Prezydent Filipin grozi więzieniem każdemu niezaszczepionemu obywatelowi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte, powiedział niedawno, że zamknie do więzienia wszystkich obywateli tego kraju, którzy odmówią przyjęcia szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV2. Tym samym, Filipiny zostaną wkrótce pierwszym państwem, które zdecydowało się na tak drastyczne kroki.

 

Na obecną chwilę, liczba przypadków koronawirusa na Filipinach osiągnęła łączną liczbę ponad 1,3 miliona przypadków i 23 000 zgonów. Warto zauważyć, że prezydent tego kraju, celowo wystąpił przeciwko tamtejszej służbie zdrowia. Tamtejsi przedstawiciele MZ nalegali aby szczepionka przeciwko chorobie Covid-19 nie była obowiązkowa. Argumenty podane przez Duterte są zresztą dość trudne do zrozumienia. Przemawiając w telewizji, stwierdził on bowiem że „Jeśli jesteś osobą, która nie jest zaszczepiona, jesteś potencjalnym nosicielem”.

 

Stanowisko prezydenta Filipin idealnie obrazuje podejście wielu współczesnych polityków. Bezmyślne podejście do indywidualnych okoliczności takich jak choroby układu odpornościowego, układu krążenia czy nawet nowotwory, idealnie ukazuje arogancję jaka dla wielu z nas stała się codziennym widokiem. Eksperci ds. zdrowia ostrzegają, że nawet osoby zaszczepione, powinny nosić maski w miejscach publicznych, niezależnie od swojego statusu szczepień.

Jest tak dlatego, że nie sposób stwierdzić czy zaszczepione osoby nie rozprzestrzeniają choroby nawet po drugiej dawce. Pozostają jeszcze kwestie nowych wariantów wirusa. Badania kliniczne pokazują, że szczepionki Johnson & Johnson i Novavax, były mniej skuteczne w zapobieganiu objawowemu zakażeniu wariantem B.1.351 w porównaniu z oryginalnym koronawirusem.

 

Bez dalszych badań naukowcy nie mogą jeszcze stwierdzić, że szczepionki COVID-19 naprawdę chronią przed wszelką transmisją. Badania mające na celu bezpośrednią odpowiedź na to pytanie, poprzez śledzenie kontaktów, dopiero się rozpoczynają. Jednak prezydent Filipin, uznający się za alfę i omege, najwyraźniej zna już wszystkie potrzebne dane, do wprowadzenia pierwszej światowej sanitarnej dyktatury.
 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Xmsmmgr

No nie, nie bądźmy brutalni -

No nie, nie bądźmy brutalni - lepiej zamknąć w odosobnieniu tego prezydenta i garstkę kowidian, oraz każdego, kto się zaszczepi. Albo wydzielić im część terytorium, a 100 mln ludzi niech żyje normalnie. Oni będą zadowoleni, gdyż będą wokół nich sami wyszczepieni, a reszta będzie mogła skończyć ten cyrk.

Portret użytkownika syriues

Z punktu widzenia obserwatora

Z punktu widzenia obserwatora  zycia demokracja jest dyktaturą i proszę sobie to zakodować w głowie.zaden utroj nie jest miły, a demokracja jest typowa strukturą niszcząca ludzi, ludzkiej rodziny,kulture i religię.demokracjaro korupcja,demokracja to biznes.

Portret użytkownika Namaste

Demokracja nie byłaby zła w

Demokracja nie byłaby zła w środowisku ludzi myślących i niekierujących się emocjami. Emocje w dużej mierze są odpowiedzialne za to, co ludzie myślą na dany temat. Emocji nie da się wyeliminować, co sprawia, że ludzie przestają myśleć i błędne koło się zamyka. Z tego względu demokracja nie jest dobrym rozwiązaniem. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Nickt

Demokracja nie ma prawa

Demokracja nie ma prawa działać w skali milionowych społeczeństw, zwłaszcza o mózgach wielkości orzeszka laskowego. Można jedynie mówić o durnokracji czyli o durniach rządzących durniami.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Alan Coren trafnie określił

Alan Coren trafnie określił istotę chorego systemu, jakim jest współczesna demokracja:

Demokracja polega na wybieraniu swoich dyktatorów, po tym gdy powiedzą ci to, co myślisz, że chcesz usłyszeć.

Platon, zaś zauważył, że:

Demokracja prowadzi do dyktatury.

Strony

Skomentuj