Prezydent Poroszenko oświadczył w Izraelu, że to Żydzi założyli Ukrainę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niekiedy politycy zdobywają się na chwile szczerości. Tak właśnie stało się w przypadku obecnego prezydenta Ukrainy, oligarchy żydowskiego pochodzenia, Petro Poroszenki, który podczas swojego wystąpienia w izraelskim Sejmie - Knesecie, zwrócił uwagę, że podczas tworzenia państwowości ukraińskiej niebagatelną rolę odegrali Żydzi.

Ukraiński prezydent zauważa, że po I wojnie światowej, gdy nagle pojawiła się szansa na stworzenie państwowości ukraińskiej, to właśnie środowiska żydowskie odegrały jedne z kluczowych ról. Efektem tego było to, że w pewnym momencie emitowano nawet pieniądze z napisami w jidish

"Może się mylę, ale to były pierwsze pieniądze z żydowskimi napisami na początku XX wieku. Oznaczało to praktycznie, że język żydowski był jednym z oficjalnych w młodym ukraińskim państwie i Żydzi jako naród byli bezpośrednimi uczestnikami jego utworzenia. Co więcej, w rządzie Ukrainy podczas niezależności na początku XX wieku stworzono oddzielne Ministerstwo ds. Żydów” – powiedział Poroszenko w izraelskim parlamencie

Warto w tym momencie przypomnieć, że mniejszość żydowska w Europie Wschodniej, jawnie domagała się powstania państwa od Bałtyku do Morza Czarnego, które miało być zamieszkałe przez 6 milionową diasporę żydowską. To niezbyt znane fakty w Polsce, gdzie przyjmuje się, że polscy żydzi cieszyli się z powrotu polskiej państwowości w 1918 roku.

 

Petro Poroszenko powiedział też w Izraelu o tym, że korzenie chasydyzmu sięgają Ukrainy. Rzeczywiście ten dziwny ruch wewnątrz judaizmu powstał w XVII wieku w okresie wojen i powstań kozackich, oraz towarzyszących im przemarszów wojsk przyczyniających sie do nędzy i poczucia zagrożenia ówczesnych mieszkańców Rzeczpospolitej. Taka sytuacja skłania do radykalizmów i dlatego mniej więcej wtedy żydzi zamieszkujący te obszary wytworzyli coś co nazywa się chasydyzmem, a co powstało właściwie na podstawie dziwacznego mistycyzmu i nauk kabalistycznych.

 

Potomkiem żydów ukraińskich, którzy to praktykowali jest pan prezydent Petro Poroszenko, którego ojciec nazywał się Waltzman. Diaspora żydowska nadal rozdaje karty na Ukrainie, a większość tamtejszych oligarchów ma żydowskie korzenie. Jednym z najbardziej znanych jest Ihor Kołomojski, który otwarcie finansuje działalność batalionów Azow i Ajdar, stanowiących de facto jego osobiste bojówki. Zresztą obecny premier Ukrainy, Wołodymyr Hrojsman jest również pochodzenia żydowskiego tak jak i jego poprzednik Arsenij Jaceniuk. 

Ihor Kołomojski - źródło wikipedia

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że Ukraina z prezydentem, premierem i olgarchami pochodzenia żydowskiego, właściwie staje się czymś na kształt trzeciego państwa żydowskiego. Pierwszym został Żydowski Obwód Autonomiczny w składzie Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, który powstał 7 maja 1934 roku. Drugim stał się Izrael w 1948 roku. Kto wie, może trzecim nieformalnym państwem żydowskim zostanie też Ukraina.

Flaga Żydowskiego Obwodu Autonomicznego - źródło wikipedia

Chwile szczerości jak ta, na którą w izraelskim Knesecie pozwolił sobie prezydent Poroszenko, nie zdarzają się często, więc tym bardziej warto popatrzeć na to gdy informacje o rzekomym wpływie żydów na Ukrainę, stają się faktami, a nie tylko kolejnymi zbywanymi machnięciem ręki teoriami spiskowymi. 
 

