Powszechna fluoryzacja może doprowadzić do pogorszenia zdrowia społeczeństwa

Kategorie: 

Źródło: www.trueactivist.com

Fluoryzacja wydaje nam się raczej czymś pozytywnym. Od zawsze uczono nas, że fluor zapobiega próchnicy. Jeszcze w czasach PRL przeprowadzano akcje polegające na powszechnej fluoryzacji w szkołach. Praktycznie każda pasta do zębów zawiera fluor. Jego pozytywny wpływ na kondycję szkliwa zębowego jest uważany za udowodniony naukowo, ale pierwiastek ten jest przecież trujący czy oznacza to, że miliardy ludzi na Ziemi codziennie aplikuje sobie dawki trucizny?

 

Mieszkańcy Ameryki Północnej mają jeszcze gorzej od nas, bo tam fluor dodaje się do wody pitnej. Być może u nas wkrótce też tak będzie. Mimo to nasze organizmy są narażone na wchłanianie tego groźnego pierwiastka. Oto garść faktów na temat efektów fluoryzacji.

 

Dodawanie fluoru do wody nie spowodowało bynajmniej uzyskania zauważalnie lepszych statystyk dentystycznych na dodatek niektóre z nich wskazują, ze fluor spowodował rozpad zębów. Wystarczy wspomnieć chorobę szkliwa zębów o nazwie fluoroza. Ten trujący pierwiastek łatwo przedawkować a kupienie pasty do zębów bez fluoru jest bardzo trudne.

 

Oprócz tego nadmiary fluoru w organizmie powoduje takie choroby jak kruchość kości czy artretyzm. Dowiedziono, że dzieci, które piją fluoryzowaną wodę mają mniejsze IQ. Organizacje walczące z fluoryzowaniem wody pitnej w USA twierdzą, że jest kilkadziesiąt opracowań wiążących zależność między fluorem a zmniejszonym poziomem inteligencji. Badania zrobione na Uniwersytecie Harwarda potwierdzają, że dzieci mieszkające w obszarach gdzie woda jest fluoryzowana mają znacznie niższy poziom IQ w porównaniu do średniej z miejsc gdzie fluor nie znajduje się w wodzie.

 

Fluor zatruwa tarczycę i szyszynkę, dwa ważne ośrodki produkujące hormony w naszym organizmie. Co więcej substancja ta odkłada się w obu gruczołach. Poza tym wiąże się on z receptorami w całym systemie hormonalnym zakłócając jego pracę.

Warto wiedzieć o takich rzeczach i przynajmniej zadać sobie pytanie czy to, że spożywanie jakiejś substancji jest powszechnie akceptowalną normą oznacza automatycznie, że jest ona obojętna dla naszego zdrowia nawet, jeśli fakty świadczą inaczej. Sytuacja z fluorem przypomina trochę tą ze szczepionkami. Wszyscy je biorą, więc większość ludzi nie zadaje sobie pytań, o ich bezpieczeństwo, bo przecież nikt by nas nie truł z rozmysłem. Czyżby?

 

 

Źródło:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fluoroza

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fluor

http://www.windsorstar.com/yucky+origin+fluoride/7870466/story.html

http://www.indybay.org/newsitems/2013/01/26/18730836.php

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika K.E.M.

Wiele osob ( ze mna wlacznie

Wiele osob ( ze mna wlacznie ) uwaza, ze wlasnie z tej przyczyny
dodaje sie spore ilosci fluoru do wody.
Od kilku lat uzywamy w domu  DESTYLATOR, mimo ze za rzeka
w prowincji QUEBEC jest woda bez chloru.
Grupy spoleczenstwa w naszej prowincji od lat domagaja sie
usuniecia tego trujacego skladnika z wody.
Jak dotad bezskutecznie...
Nie jestesmy jak dotad wystarczajaco silni, zeby pokonac TAKIE SILNE ZLO.
Wody butelkowej tez nie pijemy z obawy, ze moze w niej byc dodawane LITIUM.
K.E.M.
 

Portret użytkownika KATHY

Juz od dawna mi to wiadomo.

Juz od dawna mi to wiadomo. Past do zebow z fluorem nie uzywam a w domu zainstalowalam sobie filtr  odwroconej osmozy oraz mineralizator. 2 kraniki i po sprawie. Smak kawy czy herbaty o 100x lepszy! Niewielki wydatek (okolo 150 euro) a jak zmienia zycie! Polecam

CS Rulezzzz!

Portret użytkownika syriues

Czyli wystarczy jej nie

Czyli wystarczy jej nie pic.Mozna pic inna.Gorzej jak sie nie ma wyboru i o tym wlasnie chcialem powiedziec.Ze narzucanie czyjegos widzimisie to tyrania i kazdy ma prawo pic jaka wode mu sie zachce.Ja najbardziej lubie z gorskiego potoku i gwizdze na to ,ze moze byc skazona ,dla mnie wazne jest ze spadla na dol z gory i taki filt tez dziala.

Portret użytkownika Radek

Metale usuniesz za pomocą

Metale usuniesz za pomocą EDTA. Zaś fluor nie jest tak łatwo usunąć z organizmu. Fluor to dosyć specyficzny pierwiastek. Jedynie z jonami srbra +1 strąci osad. A srebro nie jest dobre dla organizmu. Nie da się tak o usunąć fluru. Powiem to tobie jako chemik, który parę lat temu skończył studia. Popytaj prowadzących o fluor, to dowiesz się, że nie ma on dobry wpływ na nasz organizm.

Portret użytkownika adam_one

To jaką wodę pić codziennie ?

To jaką wodę pić codziennie ? Jaka byłaby najlepsza, aby mieć pewność że nie jest zła lub z butelek ktore chłoną ropopochodne ?? Sam ciągle pije butelkowaną wodę żywiec lub krople beskidu, herbaty i kawy nie pije - nie pije wody z kranu ani przegotowanej. Tylko woda z butelki, sok ze swiezo wyciskanego grejfruta i cytryny albo piwo Wink

Strony

Skomentuj