Polskie władze nie chcą sankcji dla banderowców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Posłowie Kukiz15 już w listopadzie zeszłego roku przygotowali ustawę wprowadzająca sankcję za wychwalanie zbrodniarza i kata Polaków,  Stefana Bandery i jego popleczników z OUN UPA. Ten ukraiński "hitlerek" jest obecnie oficjalnie obwołany bohaterem Ukrainy, a trzymający władzę polskojęzyczni politycy konsekwentnie nie zauważają w tym żadnego problemu mamrocząc o potrzebie walki z Rosją. Teraz jeszcze stosując proceduralne sztuczki, odmawiają wprowadzenia prawa, które sankcjonowałoby takie zachowania na terytorium naszego kraju, mimo, że Ukraina ściga z urzędu za krytykowanie banderowców.

 

W kwestii bezwarunkowej kapitulacji polskiej polityki wobec Ukrainy panuje pełna zgoda między pozornie zwaśnionymi partiami PO i PiS. To właśnie ci politycy, skutecznie blokują ustawę o karaniu za gloryfikację banderyzmu, która mogłaby wprowadzić nieco normalności w tym zakresie w naszym porządku prawnym. Obie formacje polityczne robią co mogą, aby opóźnić, albo wręcz uniemożliwić jej przegłosowanie, a gdyby jednak poddano ją pod głosowanie, raczej na pewno zagłosują przeciw.

Gdyby w Polsce obowiązywało prawo sankcjonujące antypolski banderyzm, każdy Ukrainiec obnoszący się w naszym kraju z taką symboliką, albo publicznie negujący zbrodnię wołyńską, mógłby mieć kłopoty z prawem. Byłby to spory problem dla dwóch milionów imigrantów ze wschodu. Obecnie panuje zupełna bezkarność w tej materii, co powoduje, że Ukraińcy mówią, co chcą, robią co chcą i śmieją się z nas, "durnych Lachów", że na to pozwalamy.

Z drugiej strony władze Ukrainy już dawno wprowadziły prawo, wedle którego przestępstwem jest krytykowanie takich formacji jak OUN UPA. Co więcej Polacy, którzy publicznie takie podejście i podniesione do rangi narodowej dumy ludobójstwo na polskich kresach, dostają zakazy wjazdu na Ukrainę.  Nic takiego nie ma miejsca z naszej strony, zatem jak to wyjaśnić, że rzekomym polskim politykom mieniącym się patriotami, nie przeszkadza zupełnie ten fakt. Konkluzja jest taka, że nie szanujemy się jako naród albo z głupoty, albo ktoś nam to po prostu nakazał, aby bezwarunkowo popierać Ukrainę,  a polskojęzyczni politycy po prostu muszą się zachowywać tak jakby byli na usługach Kijowa. 

To bardzo dziwna sprawa, bo trudno sobie wyobrazić, że Izrael nie reagowałby na to, że gdziekolwiek na świecie stawia się pomniki Adolfa Hitlera, a potem miliony obywateli tego kraju przyjechałoby sobie do Izraela i zyskało tam pełnię praw, podczas gdy Kneset bałby się wprowadzić ustawę sankcjonującą wychwalanie nazizmu. Czy ktoś może sobie wyobrazić coś takiego? A właśnie z takim procesem mamy obecnie do czynienia w Polsce.

Źródło: socioecohistory.files.wordpress.com

Szokują też wypowiedzi polskojęzycznych polityków i niektórych dziennikarzy, którzy relatywizują ukraińskie zbrodnie. Niedawno były prezydent Bronisław Komorowski, stwierdził, że Wołyń był dawno temu i nie ma co tego rozpamiętywać. Czyli wniosek z tego taki, że po 70 latach trzeba zapomnieć bestialskie rozcinanie w pół piłami Polaków, rozrywanie ich końmi itd. Kryterium zapomnienia tego ludobójstwa jest według Komorowskiego to, że odbyło się siedem dekad temu. No cóż, stosując tą pokrętną logikę, czas chyba, żeby Izrael powoli zapominał już o holokauście.

Opętany antyrosyjską obsesją, obecny szef MON, Antoni Macierewicz idzie jeszcze dalej. Zasugerował, że to Rosjanie odpowiadają za ludobójstwo na Wołyniu. To zresztą historyczny fałsz wyrażany już wcześniej przez innych polityków PiS. Tym samym w fałszowaniu historii prześcigają ukraiński IPN, który nie zrzuca winy za zbrodnie swoich dziadków na Polakach na kogoś innego tylko poszukuje uzasadnienia dla tego ludobójstwa zrównując je z Akcją Wisła przeprowadzoną przez Polaków. Innymi słowy bezprecedensową rzeź porównują do wysiedleń, które ją zakończyły. 

