Preparat na reumatoidalne zapalenie stawów zmniejsza liczbę zgonów z powodu COVID-19 o 71%

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Badania kliniczne międzynarodowego zespołu naukowców wykazały, że baricytynib zmniejsza śmiertelność o 71% w porównaniu ze standardowym leczeniem. Wcześniej potencjał leku przeciwko COVID-19 został określony przez sztuczną inteligencję. Teraz naukowcy prezentują pierwsze obiecujące wyniki.

Terapie eksperymentalne przeprowadzono u pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego COVID-19, a co najważniejsze, do badania włączono dużą grupę osób starszych. Stwierdzono również, że baricytynib ma podwójny wpływ na pacjentów.

 

Baricytynib został zatwierdzony do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów zaledwie kilka lat temu. W nowej pracy właściwości leku wykazują działanie przeciwwirusowe i przeciwzapalne.

 

W badaniu wzięło udział 83 pacjentów z grupy baricytynibu i tyle samo w grupie kontrolnej. Średni wiek pacjentów przyjmowanych do szpitali we Włoszech i Hiszpanii wynosił 81 lat. Nasilenie COVID-19 u nich oceniono od umiarkowanego do ciężkiego.

„Z przyjemnością informujemy o 71% zmniejszeniu śmiertelności w grupie, w której dodano baricytynib w standardowym leczeniu. Co najważniejsze, badanie objęło dużą grupę starszych pacjentów”- powiedział współautor badania Volker Lauschke z Karolinska Institute.

Osoby starsze pozostają najbardziej narażoną grupą pacjentów, a terapia w przypadku ciężkich chorób jest dla nich bardzo ograniczona. Naukowcy twierdzą, że lek był ogólnie dobrze tolerowany i zmniejszał stan zapalny w organizmie od pierwszych dni leczenia.

 

Wśród najbardziej niekorzystnych skutków ubocznych naukowcy odnotowali infekcje bakteryjne, a także powikłania ze strony przewodu pokarmowego i układu sercowo - naczyniowego. Z drugiej strony te same komplikacje zaobserwowano w grupie kontrolnej, więc naukowcy nie mogą jeszcze dokładnie skojarzyć ich ze stosowaniem baricytynibu.

 

Dalsze eksperymenty z modelami narządów ludzkich komórek wykazały, że baricytynib działa z dwóch stron.

„Lek ma działanie przeciwcytokinowe i przeciwwirusowe” - twierdzą naukowcy.

Oznacza to, że blokuje on nadmierną odpowiedź immunologiczną na wirusa, a także aktywność samego wirusa w organizmie. Jak dotąd baricytynib jest rozważany jako kandydat do leczenia COVID-19. Dalsze badania kliniczne powinny potwierdzić uzyskane wyniki, dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa leku w leczeniu.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Ktoś policzył ile leków i

Ktoś policzył ile leków i przeróżnych innych specyfików podano przez ostatni rok do publicznej wiadomości, jako zmniejszające ryzyko zachorowania bąć śmierci z powodu choroby-celebrytki? Bo ja się zgubiłem przy kilkunastu ROFL
Jakby człowiek miał tak to wszystko brać, to chodziłby zabalsamowany jak Lenin ROFL
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika 3plabc

Za pól roku okaże się, że

Za pól roku okaże się, że najlepszym lekiem jest aspiryna, a covid to infekcja grypopodobna... tylko kto wytłumaczy zniszczoną gospodarkę, wzrost bezrobocia, przestępczości i kolejki do psychiatrów na skutek zmuszania ludzi przez rząd do irracjonalnego zachowania, czy długotrwałej alienacji społecznej jednostki?!? Na reumatoidalne zapalenie stawów, czy ogólne zwalczanie stanów zapalnych od dawna używa się między innymi kwas acetylosalicylowy, czyli popularną aspirynę, czy polopirynę... nazw handlowych jest wiele. Najgorsze, jak zatuszować, że cała pandemia to wielka ściema narzucona przez władze tępemu społeczeństwu. Prolog Apokalipsy, czy może konie okresu znaków wyżej wymienionej!

