Powoli zaczyna powstawać Międzymorze, albo raczej Unia Słowiańska

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy świadkami powstawania nowego tworu politycznego w Europie zdominowanej dotychczas przez wszechwładzę podporządkowanej Niemcom Unii Europejskiej. Jego zaczyn okazuje się stanowi tak zwana grupa wyszehradzka, inaczej V4, składająca się z Węgier, Słowacji, Czech i Polski. Wygląda na to, że jest na to zapotrzebowanie w Europie, aby powstało postulowana jeszcze przez marszałka Józefa Piłsudskiego, tak zwane Międzymorze.

 

Jeszcze kilka miesięcy temu grupa wyszehradzka istniała tylko teoretycznie. Dobitnie udowodniło to głosowanie za przyjmowaniem tak zwanych islamskich uchodźców, które okazało się pretekstem do zdradzenia sojuszników z Europy Wschodniej przez pozostającą najwyraźniej pod wpływem władzy z Berlina, poprzednią partię rządzącą.

 

Obecnie krystalizuje się coś jak koncept utworzenia silnej konfederacji państw będących w awangardzie do lewackiej Europy i ewidentnie wzbudza to panikę niektórych kół politycznych. To dlatego właśnie jesteśmy świadkami kolejnych, coraz bardziej zajadłych ataków na Polskę. Strach przed takim upodmiotowieniem się części państw tak zwanej nowej unii, jest tym silniejszy, że kraje dawnych demoludów ostatnio wyraźnie integrują się, a ich przywódcy publicznie wyrażają słowa poparcia dla ewentualnego polskiego przywództwa w tej części Europy.

 

Inicjatywa zjednoczenia narodów słowiańskich przeciwko islamskiej inwazji na Europę długo wydawała się mrzonką i nadal tak to wygląda dla wielu osób, ale trzeba przyznać, że przynajmniej pojawił się jakiś zarys takiej inicjatywy. Z kolei rozpaczliwe próby jej zdyskredytowania przez siły wrogie Polsce, wskazują na to, że jest to właściwy kierunek.

 

O dziwo wokół inicjatywy stworzenia Intermarium (inna nazwa Międzymorza) nie robi szczególnego szumu Rosja. Wygląd to wręcz na zachęcanie do tego. Można tylko podejrzewać, że dzieje się tak dlatego, że Federacja Rosyjska od dawna już obrała kurs na osłabianie Unii Europejskiej i to doskonała okazja ku temu. Co więcej zauważa się pewne symptomy odwilży w stosunkach polsko-rosyjskich. Nadal granicę postępu wyznacza jednak ropiejący wrzód zwany "wrakiem smoleńskim", ale przynajmniej Rosjanie chcą teraz rozmawiać, bo istnienie poprzedniej ekipy zupełnie ignorowali.

 

Czas pokaże, co wyjdzie z próby uzyskania przywództwa w Europie Wschodniej przez Polskę i czy się to powiedzie. Jest ku temu bliżej niż kiedykolwiek, bo władze w Czechach, na Węgrzech a nawet w Chorwacji zachęcają wręcz Polskę aby stanęła na czele oporu wobec islamizacji i wszystkiego czym niektórzy wierzyli, że Unia Europejska nie jest. Z pewnością jest to dziejowa szansa dla Polski, ale siły temu niechętne są bardzo potężne i może to skutkować wielkimi zawirowaniami. Poza tym czy dzisiaj jest w ogóle w Polsce ktoś zdolny do tego, aby zrealizować tak śmiałe przedsięwzięcie?

 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Johny Bravo

Pomysł szczytny. Świetna

Pomysł szczytny. Świetna sprawa. Uważam, że musimy utworzyć coś co zastąpi UE, która już w zasadzie nie istnieje. A na pewno nie jest to ta sama Unia do której jako Polska wstąpiliśmy. Referendum, które odbyło się przed akcesją Polski, też już jest nieważne, bo ludzie głosowali za przyjęciem do  zupełnie innej unii. Powinniśmy się organizować. Łatwo można się rozprawiś z pojedynczymi osobami, ale ze zorganizowanym społeczeństwem jest to o wiele trudniejsze. Tylko nazwa mi się źle kojarzy z innym związkiem z przeszłości. Mianowicie ze związkiem radzieckim. Być może to tylko nieistotny szczegół.
 

Portret użytkownika monia

Portal prowadzony przez

Portal prowadzony przez idiotow dla idiotow. Pilsudski byl przeciez lewakiem, a Dmowski rusofilem... Do tego na zdjeciu jest flaga Ukrainy i Rosji... No wiecie co... Z nimi sie sfatac? Banda niedouczonych imbecyli, fanatykow katolickich gorszych od muslimow i teoretykow... Polska ze musi takie dzieci nosic.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Prawda jest taka że Rosja po

Prawda jest taka że Rosja po raz pierwszy w historii swojego istnienia ma w dupie Polske i Europe Środkowo-Wschodnią a skupia się na kontroli Zagłębia Donbasu, kolonizacji Arktyki i pilnowania ropy na Bliskim Wschodzie. Pozatym Rosja jest na uprzywilejowanej pozycji bo USA będą przez najbliższe kilkadziesiąt lat bić się z Chińczykami o przewodnictwo na świecie a wtedy Jankesi będą musieli po raz drugi w historii wyciągnąć ręke w kierunku znienawidzonej Rosji i podzielić się z nią wpływami na Bliskim Wschodzie, byleby przegonić stamtąd Chińczyków i odizolować ich od surowców.

 

Portret użytkownika Persona

 Po zdobyciu przez wojska

 Po zdobyciu przez wojska niemieckie Krakowa 6 września 1939 r., na rozkaz Hitlera niemiecki dowódca gen. Werner Kienitz udał się na Wawel i złożył wieniec u grobu marszałka Piłsudskiego w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów; zaś przed kryptą została wystawiona niemiecka warta honorowa.

Portret użytkownika excar

Wiecie co panowie i panie? To

Wiecie co panowie i panie? To akurat ma szansę zaistnieć. I nasz duży sąsiad jak i hegemon są zainteresowani osłabieniem Europy zachodniej czyli Uni. Oczywiście każdy wiąże z tym inne oczekiwania (niektóre się pokrywają) Zapewne w którymś momencie trzeba by wywinąć fikoła czarnej bezogoniastej przed nosem a raczej jego następcy. Trzymajmy kciuki za powodzenie Smile

Strony

Skomentuj