 

Proukraińska propaganda w Polsce zaczyna ostatnio przypominać proislamską propagandę na zachodzie Europy. Tam też zamiast nazywać sprawy po imieniu kreuje się fałszywy obraz wydarzeń obraźliwy dla logiki. Polskojęzyczne media beztrosko bagatelizują śmierć w męczarniach ponad 150 tysięcy Polaków składając ich na ołtarzu stosunków dyplomatycznych z potencjalnie wrogim Polsce krajem jakim staje się Ukraina. 

Na szczęście żyją jeszcze świadkowie tych zdarzeń i zafałszowanie zbrodni wołyńskiej nie jest takie proste. Poza tym mimo tych starań, Polacy wiedzą, że nikt, ani Niemcy, ani Sowieci, tak okrutnie nie postępował z Polakami jak Ukraińcy. Skoro naszym władzom nie przeszkadza trwające w najlepsze relatywizowanie holokaustu na Polakach i jedyne co są w stanie artykułować to nienawiść do Rosji, to znaczy, że mamy poważne kłopoty, bo historia lubi się powtarzać, a miliony przybyszów z "dzikich stepów" wychowywanych w kulcie Bandery, już są na naszej ziemi.

 

Źródła:
http://www.anti-defamation.org/rdiplad/wp-content/uploads/2017/05/2017-05-17-oswiadczenie-...
http://www.tvp.info/26137136/rosja-oburzona-slowami-macierewicza-o-rzezi-wolynskiej
http://kresy.pl/wydarzenia/sellin-wazniejsze-niz-upamietnienie-wolynia-jest-pomaganie-ukra...
https://dorzeczy.pl/kraj/20550/Komorowski-bagatelizuje-ludobojstwo-na-Wolyniu-To-bylo-dawn...
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1443158,Czlonkowie-UPA-bojownikami-o-wolnosc-Kontro...
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/550704,nadija-sawczenko-rozmowa-rigamonti.html
http://niezlomni.com/publicznie-potepil-ludobojstwo-wolynskie-przesladowany-ukraincow-pols...
http://www.dzienniknarodowy.pl/654/ukrainofilski-pis-nie-chce-obchodow-dnia-pamieci-o/

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika InRight

XDDDDDDDDDDDDD Czyli, że co?

XDDDDDDDDDDDDD Czyli, że co? Rosjanie i Niemcy nic takiego nam nie zrobili tylko Ci ukraińcy to zło wcielone? Bo to wynika z tego artykułu, a zarówno jedni jak i drudzy nie przyznają się do dokonanych mordów więc może tak zacznijcie traktować wszystkich równo. A to że ktoś postąpił bardziej okrutnie drugi mniej nie ma znaczenia, mord to mord.

Portret użytkownika U_P_Adlina

 nie bredź głupot! Jak "mord

 nie bredź głupot! Jak "mord to mord"?. A co byś wybrał, gdybyś mógł zginąć od strzału w głowę albo poprzez nabicie na pal lub rozcięcie piłą?? Co byś wybrał? MORD MORDOWI NIE JEST RÓWNY! Nawet żydowskie nkwd nie nabijało dzieci na kołki od płotów, a kobiet nie rozcinało piłami. Tylko zdegenerowana czerń ukraińska była do tego zdolna, aby w taki sposób zamordować kilkaset tysięcy bezbronnych polskich starców, kobiet i dzieci.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika baca

od czasu cesarstwa rzymskiego

od czasu cesarstwa rzymskiego ten największy śmiertelny wróg Lechii kawałek po kawałku kradnie nam naszą ziemię przy pomocy fałszywej religii a następnie używa tych ukradzionych fragmentów do ataku na jej resztki. zaczeli od germanów a obecnie używają ukrainy gdyż celem ostatecznym i tak jest całkowite zniszczenie Słowiańszczyzny po to przecież sprowadzają islamistów aby ich później uzbroić i napuścić na chrześcinan

 

Portret użytkownika Olaf

Sprawa jest nastepująca.

Sprawa jest nastepująca. Paniwie - musimy wyciagać wnioski. Po raz kolejny wybraliśmy ludzi, których nie znamy. Nie wiemy o nich nic. Dopiero po jakimś czasie tu i ówdzie pojawiają się w sieci informacje, które przemykają i giną z serwerów. Dlaczego giną i dzięki komu...wiadomo. Tumani się nas cały czas. Tłucze się w nasze głowy demagogiczne frazesy. Dlaczego? Bo mamy być baranami. Mamy tyrać i wzębach przynosić podatki. Bo Cię Panie Boże, żebyś zaczał myśleć - wtedy stajesz sie niebezpieczny i obserwowany. Jak zaczniesz jednoczyć ludzi podobnie myślących stajesz się z dnia na dzień ich wrogiem mimo tego, ze mieszkasz z nimi w jednym kraju. To jest bardzo głupie i bardzo głupio postepujemy. Żeby komuś zaufać i powierzyć swoje podatki w tym bezpieczeństwo swoje i rodziny musimy go znać. Od podszewki do czwartego pokolenia w tył. Oni się tego boją, ukrywają, a jak juz zastanie posłem to wchodzi w układy wzajemnego wspomagania, jednogłośnego podnoszenia rękiw grupie i go nikt nie ruszy. Podstawiają nam różne Konie Trojańskie, Niemców, Ukraińców, Żydów etc. Jeżeli ktoś nie jest narodowości polskiej z 4 pokolenia nie ma prawa mimo obywatelsktwa być polskim posłem. Dlaczego? Ano dlatego, ze wcześniej czy pózniej zawitają do niego służby kraju o jego naraodowości. On wywodzi się z narodu a nie od obywateli. Obywatelem możesz być wszędzie. Dlatego ruchy nacjonalistyczne są dla nich złe. Oni się boją. Ja się zastanawiam dlaczego narodowcy, najac w swoich ugrupowaniach karność i dyscyplinę, nie budują struktur działających na wzór struktur państwowych. Pierwsze co, to bym stworzył bojówki nacjonalistyczne i uzbroił je zgodnie z prawem, które pozwala na wiele. Wtedy nastąpiłaby równaowaga...no nie do końca ale siła była by widoczna. Między tymi, których wybierami stoją służby ...różnorakie. Co jest śmieszne też utrzymywane z naszej kasy, bo wszystko jest z naszych wypracowanych pieniędzy. I co? Naród chce, a rząd, ktory wybrał ten sam naród mówi nie. To czy taki rząd jest narodowi potrzebny? Sami sobie odpowiedzcie. System się nie zmienił. Te uszczelnianie VATU...i inne...te miliardy gdzie trafią? Do waszej kieszeni? Zostanie podwyższona płaca do 3.000 zł na rękę, żeby godnie żyć? Nic stego kochani. Pętla się jeszcze bardziej zaciśnie, żeby naród chodził jak na smyczy. Wilki w owczej skórze. A wy, ja? Co zrobimy? 

Portret użytkownika inzynier magister

Czy polskie władze są w pełni

Czy polskie władze są w pełni polskie ? Miejmy nadzieję !  "Dziennikarka związana z „Gazetą Wyborczą”, Anna Pamuła wyznała na antenie TVN24, że Polska powinna przyjąć narzuconą przez Brukselę liczbę 7 tys. uchodźców. W absurdalny sposób uzasadniła też, dlaczego nie powinna nas odstraszyć groźba zamachu.Pamuła stwierdziła, że jeśli jeden z siedmiu tysięcy imigrantów, których miałaby przyjąć Polska, dokonałby zamachu wówczas zginęłoby dziesięciu Polaków, ale i tak uratowalibyśmy 7 tysięcy osób.- Załóżmy, że przyjmujemy te 7 tysięcy i wśród nich jest jeden zamachowiec. I wysadza się w powietrze, ginie 10 Polaków. Ale uratowaliśmy życie tych 6999 osób, które uciekały przed wojną – wyznała dziennikarka, traktując swoją wypowiedź niemal jako odkrycie.Pogląd Pamuły niebezpiecznie bolszewicką logiką, zgodnie z którą śmierć ludzi w imię „wyższej sprawy” nie stanowiła większego problemu. Liczył się wszak duch dziejów, nie ludzkie życie. http://www.pch24.pl/szokujace-slowa-dziennikarki-gazety-wyborczej--musimy-przyjac-uchodzcow--nawet-za-cene-zamachu,51863,i.html#ixzz4iNbrzG1F

Wieża Babel oddział polski: Fogelman, Morawiecki, Zalewska, Gliński i Gowin

https://www.youtube.com/watch?v=c6GLaFadq_g

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika mijo

Przedwojenny projekt Krymska

Przedwojenny projekt Krymska Kalifornia jest wciąż aktualny. Reaktywacja Kaganatu Chazarskiego to tylko kwestia czasu. W Izraelu klimat coraz gorszy woda się kończy, śasiedzi nieuprzejmi. Czas na przesiadkę, tam Palestynczyk ma total kontrol, to samo czeka Ukraińców.

Strony

Skomentuj