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (7 votes)

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika MORFEUS

No i wszystko jasne kto

No i wszystko jasne kto rządzi tym wrogim wobec Polski krajem. Może teraz niektórzy wreszcie przejrzą na oczy. Wy się potem dziwicie skąd w nich tyle nienawiści do Polaków. Ktoś tę nienawiśc przecież nakręca i inspiruje. Na Ukrainie są też bardzo mocne wpływy naszego drugiego "przyjeciela", czyli Niemiec. Osaczają nas ze wszystkich stron wspaniali "sojusznicy", którzy prędzej czy później wbiją nam nóż w plecy, bo historia lubi się powtarzać.......

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Okazuje się, że to nie Polacy

Okazuje się, że to nie Polacy, nie Rusini, nie Tatarzy, nie Kozacy, tam żyją - tylko Żydy. W sumie Waltzman i tak wyraził się bardzo łagodnie. Mógł przecież powiedzieć, że gieroje ukraińcy wszyscy mają pochodzenie takie samo jak gieroj Stefan syn burdelmamy Banderszy. Znając życie, powie to gierojom dopiero po powrocie do Kijowa.

(BTW Kijów otrzymał prawa miejskie od Polskiego króla w 1492 roku i sam ten fakt wiele daje do myślenia na temat dziczy żyjącej tam na bagnach. Oni są jak muzełmanie czyli 500 lat opóźnieni cywilizacyjnie. Pewnie dlatego żydy nimi tak łatwo sterują i pewnie dlatego są takimi bezwzględnymi mordercami.)

Portret użytkownika Mjr.rez

Iwan

Iwan
Na Polakach ruska propaganda nie robi większego wrażenia co widać po wściekłości rosyjskich harcowników którzy co rusz straszą nas zaoraniem ATOMEM. Badania wykazały że 80% Polaków uważa Rosję za agresora w Ukrainie,Gruzji i nawet Syrii. Niestety ale Polacy jak i wszystkie narody byłego UW wiedzą jakimi krajem jest Rosji i że tam demokracja to abstrakcja a słowo naród już dawno zastąpiono homosovieticus. 
Twoja roSSja to takie wielkie wiezienie na obcej ziemi w ktorym zyja sami bandyci,zlodzieje ,oszuści i mordercy.

Portret użytkownika U_P_Adlina

mendak kontroluj sie trochę,

mendak kontroluj sie trochę, bo ten tekst juz wklejałeś. Nie słyszałem, żeby Rosja chciała twój banderland zaorać atomem. Po co? Przecież to szambo samo się rozpada. "Badania" mendak? Czyje "badania"? TVN24 ("całe kłamstwo, całą dobę")? Kto wierzy w te "badania"? trollino od tymy? Na ukrainie mendak sami się doigraliście wojny domowej dokonując anty-demokratycznego zamachu stanu. W Gruzji? Przecież to gruzja napadła trollu od tymy na Osetię, a wojskom Osetii pomogły w obronie rosyjskie oddziały, które po skutecznym kontrataku wykopały gruzinów z powrotem na ich grajdół. Syria? Mendak, nie ośmieszaj się. W Syrii Rosja jest zgodnie z prawem międzynarodowym na zaproszenie władz syryjskich, czego nie mozna powiedzieć o twojej bandyckiej uSSmanii. W Syrii Rosja zwalcza uSSmańskich terrorystów najemnych opłacanych przez faszyngton. Demokracja? I kto to mówi? Chacheł, ktorego nazi-ziomale obalili demokratycznie wybranego prezydenta. A jaką demokrację masz mendak chociażby w takiej hujni gejropejskiej. U szwabów za krytykę muslimów gwałcących kobiety idzie się do pierdla. Daruj więc sobie trollu od tymy gadki o demokracji.

PS: Hehehehe! Wściekłość i frustracja mendak, co? Prawda o twojej nazi-upainie coraz bardziej wybija. Jak to szambo. Hehehehe! Wściekaj się mendak, wściekaj! To już wasza końcówka bandersyny.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj