Prawie jak ludzie

Kategorie: 

http://politoff.ru/pochti-kak-lyudi/

To zdjęcie dokumentuje straszną scenę - Kijów, wrzesień 1941. Babi Jar. Matka na sekundy przed śmiercią tuli do siebie dziecko. Człowiek w mundurze SS, który za chwilę zacznie mordować, nie mówi po niemiecku. To Ukrainiec, pochodzący z zachodniej Ukrainy, a dokładnie z Żytomierza. Służył w dywizji „Galicja", a w 1943 roku uczestniczył w Einsatzgruppen.

 


Od kogo pochodzi ta szczegółowa wiedza? A od niego samego. Tę fotografię przejęli partyzanci wraz z dokumentami i nieśmiertelnikiem. Skonfiskowano to, gdy przeszukiwano jego ciało. Ten potworny obraz będzie jednym z najbardziej wymownych świadków ofiar nazizmu w procesie norymberskim. Mocno uderzające jest jednak to, że to zdjęcie znaleziono także w rzeczach osobistych przy zabitym Banderze. Spoczywało sobie pośród kartek i listów, pisanych do rodziny. Przywódca ukraiński pielęgnował tą pamiątkę. Z dumą pokazywał ją dzieciom i wnukom, chwaląc się, jak „dzielnie walczył” o niepodległość Ukrainy…


Niemcy zabijali Żydów, Rosjan, Polaków, Białorusinów i Ukraińców. Tylko robili to z obojętnością, a czasem nawet pewnie z obrzydzeniem (ale nie z litości dla ofiar, ale dlatego, że „brudni ludzie” nie są godni aryjskiej rasy). Ukraińcy zaś mordowali z przyjemnością i dla zabawy z błyskiem w oku. Ani jeden, ani drugi taki „niuans” nie ma uzasadnienia, ale różnica wiele mówi o Ukraińcach. W Polsce pojawiło się trochę dobrych publikacji o masakrze na Wołyniu i o Ruchu Bandery, ale nie trafiają one do szerszego grona czytelników w imię i ze względu na idiotyczną „przyjaźń narodów”.


Wiadomo, że Bandera pisał listy do krewnych, przyjaciół, kolegów żołnierzy. Potwierdzają to ludzie, jego towarzysze, marzący o pięknej przyszłości Ukrainy (bez Żydów i Moskali). Banderowcy potrafili pięknie rozprawiać o swych domach rodzinnych, aby potem zabijać i gwałcić, a zachowaniom tym towarzyszyły te same, prawie szczere emocje. Jeden z banderowców wspomina, jak podpalał stosy leżących trupów, marząc o wolnej Ukrainie, o spokoju, o rodzinnej chacie i o swojej mamie.


Niemcy, choć nie wszyscy zrozumieli co zrobili źle, ale nawet najzagorzalsi naziści podświadomie szukali wymówek. Dla Ukraińców „zło", jako koncepcja, nie istnieje. Zabicie Żyda, Polaka i Rosjanina będzie zawsze odbierane dobrze. „Złem” będzie zabicie Ukraińca, choć nie zawsze. W brutalnej wojnie banderowcy dobijali swoich współbraci, którzy opóźniali marsze lub nie byli już w stanie walczyć z różnych przyczyn. Stepan Bandera w 1941 roku, zbliżając się do jednego z miast i przygotowując swoich „chłopców do pracy” mówił:

„Tylko Ukraina, jej wola i obraz będą miały największe znaczenia dla nas. Jeśli pytasz mnie, jak wielu Ukraińców trzeba zabić dla dobra Ukrainy, odpowiadam: tyle, ile się da i trzeba zostawić".

Wszystko to jest bezpośrednio związane z dniem dzisiejszym. Do dziś nie wyjaśniono, kto spalił ludzi w Odessie. Ucichła sprawa katastrofy samolotu pasażerskiego, zestrzelonego na Ługańskiem. Zachodnie media wskazują na Moskwę, ale kto tak naprawdę za to wszystko odpowiada? Rosjanie twierdzą, że bezpośrednio i ideologicznie potomkowie Bandery, Szuchewyczowicza, Konowalca ... i innych im podobnych.


Żołnierze niemieccy, którzy widzieli obozy koncentracyjne, a nawet oficerowie SS, pisali o „nieludzkiej nienawiści" w oczach Ukraińców. Dziś znowu, zdaniem Rosjan, widać te oczy, ale u innych młodszych właścicieli. Nienawiść grzeje znacznie lepiej niż rosyjski gaz. I nie jest ciepła, więc można wyjść i rozpocząć atak na sąsiada, a potem ogrzać się w swojej chacie.


Poczyniono wielki błąd i kiedyś możemy zapłacić za to najwyższą cenę. Żydzi w obliczu nazizmu pielęgnują i rozwijają pamięć o złu. Wożą swoje dzieci do muzeów i pokazują im wszystkie obozy koncentracyjne, nie oszczędzając psychiki dziecka, aby do łez i bólu wszystko odcisnęło się w pamięci. We wspieranej przez naszych polityków Ukrainie odradza się zło równie bardzo przerażające – uparci, okrutni i nieludzcy banderowcy!


Ale my wolimy o tym nie mówić, a najlepiej wymazać z pamięci, aby "nie psuć dobrych stosunków", nie otwierać muzeów i nie stawiać pomników. Nawet jeden film, poświęcony tym wydarzeniom, powstaje w bólach. Po co wierzyć w pamięć starszych, jeszcze żyjących, ludzi…?


Wczoraj minęła kolejna rocznica zbrodni UPA w Wiśniowcu (21 luty 1944).

 


Źródło: Alexander Petrakov, politoff.ru

Ocena: 

Średnio: 3.6 (5 votes)

Komentarze

Portret użytkownika charis

dziś ma miejsce ten sam

dziś ma miejsce ten sam schemat, system nienawiści co 70-80 lat temu i większości to pasuje. Bo większość lubi mieć na kogo zrzucić winy - stąd tak chętnie zrzucają różne zło na Żydów, na polityków, masonów, iluminatów, uczniów Chrystusa itd .... ludzie nie chcą widzieć swojego zła, ale chcą zrzucić je na kogoś innego, więc tak głośno krzyczą o winach innych, aby swoje grzechy, swoje winy tymi swoimi krzykami zagłuszyć --- " władza kradnie to i mi wolno ukraść, nie zapłacić podatku lub wyłudzić jaką ulgę " - czy tak nie mówi wiele osób ?? - http://mieczducha888.blogspot.com/2016/02/zmieniona-perspektywa-nie-narzekaj.html
 
czy wiele osób nie mówi np : " on jest bogaty, bogata więc nie zbiednieje jak wezmę sobie to czy tamto, lub jak oszukam ich na czymś " - czy tak często ludzie nie mówią ??
 
" podwyższają podatki, więc oszukam na czymś i odbiorę co moje, lub wyłudzę coś i to będzie sprawiedliwe " - czy tak nie mówi i nie postępuje wielu ??
 
" słabo mi płacą, więc wyniosę z firmy to czy tamto " - czy tak wiele osób nie tłumaczy wynoszenia czegoś z firmy. 
 
 
 
ludzie nie chcą widzieć swoich brudów, lub chcą je jakoś "wytłumaczyć" więc chcą widzieć winnych jakichś Żydów i innych ludzi, a prawda jest taka że sami są winni. Bo jaka większość ludzi taki świat, jaka większość ludzi takie czasy i nie trzeba zrzucać winy na innych, wystarczy popatrzeć na siebie, ale ludzie nie chcą patrzeć na siebie i nie chcą się zmienić. Gdyby wszyscy zostali uczniami Zbawiciela - Jezusa Chrystusa nie byłoby tego wszystkiego, ale ludzie nie chcą być Jego uczniami, więc moralnie będzie tylko gorzej i gorzej ....... "(świat) mnie nienawidzi, bo ja świadczę o nim, że jego uczynki są złe" - Ewangelia Jana 7:7 - Uwspółcześniona Biblia Gdańska ____ "...światłość[JEZUS] przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe. (20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości..."- Ewangelia Jana 3:19-20 Biblia Warszawska
 
" Tak więc po owocach poznacie ich. (21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie. (22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? (23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie " - Mateusz 7:20-23 Biblia Warszawska
 

Portret użytkownika achiles

WIELKI SZACUNEK TOBIE ZA TEN

WIELKI SZACUNEK TOBIE ZA TEN ARTYKUŁ TALLINN, WIELKI SZACUN, A NAWET I DWA, RAZ ZA PORUSZONY I OBIEKTYWNIE TEMAT, A DWA, TO ZA ODWAGĘ, ŻE GO PISZESZ W TYCH CHORYCH CZASACH, GDZIE KATOWANY, PO WIELU LATACH DAJĘ KASĘ, NIEJAKO W PODZIEŃCE, ZA SWE KRZYWDY, DLA POTOMKÓW, SWEGO KATA I GO WSPIERA W IMIĘ JAKIEJŚ NIEZROUMIAŁEJ SPOŁECZEŃSTWU poprawności politycznej. ALE NADEJDĄ JESZCZE CZASY, GDZIE LUDZIE PRAWDĘ O TYM BESTIALSTWIE " SĄSIEDZKIEJ KAŻNI ", BĘDĄ ZAPOZNAWALI I MIELI MOŻLIWOŚĆ WEDLE SWEGO WOLNEGO SUMIENIA TO OCENIĆ !!! Pozdrawiam i jeszcze raz szacun !!!
 

Portret użytkownika ben

Jak zwykle nie mogę przejść

Jak zwykle nie mogę przejść obojętnie  gdy słyszę o przyjażni Polsko -ukraińskiej.
Co za warsa i hipokryzja która przemawia  z naszych tfu sprzedajnych polityków.
Co za obłuda i brak poczucia patriotyzmu wobec własnego narodu wobec ojczyzny , chociaż dla wielu patriotyzm ojczyzna to puste słowa ,gdy liczy się tylko pieniądz  i władza, jakże ulotna ,i tylko lustro pozostaje tym pseudo politykom gdzie mogą sobie wmawiać że to co robią jest dobre.bandera i jego wypaczony stosunek  do Polaków mordy dokanane przez jego psy gończe UPA Oun-sd .Jeszcze w 2014r-2015 jakże niepoprawnie politycznie było mówić o mordercach ukraińskich ,  teraz w 2016r  wspomniano o Wołyniu o mordach  w hucie Pieniackiej .

http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-28-lutego-1944-r-ukrainska-rzez-polakow-w-hucie-pieniackiej,nId,1680077
A dziś mówi się o tolerancji sądzi się Polaków za hasła Polska dla Polaków Polska  suwerenna Polska wolna od islamizacji .
Więc pytam kto zasiada w Polskim rządzie  czy są  to Polacy  czy przebierańcy czy  wrogowie  naszej ojczyzny.Poprawność polityczna
http://euroislam.pl/europejski-ruch-przeciwko-islamizacji-rosnie-w-sile/
Może zastanowią się sądy  które skazały panią Olge. K za podrżeganie do nienawiści -----może sądy będą karać wszystkich  tych co nie lubią Asada Putina Kadafiego  Husaina Wałęsy  i-t-d .Oby ta poprawność polityczna wyszła wam bokiem panowie i panie  sędziowie  i wam zdrajcy narodu którzy zasiadacie na szczeblach  władzy.
http://www.lublin112.pl/sadu-komentarz-facebooku-poszlo-imigrantow/

 
Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła." (Stefan Żeromski "Na probostwie w Wyszkowie" 1920). Dod

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/4739/kto-na-ziemie-ojczysta-chociazby-odwiecznego-wroga-naprowadzil

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.
Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła." (Stefan Żeromski "Na probostwie w Wyszkowie" 1920). Dod

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/4739/kto-na-ziemie-ojczysta-chociazby-odwiecznego-wroga-naprowadzil

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Portret użytkownika achiles

Hej, rozumiem i podzielam

Hej, rozumiem i podzielam Twoje oburzenie, ALE PRAWDA MA TO DO SIEBIE, ŻE I TAK ZAWSZE NA KONIEC TRIUMFUJE, o czym dziś się przekonuje BOLEK i ci obecni OBŁUDNICY, kiedyś smak prawdy, na własnej skórze TEŻ POZNAJĄ. 

Portret użytkownika lipka

Teczka bolka miała się

Teczka bolka miała się znaleźć i się znalazła bo innych teczek nawet sam diabeł nie znajdzie. Kiedyś to rządzący napiszą nową historię, już dziś piszą, dają sobie nagrody, odznaczenia, wpisują ich do encyklopedii i o nich będą się uczyć dzieci w szkole. A prawda? Ci co wspierali pomarańczową rewolucję pewnie nie znali prawdy o mordowanych przez ukraińców Polakach ale dziś znają i czy są tego dowody w polityce? Nie. Ich świat to nie jest nasz świat 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Stalin dał rozkaz by w Polsce

Stalin dał rozkaz by w Polsce obsadzać na wysokich stanowiskach ludzi z UPA i z ZSRR - to była typowa doktryna stosowana w całym bloku. Dziel i rządź. Kraje podbite miały zwierzchników żydowskich albo przywiezionych z Moskwy - wszystko jedno kto, byle nie był to tubylec. Większa połowa prokuratury sądownictwa i parlamentu to są właśnie tacy ludzie lub ich dzieci. Serdecznie nienawidzą Polski wspierają swoich i gnoją całą resztę. 

Portret użytkownika achiles

Aż samo się ciśnie

Aż samo się ciśnie powiedzenie " pewnego klasyka " powszechnie wszystkim, właśnie za je znanego, czyli:
" Jarosławie Kaczyński i Andrzeju Dudo, NIE IDCIE TĄ DROGĄ w popieraniu banderowskiego pomiotu " !!!

Strony

Skomentuj