Portret użytkownika baca

czyli jest tak jak pisałem na

czyli jest tak jak pisałem na wiosnę... przeziębienie będą leczyć... rakiem... na razie fundują rozstrój jelit i problemy naczyniowo sercowe żeby starcom sprzedawać leki ale do raka już tylko krok... tak że szczepionkowcy umrą bez kataru i gorączki i to jest pozytywna wiadomość a kiedy my tu gadu gadu w tym czasie duńczycy wybili z głowy świniom ze swojego rządu pomysły o przymusowych szczepieniach. w dani ich nie będzie a bill gates już rozpoczął skowyt... jak? ano tak: dobrym słowem i młotkiem można więcej załatwić niż samym dobrym słowem... duńczycy wzięli więc garnki młotki i poszli otoczyć parlament i ponad tydzien non stop napierdalali w te garnki do chwili aż świnie wymiękły... tak, tak... szanowni Polacy rodacy... oni nie wzięli, braunów, downów od pustej gadki, matek boskich, jezusów z plastiku, różańców i nie szwędali się po ulicach w daremnych protestach tylko po ludzku poszli tam gdzie z koryta żrą świnie i zatruli świniom życie... bez wytchnienia napierdalali w te garnki, i bez chwili odpoczynku do momentu aż świnie się spociły i wycofały ustawę o przymusie szczepień...

zwykli duńczycy to zrobili bo nie dali się nabrać na podstawionych liderów...

bo prawda jest taka że okupant kocha jak się go wyzywa i grozi mu procesami w stylu nowej norymbergi...

dlaczego?

bo te wycie to tylko pusta gadka a okupant na to jest odporny bo to już na początku przewidział, bo musiałby być glupi żeby po takim zamordyżmie krytyki i wyzwisk i pogróżek się nie spodziewać...

jedyne czego on się boi to czyn... a jako że gram czynu więcej waży niż kilogram gadania okupant podsunie setki braunów i ani jednego garnka lub młotka...

to tyle łopatologii... pozdrówka

 

Portret użytkownika malina

 

 

 

  Rozsądne jest dla nas ale nie dla nich. Nie po to rozdmuchali pandemię żeby teraz leczyć, w dodatku nie przewidzieli że ten wirus jest wrażliwy na masę popularnych leków. Choćby to  było działanie uboczne ale jest. 

Polskie konowały z POZ uparcie odmawiają przepisywania leków które mogą byc pomocne w zwalczaniu koronawirusa wymyślając przy tym setki głupawych tłumaczeń. Na przykład że urzędowy schemat tego nie przewiduje, to są jakies metody z internetu a poza tym pacjent nie będzie pouczał lekarza.  Zamiast tego jest więc skierowanie na test z patykiem w nosie a potem kwarantanna, w ciężlkich przypadkach transport do szpitala lub na Stadion narodowy.

Takie im zalecili schematy a oni są  posłuszni albo zwyczajnie sie boją.  Następony zalecany etap to będzie szczypionka którą zapobiegliwy rząd już kupuje w milionach sztuk. Zdrowie w tym wszystkim liczy się najmniej. nie myśl normalnymi kategoriami bo to od początku nie jest normalne.

Portret użytkownika malina

Sprawdzałam w jednej dużej

Sprawdzałam w jednej dużej sieci aptek- niedostępna. Jest TAMIFLU (NR) 70 zł/1 opak 10 kaps. Potrzeba minimum 2

Dla ryzykantów chlorochina (Arechin)  5,85 zł po refundacji, 30 tbl 250 mg której i tak żaden konował w przychodni nie przepisze.  Amantatyna w handlowej wersji to Viregyt K. 

 

Portret użytkownika malina

Minusują oczywiście zwolnnicy

Minusują oczywiście zwolnnicy leczenia korony nanosrebrem albo medytacją. Powodzenia ale nie wprowadzajcie ludzi w błąd chyba że jesteście  wynajęci.  Ja w realu znam kilka osob które na to zachorowały (to lub coś zbliżonego typu zapalenie płuc bo konował przez telemedycynę nie rozpoznał).  Wynik testu pozytywny, przebieg choroby średnio cięzki z trudnościami w oddychaniu , znacznym osłabieniem i kilkudniową wysoka gorączką.

Zanm te osoby a jednej podzrucałam zakupy pod drzwi.  Więc proszę mi tu nie pierdolić że żadnego wirusa ani wywołanej nim choroby- nie ma.

Skomentuj