie czy ten protest na Tajlandi

https://youtu.be/Dgs-_x-_idw

Oczywiście protestów jest dużo więcej i  są one na całym świecie jednak dziennikarskie oko wizji jakoś ich nie dostrzega.

Warto obejrzeć filmik pod spodem. 

https://youtu.be/lpBCIVF2frA

Strony

Skomentuj