Psy będą ostrzegać przed obecnością koronawirusa w miejscach publicznych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Teraz eksperci zastanawiają się, jak zapewnić kontrolę nad sytuacją epidemiologiczną, ponieważ ograniczenia związane z pandemią COVID-19 są stopniowo znoszone. Naukowcy z Pensylwanii uważają, że psy potrafią robić to doskonale.

 

Psy będą ostrzegać przed obecnością koronawirusa w miejscach publicznych. Według badań opublikowanych w czasopiśmie PLOS ONE, psy, dzięki wrażliwemu węchowi, mogą być wykorzystywane do sprawdzania miejsc publicznych i wydarzeń pod kątem obecności koronawirusa.

 

Naukowcy opracowali program szkoleniowy, aby nauczyć psy m.in. rozpoznawania patogenu i rozróżniania jego zapachu. W jej ramach zwierzęta musiały ustalić obecność koronawirusa na koszulkach noszonych przez przedstawicieli kilku grup, tj. osoby z dodatnim i ujemnym wynikiem testu na koronawirusa, a także osoby zaszczepione.

 

Naukowcy wyszkolili dziewięć psów. Następnie ich zdolności przetestowano na przykładzie próbek moczu osób z COVID-19 i bez. Zwierzęta wykonały świetną robotę, wykonując ją z 96% dokładnością. Naukowcy podkreślili, że psy popełniały błędy, ale dalsze szkolenie z większą liczbą próbek pomoże zmniejszyć liczbę pomyłek. Być może wtedy wyszkolone psy zostaną wykorzystane do kontrolowania bezpieczeństwa epidemiologicznego w społeczeństwie.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Zn

Psa łatwo wytresować by ,

Psa łatwo wytresować by ,,wskazywał" cokolwiek, tak samo ja ,,wskazują"  fałszywe ,,testy" ,,antygenowe"które reagują nawet na... sól fizjologiczną o coca-coli czy soku jabłkowym nie wspominając. Oto ,,SPOWIEDŹ RATOWNIKA" www.youtube.com/watch?v=D6EM7qQL6k8     która jest skutkiem działań szatańskich - masońskich dealerów koncernów farmaceutycznych którzy nami rządzą a udają ,,patriotów" niszcząc Polskę (podobnie jak ich  bracia niszczą  inne kraje, głównie tam gdzie dominują ludzie o białej skórze).  I dla przypomnienia czym jest polityczny układ biznesowy: ,Sponsorowani eksperci doradzają premierowi? Kto im płaci i za co? M. Pawlicki w MN!" www.youtube.com/watch?v=cFHESnB5VLA : ,,Warto rozmawiać 12 kwietnia 2021 o "pandemii" covid. - pewnie polecą w TVP głowy" www.youtube.com/watch?v=3J_aiFMi0Ko

Strony

Skomentuj